Ceļojums turpinās!

mazaa raganina
mazaa raganina 23. augusts 2015 12:24
1910

Ceļš no Drēzdenes vijas pa pasakaini skaistās Bavārijas pakalniem un lejām uz Schwangau pilsētiņu. Dodos pa pēdām savam pirmajam ceļojumam uz Vāciju un atkal atgriežos vietā, kur reiz biju -Schwangau.

Ar ko gan īpaša šī vieta? Protams ar pasaku pili Neuschwansteinu!

Diena ir karsta un saulaina un, ja mašīna aprīkota ar kondicionieri, tad problēmām nevajadzētu būt. Šis pārbrauciens sagādā ne mazums satraukumu, ik pa laikam ir pamatīgi sastrēgumi un ceļa malās var redzēt ļoti daudz sabojājušos auto. Laikam nav izturējušas lielo karstumu... Braucam pa bāni, skan Depeche mode, garastāvoklis lielisks un pēkšņi atskan skaļš rībiens pa mašīnas apakšu.Mana sirds acumirklī ir papēžos,samazinam ātrumu, bet auto nekādus defektus nejūtas.Acīmredzot uzbraucām kādai atlūzai, kura mētājās uz bāņa. Pēc laika redzam,ka aizmugurē braucošā mašīna mums mirkšķina,parasti tas nozīmē, ka jādod ceļš un mēs pārkārtojamies uz blakus joslu. Auto pabrauc garām un šofera blakus sēdētāja rāda mums ar rokām dažādus žestus. Vīrs saprot, ka mašīnas apakšā kaut kas nav labi un tuvākajā nobrauktuvē griežam nost, mana sirds atkal maina savu dislokācijas vietu, t.i.uz papēžiem...

Nobraucam malā un vīrs atrod vainīgo, ir pārplīsusi tā saucamā bruņa,kas atrodas auto apakšā, es tieku mierināta, ka viss būs kārtībā.Viņš palien zem auto un viens divi, bruņa ir noskrūvēta nost. Es tikmēr sūtu miljons pateicības nepazīstamajiem svešiniekiem, kuri paglāba no lielākas nelaimes, jo bruņa varēja nolūzt un tad uz autobāņa varēja notikt liela nelaime...

Pēcpusdienā tuvojamies Bavārijai un es priecājos par gleznainajiem dabas skatiem, bet vispirms dodamies uz viesnīcu, kuru citiem varu ieteikt tikai un vienīgi skata dēļ, izej uz miniatūrā balkoniņa un tepat jau tā ir –cēlā pasaku pils!

 

20150823111741-92512.jpg

Mūsu viesnīcu sauc Hotel Garni Schlossblick un mums tiek mazītiņa istabiņa ar sērkociņa kastītes vannas istabiņu,kurā pat es nevaru noslaucīties, jo nepietiek vietas, dūšīgākam cilvēkam nākties saukt pēc palīdzības))) Nosmejam par šo visu, jo ne jau gulēt esam te braukuši, vienīgais,kas tiešām sanikno ir tas,ka visur rakstīts par smēķēšanas aizliegumu,bet atverot balkonu pretī veļas neciešams nikotīna smārds,jo apakšā esošie japāņi kūpina uz nebēdu. Pēc karsta dienas istabā ir smacīgi un izvēdināt mums to izdodas vienīgi vēlu vakarā, kad neviens vairs nekūpina.Vēl kuriozs ir tas, ka grīdas tik ļoti čīkst, ka brīžiem šķiet, ka kādā brīdī varam uzkrist virsū pirmā stāva kaimiņiem.

20150823115728-91329.jpg

Pēc iekārtošanās viesnīcā dodamies pastaigā, laiks ir pamainījies, pūš vējš un izskatās,ka gaidām arī lietus. Mūsu mērķis ir uzkāpt līdz pilij un doties uz Marijas tiltiņu,( Marienbrücke)to izlemja darīt agri no rīta, kad visi vēl guļ. Vakarā klaiņojam pa pilsētiņu un es gremdējos atmiņās.

20150823120030-72085.jpg

Atkāpe par pili, publicēts pirms vairākiem gadiem SK:

Katras mazas meitenītes dzīvot pasaku pilī un nēsāt princešu kleitas. Man izdevās pabūt šādā pilī, princešu kleitas gan man nebija, bet tas nemazināja prieku turp doties.

Tādu pili izdevās uzcelt karalim Ludwigam II , kurš valdīja Bavārijā no 1864 līdz 1886 gadam. Pils atrodas augstā klintī ar skatu uz Alpu panorāmu. Pils tika celta pēc karaļa izveidotām skicēm iemiesojot visas viņa vēlmes un fantāzijas un celtniecības darbi noritēja 30 gadus. Šī bija vieta, kur aizbēgt no reālās dzīves un dzīvot sapņu pasaulē un Ludwigs bija liels sapņotājs.

Pilī bija ieviestas tam laikam ļoti modernas tehnoloģijas: telpas tika apkurinātas ar karstā gaisa centrālo apkuri. Ūdens bija pieejams katrā stāvā, tualetēm bija automātiskā skalošanas sistēma. Karalis bija ierīkojis elektrisko zvanu sistēmu, lai izsauktu savus padotos. Dažos stāvos bija ierīkoti telefoni un maltīte tika uzvesta augšā ar lifta palīdzību. Arī celtniecības darbos viņš ieviesa jauninājumus, tas parādīja valdnieku kā inovatīvu risinājumu piekritēju. Celtniecības darbi kalnā bija apjomīgi un grūti, tie prasīja daudz pūļu un laika. Karalis mīlēja dabu, strādniekiem, kas strādāja caurām dienām un naktīm, viņš deva tiešus norādījumus, lai pils celtniecības dēļ netiktu izpostīts nekas no apkārtnes skaistuma. Scenogrāfi, arhitekti, amatnieki un mākslinieki rūpējās par precīzu karaļa norīkojumu izpildi.

20150823120420-17585.jpg

20150823120546-55711.jpg

Diemžēl ceļot šo pili viņš izšķērdēja lielas valsts kases naudas summas tādējādi noved valsti gandrīz līdz bankrotam.

Karalis bija ārkārtīgi mīklaina persona, kopš 1875. gada viņš gulēja dienā, bet dzīroja naktīs. Viņš dzīvoja savā fantāziju pasaulē, pilnīgi noslēdzoties no ārpasaules. Karalim patika pārģērbties, viņš priecājās par teātra spēli, mīlēja gleznas un labprāt citiem dāvāja dārgas mantas. Ludvigu saistīja grezna dzīve, ekstravagantas izdarības un neierobežota vara. To visu var redzēt arī ārkārtīgi greznajā pilī.

Ludwigs bija liels Vāgnera mūzikas(un arī Vāgnera...) piekritējs, lai baudītu mūziku, viņam bija izbūvēta speciāla zāle, kurā notika operas uzvedumi. Vienā vārdā varu raksturot šo zāli – greznība!!!

 Pabijām arī karaļa guļamistabā, šeit visas mēbeles ir tumšās krāsās un uz mani šī telpa atstāja smagnēju iespaidu. Vēstures elpa dveš no katra stūra, no simtsgadīgajiem aizkariem un grīdas seguma, un mani nepamet sajūta, ka esmu pieskārusies vēsturei...

Interjers pilī ir grezns un ieraugot ko tādu atliek vien nobrīnīties, kā cilvēka rokas spēj ko radīt tik neticami greznu un skaistu.

 1886. gadā viņš gāja bojā mīklainos apstākļos netālu esošajā ezerā. Jau savas dzīves laikā viņam labpatika radīt par sevi mūžīgās mīklas mītu. "Mūžīga mīkla gribu es palikt sev un citiem," tā viņš reiz rakstīja savai audzinātājai.

Dažas nedēļas pēc viņa nāves pils tika atvērta publiskai apskatei.

20150823120751-42959.jpg

20150823120913-45602.jpg

Šī ir viena no visapmeklētākajām pilīm Eiropā. Apmeklētāju skaits vasaras mēnešos var sasniegt pat līdz 6000cilvēku vienā dienā. Volts Disnejs, zīmējot savas multfilmas, par paraugu ņēma šo XIX gadsimta Bavārijas karaļa Ludviga II teiksmaino celtni. Pils apskatei atvēlētas vien 35 minūtes, taču pat šis ierobežotais laiks neattur cilvēku stāvēt rindās, lai tiktu iekšā pilī. Un kur nu vēl skaistie suvenīru veikaliņi, kas tā vien vilina, lai ienāktu iekšā un kaut ko nopirktu. Atzīšos, man arī ir magnētiņš ar pils attēlu...Ja vien Jums netraucē daudzie cilvēku pūļi, tad iesaku šo pili iekļaut savā apmeklējamo objektu sarakstā. Lai tiktu augšā pilī ir iespējams par attiecīgu samaksu uzbraukt zirga pajūgā vai sparīgā solī doties 30minūšu kāpienā augšup. Pils iekšpusē fotografēt nedrīkst, tāpēc fotoaparātus jānoliek malā.

Ja godīgi, tad man šī pils likās ļoti iespaidīga tieši no ārpuses un vēl elpa aizraujas veroties ārā pa pils logiem, jo skatam paveras ķeizara ezers un Alpu kalni. Vēl ir iespēja doties uz kalnu aizu, kurai pāri ir uzbūvēts dzelzs tilts, asas izjūtas garantētas.

Noderīgu info vari meklēt šeit un pat doties virtuālā ceļojumā.

http://www.neuschwanstein.de

20150823121103-81724.jpg

Pēc spirdzinošas vakara pastaigas uzmeistarojam vakariņas un dzeram alu, ko gan citu var baudīt Bavārijā: baltās desiņas un alus!

Naktī ārā plosās negaiss, zibeņo un līst un es ar bažām gaidu rītu, kurš pienāk apmācies, bet ap 6.00 vīrs mani mudina celties,jo laiks esot jau noskaidrojies un ir jākāpj augšā. Izejot uz balkona secinu,ka ir neticami silts tik agram rītam un lietus mākoņi tiešām ir izklīduši. Izlemjam doties augšā pirms brokastīm un lejā būsim tieši uz brokastu laiku.

Gājiens nav viegls, bet visu atsver tas, ka nav cilvēku pūļu, putniņi dzied, peles čabinās pa koku lapām un ieraugot mūs mūk savās alās, simtgadīgie milzeņi koki, gotiņu zvanu skaņas...Šis pirmatnējais rīta svaigums, kad pirmie saules stari cenšas izgaiņāt mākoņus, spirgtums un dabas skati, tas bija katram miegam nozagtātās minūtes vērts, jo Jūs jau noteikti esat sapratušas-esmu dabas bērns un neviena pilsēta, lai cik skaista tā būtu, mani nav tik ļoti sajūsminājusi kā lauki un dabas varenība!

Uzkāpjam līdz pilij un baudam savu vientulību ar pilnu uzviju, fonā dzirdas radio, kur skan bavāriešu dziesmas, jo čakli strādā apkopēji. Tas viss rada patiesi jauku idilli! Vadoties pēc norādēm dodamies uz Marijas tiltu, tur mums priekšā ir jauns pārītis, kurš dodas jau prom un fotogrāfs, kurš cenšas iemūžināt leģendāro pili skaistajā saullēktā.

Tilts ir uzbūvēts starp divām klintīm un apakšā tek kalnu upe. Sākumā baidos kāpt virsū, bet bailēm lielas acis un nolemju laist tās vaļā, kad vēl, ja ne tagad! Izbaudam no sirds dabas skatus, no tilta var redzēt pili visā tās krāšņumā.

Mana dvēsele ir pabarota un varam iet lejā pabarot arī miesu. Kāpjot lejā pretī jau nāk cilvēki un pamazām rīta burvība atkāpjas, esam atgriezušies civilizācijā.

20150823121422-85175.jpg

20150823121729-94872.jpg

20150823122019-37068.jpg

20150823122135-91487.jpg

Brokastis tiek pasniegtas no skaistiem porcelāna traukiem, sajūtos kā pie Hiacintes, nedod Dievs saplēst smalkos traukus, trauki neplīsa, bet sulu gan man izdevās izlaisīt pa grīdu...Sulas glāzes gan tik lielas kā mums šņabja glāzes...Pirmo reizi manā ceļošanas vēsturē mums jāatskaitās no kura numuriņa esam un kas mēs esam, teikšu godīgi, trauki un kafija bija vienīgais skaistais šajā maltītē,jo brokastiņas bija tādas knapas un pie zviedru galda stāvēja ,, uzraugs”, kurš burtiski skaitīja ko un cik uzliec savā šķīvī(nebija jau ko paņemt: viens siers, viena desa un pārslas). Ak jā, sviests gan bija daudz, varēja smērēt maizi ar sviestu un ēst cik gribi))). Blakus esošā galdiņa ēdāji gāja pēc jogurta jautāt, bet jogurtu neviens viņiem nedeva, nav paredzēts.

Visa šī viesnīcas sadzīve mani pamatīgi uzjautrināja, gribējās ātrāk prom tikt, godīgi...

Es jau esmu aizrunājusies par viesnīcu servisu, bet man ir ko salīdzināt un teikšu godīgi austriešu viesmīlība man tīk vairāk, viņi ir sirsnīgāki un atvērtāki, par to pastāstīšu turpinājumos.

Pagaidām viss, tiekamies nākamajā sērijā!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nymph 24. augusts 2015 10:56

Ļoti, loti forsi, ka raksti un dalies! Paldies un gaidu vēl! :)

Ciao 23. augusts 2015 13:29

Ļoti skaista pils :)

Linduchy 23. augusts 2015 13:18

:) (Y) paldies, ka dalījies iespaidos