Brīvdienu ceļvedis: 20.-21. februāris

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 20. februāris 2016 00:00
1973

Festivāls "Erots 2016"

19.-20. februāris

Jau tradicionāli par erotikas cienītāju paradīzi kļūs starptautiskais erotikas festivāls-izstāde "Erots 2016", kas atzīmēs 18. dzimšanas dienu. Festivāla apmeklētāji brīvā un erotiskā gaisotnē varēs baudīt vietējo un ārzemju pornozvaigžņu priekšnesumus, sieviešu un vīriešu striptīzšovus, iegādāties jaunākās intīmpreces, piedalīties trakulīgās izklaidēs un citās pikantērijās.

Norises vieta: "RTU - BT1" Starptautiskais izstāžu centrs, Ķīpsalas iela 8, Rīga

Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē

20. februāris

Norisināsies vēl nebijis pasākums "Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē", kura ietvaros, visas dienas garumā, Balvu, Viļakas, Kārsavas un Baltinavas novados notiks ziemīgas aktivitātes.

Pilnu pasākuma aprakstu meklē Ziemeļlatgales novadu tūrisma lapās: visit.karsava.lv; turisms.balvi.lv; http://vilaka.lv/; http://baltinava.lv/; http://rugaji.lv/

Austrumu deju koncerts "Zīda ceļš"

20. februāris pl. 14:00

Norises vieta: Dobeles pilsētas kultūras nams, Baznīcas 6, Dobele

http://dobele.lv/page/Pasakumi_kultura?event_id=3605Dobeles novads

Deju rakstos spēku rodi!

20. februāris pl. 17:00

Tērvetes novada vidējās paaudzes deju kolektīvs "Avots" turpina tradīciju un sauc kopā draugu kolektīvus uz kopēju sadanci. Uz vienas skatuves satiksies kurzemnieki, vidzemnieki un zemgaļi!

Šogad koncertā piedalās – jauniešu deju kolektīvi "Čiekurs" (Rīga), "Avots" (Tērvete).

Vidējās paaudzes deju kolektīvi - "Čiekurs" (Rīga), "Sadancis" (Dobeles novads, Penkule), "Ance" (Ventspils novads, Ance), "Cielava" (Ropažu novads, Ropaži), "Leti" (Brocēnu novads, Blīdene) un "Avots" (Tērvete).

http://www.tervetesnovads.lv/Pasākums/tautas-deju-kolektivu-sadancis-tervetes-kulturas-nama/

Koncerts "Mozart & Mozart"

20. februāris pl. 19:00

Ģeniālā austriešu komponista Volfganga Amadeja Mocarta sakrālās solo motetes tāpat kā viņa dzīvīgās operas valdzina gan ar vienkāršību un melodiskumu, gan ņirbošu virtuozitāti un bezgalīgi plašām frāzēm. Tieši baroka un agrīnā klasicisma mūzikā Elīna Šimkus pēdējos gados uzmirdzējusi visspilgtāk, ko apliecina arī viņas nesenie panākumi, dziedot Mocarta agrīnākas operas iestudējumā Milānā. Attapīgā Suzanna un viltīgā Despīna pārtaps par nepiekāpīgo Tamiri, savukārt kori Mocarts, visticamāk, tika iztēlojies eņģeliski lidojošās un dzidri skanīgās zēnu balsīs skanam.

Dalībnieki: Elīna Šimkus, soprāns; Sinfonietta Rīga; Rīgas Doma zēnu koris; Diriģents Mārtiņš Klišāns.

Norises vieta: "Lielais dzintars" Liepājas koncertzāle

Starptautisks flamenko koncertuzvedums "Karmena"

20. februāris pl.19:00

Pasaulslavenā un sensacionālā spāņu kultūras pērle "Karmena" dodas uz Latviju, lai vieni no Eiropas spilgtākajiem flamenko mūzikas un deju kolektīviem uzstātos vairākās Latvijas koncertzālēs. Koncertuzveduma pamatā ir klasiskais stāsts par kaismīgo čigānu meiteni vārdā Karmena, kas karsti tiecas pēc svelmainas mīlestības un izsaka to tikai temperamentīgajiem spāņiem vien raksturīgā dejas valodā – flamenco, kas izveidojies 18. gadsimtā valsts dienvidu čigānu vidē. Pasākuma viesi tiks aicināti iegremdēties autentiskās Andalūzijā sastopamajās kultūras tradīcijās.Virtuozie ģitāras meistari, kas savas prasmes apguvuši iespaidojoties no tādiem flamenko lietpratējiem kā Francisco Gustavo Gomes (Paco de Lucia), Rico Sanchez un protams visā pasaulē labi pazīstamajiem flamenko-rumba karaļiem "Gipsy Kings", aizgrābj klausītāju uzmanību izcilas ģitārspēles un "cante jondo" manierē izpildītā dziedājumā, kas rada hipnotiskas romu kultūrai piemītošas izjūtas.

Vairāk nekā 80 minūšu garā koncertuzveduma tapšanā piedalījusies inscenētāja Olga Pshenitsyna no Maskavas Lielā teātra. Internacionālā šova dalībnieki flamenko dejotprasmi apguvuši dažādās Eiropas deju skolās, kā arī pie zvaigznēm no flamenko šūpuļa Spānijas – Francesca Grima (Sevilla), Antonio el Pipa (Jerez de la Frontera), Natalia Meirino (Madrid), Concha Jareno (Madrid), Fran Vilchez (Granada), Sandra Cisneros (Malaga).

Norises vieta: Balvu kultūras un atpūtas centrs, Brīvības 61, Balvi

Indiešu deju uzvedums "Brīnumaina lāsīte"

20.februāris pl.19:00

Pašā Vecrīgas sirdī, Jāņa sētā 5, gaidāms Indiešu deju uzvedums KANIKA DIVYA jeb "Brīnumaina lāsīte".Daudzām parādībām piemīt netveramas īpašības. Deja – viena no tādām. To var ieraudzīt, var izbaudīt, bet nevar aiznest sev līdzi. Tas līdzinās jūtām vai emocijām, kas kādā spilgtā dzīves mirklī pārpilda mūs un tad atstāj aiz sevis tik tikko samanāmas atmiņas. Dažreiz agrā pavasarī mēs apstājamies pārsteigti par ūdens lāse dzidrumu, kas zaigo saulē un tūlīt pat krīt no zara un izgaist, atstājot aiz sevis sāpīgu skaistuma sajūtu.

Šis koncerts būs kā brīnumainu pilienu virtene, gaistošu un brīnišķīgu. Katra deja apgaismo kādu konkrētu stāstu, izgaismo varoņu attiecību šķautnes vai vienkārši ir kā skaistuma esamības fakts. Jutekliskās izpratnes dziļums, katra žesta izteiksmība un ornamentālo kustību izsmalcinātība – tās ir Indijas klasiskai dejai piemītošas īpasības. Koncertā piedalīsies studijas Bharata (Rīga) izcilākie izpildītāji un brīnišķīgā dejotāja no Pēterburgas, studijas "APSARA" vadītāja – Jeļena Tarasova. Jeļena prezentēs indiešu klasisko deju kučipudi stilā, kas Latvijā ir baudāms samērā reti un studija Bharata priecēs skatītājus ar jau iecēnīto bharatanatjam stila skulpturītāti.

Norises vieta: "Hamlets" teātra klubs, Jāņa Sēta 5, Rīga

Ģimenes diena

21.februāris pl.11:00

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina bērnus un jau pieaugušo statusā esošos ļaudis apmeklēt Ģimenes dienas "Rīgas gadsimtu dārgumu lādi atverot" aktivitātes, kas būs veltītas muzeja 243. gadskārtai. 

Ģimenes dienas programmas ekskursija "Rīgas gadsimtu dārgumu lādi atverot - muzeja ceļš no 1773. gada februāra līdz šodienai" notiks trīs seansos, kas sāksies plkst. 11.00, 13.00, 15.00. Ekskursijas gaitā, gan mazie, gan lielie Ģimenes dienas apmeklētāji varēs iepazīt Rīgas vēstures līkločus saistībā ar muzeja veidošanos un attīstību, kā arī uzzināt par Rīgas vēstures dārgumiem, kas glabājas muzeja krājumā. Ekskursijas valoda pēc auditorijas sastāva un pieprasījuma - latviešu, krievu vai angļu.

Radošajā darbnīca bērniem būs atvērta izstādē "Mazie rīdzinieki". Bērniem kopā ar vecākiem būs dažādas jaunrades iespējas – gan zīmēt un krāsot krāšņo, daudzveidīgo Rīgu un muzejā gūtos iespaidus, gan būvēt mājas kā senajā Rīgā, gan lasīt grāmatas un rotaļāties.

Norises vieta: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta 4, Rīga

Metenis 2016

21.februāris pl.12:00

Pasākuma programmā būs masku darbnīca Kurzemes zemnieka sētas laidarā, sveču mēneša noskaņās varēs liet sveces Nidas dūmistabā Daugmales Jāņa vadībā un uzraudzībā. Kalējs Vilnis Vincēvičs smēdē rādīs aroda trikus un stiķus, turpat būs iespēja nobaudīt gardu drātsalu. Kurzemes zemnieka sētā kopā ar rotaļnieku Aldoni Baldiņu būs senās lauka spēles.Visu pasākuma laiku apmeklētājiem būs iespēja vizināties sešu suņu pajūgā, kā arī doties izjādē ar zirgu pie Vidzemes sētas.

Norises vieta: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Brīvības 440, Rīga

 Info: www.1188.lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies