Ceļojums pa Franciju ar nazi, dakšiņu un korķviļķi

Linduchy
Linduchy 16. maijs 2017 14:00
1614

Var droši apgalvot, ka francūžiem ēdiens ir bauda - viena no lielākajām dzīves baudām. Maltītes sastāvdaļu izcelsme un izvēlēšanās process, ēdiena pagatavošanas un pasniegšanas veids, saderīga vīna izvēle, kā arī kompānija, ar kuru dalīt maltīti - francūžiem gastronomijā nav mazsvarīgu detaļu.

Pītera Meila grāmata "Labu apetīti" ir ceļojums pa Franciju ar dakšiņu, nazi un korķviļķi, kurā viņš aicina doties katru, kas ir paņēmis rokās šo grāmatu.

Kādu laiku atpakaļ izlasīju Pītera Meila grāmatu "Gads Provansā", kas dziļi iekrita manā sirdī. Tagad man bija lieliska iespēja iepazīties ar šī autora gastronomisko ceļojumu, kura laikā autors iepazīstināja ar franču kulinārijas kalendāru, tradīcijām, svētkiem un gadatirgiem. Livaro autors izbauda izcilu sieru aromātu un vēro gadskārtējās siera ēšanas sacensības, Martiņīlebēnā mācās pareizi ēst gliemežus, bet Vitelā kļūst par pirmo angli, kas tiek uzņemts vietējā varžēdāju brālībā, visbeidzot kūrvietā Eižēnīlebēnā veic civilizētu organisma attīrīšanu īsti franču stilā. 

Uz šīs grāmatas vāka ir izvietots brīdinājums, ka tās saturs veicina apetīti, bet gribētu piebilst, ka šī grāmata veicina arī ceļošanas kāri. Garšīga, humorpilna un vilinoša grāmata, kas man atklāja dažus interesantus faktus par franču virtuvi un Michelin gastronomisko ceļvedi. Pītera Meila grāmatu arī var izmantot kā ceļvedi, Francijas gastronomisko svētku un gadatirgu apceļošanai. Lieliska grāmata, ja vien smalka gastronomija ir viena no tavas dzīves lielākajām baudām.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ilzy 17. maijs 2017 12:50

Jā, man arī patika viņa grāmatas. :)

pece 16. maijs 2017 16:41

Man ļoti patika šī grāmata un pārējās divas arī!

Linduchy 16. maijs 2017 16:11 thezeezee

Man Viesnīca Pastis rindā stāv :)

thezeezee 16. maijs 2017 15:19

Es arī izlasīju "Gads Provansā" un "Viesnīca Pastis" - abas ļoti patika :)

Ciao 16. maijs 2017 15:03

Nevaru sagaidīt šo grāmatu pie sevis (inlove)