Brīvības pieminekļa izgaismošanai saņemti ievērojami ziedojumi

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. novembris 2019 11:10
154

Līdz šim jau vairāk kā 300 ziedotāji atbalstījuši Brīvības pieminekļa izgaismošanas ideju. Līdz šim saziedoti  22 737 eiro. Nesen fonds saņēmis divus ievērojamus ziedojumus: mērķa ziedojumu 1800 EUR apjomā, ko, godinot sava tēva Oskara Neimaņa piemiņu, ziedojusi Kristīne Saulītis un novēlējuma ziedojumu 1025 EUR no Valdas Jaunzemis ģimenes. Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds pateicas visiem ziedotājiem un piešķir fonda Pateicības zīmi Kristīnei Saulītis un Valdas Jaunzemis ģimenei 

“Savulaik mans vectēvs ziedoja naudu Brīvības pieminekļa celšanai. Mūsu ģimenē piemineklis ir Brīvības simbols. Ziedojums ir mana tēva Oskara Neimaņa piemiņai. Veicu to kā mērķa ziedojumu, izprotot, ka piemineklis ir jāizgaismo tā, lai tā vērtības atvērtu sabiedrībai visā pilnībā. Tam nepieciešami ievērojami līdzekļi, jo izgaismojumam jābūt mūsdienu tehnoloģiskām iespējām atbilstošam un ilgtermiņā derīgam”, atzīst Kristīne Saulītis, Pasaules Brīvo Latviešu apvienības valdes priekšsēdētāja.  

Pateicības zīmes autors ir fonda sadarbības partneris Pēteris Tenisons, kurš 2019. gadā izstrādāja arī fonda vizuālo identitāti. 

Jau ziņojām, ka Brīvības pieminekļa izgaismošana plānota trīs dažādās noskaņās - ikdienas apgaismojums, kas iedegas līdz ar tumšā laika iestāšanos; svētku izgaismojums, ko izmanto valsts svētkos vai citos svinīgos, tajā skaitā ar valsts protokolu saistītos sarīkojumos; īpašais izgaismojums, kas radīs māksliniecisko baudījumu. Lai šo mērķi sasniegtu, tiek organizēta līdzekļu vākšana, sabiedrība aicināta ziedot un iesaistīties skiču apspriešanā,  lai izvēlētos labāko mūsu brīvības simbolam. Ikviens tiks aicināts izteikt savu viedokli. 

Līdztekus Brīvības pieminekļa izgaismošanai fonds aktīvi rīkojas, lai Saeimā pieņemtu likumu par Brīvības pieminekli un Brāļu kapiem, nostiprinot to juridisko statusu. 

Brīvības piemineklis ir tautas brīvības simbols, kam arī diennakts tumšajā laikā jātop gaišam. Tieši tādēļ 2018.gada nogalē domubiedru grupa bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera vadībā nodibināja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu.  

Atbalstīt Brīvības pieminekļa izgaismošanu iespējams, ziedojot interneta vietnēs: www.brivibaspiemineklis.lvun www.ziedot.lv, kā arī ir atvērts labdarības ziedojumu tālrunis 9006 7006, maksa par zvanu 1.42 eiro.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies