Brīvdienu ceļvedis

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 19. jūnijs 2015 00:01
1175

Šajās brīvdienās daudzviet Latvijā notiks Saulgriežiem veltīti pasākumi. Tad nu skatamies, kas labs notiek dažādās Latvijas pilsētās>>>

21. jūnijs, Sigulda - Vasaras saulgriežu svētki Turaidas Jāņkalnā

Gada īsākajā naktī, 21.jūnijā, Turaidas Jāņkalnā jau devīto gadu pēc kārtas tiks svinēti vasaras saulgriežu svētki, kur no plkst.19.00 līdz saules lēktam ikviens aicināts izdzīvot saulgriežu nakti, izdzīvojot latviskās tradīcijas, izbaudot dabas burvību un saules un Jāņu dziesmu maģiju.

http://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/10842/

21. jūnijs, Bauskas pilskalna estrādē grandiozā ielīgošana

Teātra izrāde Skroderdienas Silmačos un pirmsjāņu gadatirgus.

http://www.tourism.bauska.lv/lv/aktualitates/skroderdienas-silmacos-1566

21. jūnijs, Vasaras Saulgrieži Pokaiņu meža takās

21.jūnijā no plkst.17 visi aicināti īpašo Saulgriežu brīdi pavadīt Pokaiņu meža takās.

Vasaras Saulgrieži ir maģijas un brīnumu piepildīts laiks, kad cilvēki jau izsenis pulcējušies spēka vietās, lai gūtu spēku un enerģiju. Kopā ar meistariem lvo Puriņu, Lauri Daņilovu un Burtnieku komandu caur seno priesteru rituāliem lūkosimies laika plūduma varenībā. Izbaudīsim dziesmu  maģiju folkloras kopas "Svitene" vadībā. Piedalīsimies uguns rituālā saules zīmju aplī. Spēcināsimies ar Zanes un Dzintara īpašo zāļu tēju un spēka putru.

http://dobele.lv/page/249&news_id=1379

20. jūnijs, Kalnciema kvartāls, Rīga – Suitu diena

Gadskārtējais vasaras Saulgriežu ieskaņas pasākums – "Suitu diena".

No plkst. 11:00 līdz 15:00 bērni varēs doties ielīgošanas rotaļās un darboties radošās zāļu un karošu grebšanas darbnīcās, kur būs iespēja izveidot pašiem savu svētku vainagu un lielo koka karoti, ar kuru īstajos Saulgriežu svētkos varēs palīdzēt mammai un tētim gatavot svētku mielastu.

No plkst. 12:00 līdz 15:00 Basu suiti uz skatuves skanēs Jāņu dziesmas, tautas dziesmas un suitu meldiņus, ko papildinās kokles skanējums.

Tāpat Basu suiti rīkot arī Jāņu vainagu pīšanas darbnīcu no Jāņuzālēm, kā arī piedāvās oriģinālos kurzemnieku ēdienus – slavenos sklandraušus, suitu maizi, raušus, sieru un citus. 

Saulgriežu tirgū visas dienas garumā no plkst. 10:00 līdz 16:00 piedalīsies tirgotāji no visas Latvijas, kas būs sagatavojuši labāko un gardāko Jāņu mielastam, bet saposties un rotāties svētkiem palīdzēs amatnieku darinājumi tradicionālās un tautiskās noskaņās.

http://www.1188.lv/izklaide/suitu-diena/15133325

20. jūnijs – Tautas mākslas svētki Kuldīgā

Kuldīgas novada tautas mākslas kolektīvi aicina uz Kuldīgas novada tautas mākslas svētkiem "Veram vārtus saulgriežiem, lai nāk saule sētiņā" ar svētku ielīgošanu Pilsētas dārzā un 1905. gada parkā.

No plkst. 11:00 - 16:00. - Zāļu tirgus, Kuldīgas novada vokālo ansambļu koncerts, BDK "Stariņš" un TDA "Venta" studijas sadancošanās, kapellu un Kuldīgas saksofonistu koncerts, TLMS "Varavīksne" un "Ķocis", tēlotājmākslas studija "Kuldīgas palete", foto kluba "Divas upes" izstāde, Kuldīgas novada amatierteātru izrādes.

 

Plkst. 19:00 svētku lielkoncerts pilsētas estrādē. Piedalās Kuldīgas novada deju kolektīvi, kori, vieskolektīvi.

http://kuldiga.lv/lv/kalendars/tautas-makslas-svetki-kuldga

20. jūnijs – Antīko automobiļu salidojums Valmierā

Valmieras rātslaukumā un vecpilsētā ieradīsies aptuveni 100 ekipāžu ar klasiskajiem automobiļiem. Plkst. 17:00 dalībnieki no Rūjienas puses satiksies pie Valmieras pilsētas robežas, lai kolonnā brauktu līdz Valmieras centram, savukārt no plkst.18:00 līdz 20:00 ikvienam valmierietim un pilsētas viesim rātslaukuma un vecpilsētas teritorijā būs iespēja baudīt krāšņo automobiļu izstādi. Klasisko automobiļu salidojumu "Grand Tour of Estonia" organizē Igaunijas Antīko automobiļu klubu apvienība kopā ar Latvijas Antīko automobiļu klubu, un pasākums norisinās reizi piecos gados. 

http://www.1188.lv/izklaide/antiko-automobilu-salidojums-valmiera/15134770

21. jūnijs – Smiltenes pilsētas svētki

Plaša pasākumu programma visas dienas garumā - tirdziņš, kino, radošās darbnīcas, koncerti, festivāls, zirgi pajūgā, foto izstāde, nakts balle un vēl daudz kas cits Smiltenes pilsētas svētku ietvaros. 

http://www.1188.lv/izklaide/smiltenes-pilsetas-svetki/15170578

Kas labs plānots Tavām brīvdienām?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies