Brīvdienu ceļvedis: 19.-20. marts

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 19. marts 2016 00:00
1726

Frankofono filmu festivāls "Quatrième"

18.-20. Marts

Norises vieta: "K. Suns" kinoteātris, Elizabetes iela 83, Rīga

http://www.1188.lv/izklaide/frankofono-filmu-festivals-quatri-me/17775251

Olu galerija Daugavpilī

19. marts

Olu galeriju veidos 16 spilgtas un interesantas olas, kuru skices zīmējuši un olas apgleznojuši pilsētas skolu audzēkņi. 

Jaunie darbi būs apskatāmi desmit dienas pirms svētkiem.

Šogad olu galerija tiks izvietota ne tikai Rīgas ielā, kā iepriekš, bet arī Muzeja ielā.

Norises vieta: Muzeja iela, Daugavpils

https://www.daugavpils.lv/lv/47/read/12489

Roņu dienas Zoodārzā

19. marts

Iepazīsti roņus un uzzini, kā vislabāk palīdzēt maziem un baltiem jūrmalā atrastam roņu bērniem!

Norises vieta: Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, Meža Prospekts 1, Rīga

Amatierteātru skate "Gada izrāde 2015"

19.-20. marts

19. un 20.martā Bauskas Kultūras centrā norisināsies Latvijas amatierteātru iestudējumu reģionālā skate "Gada izrāde 2015". Tai izvirzītas Zemgales novadu amatierteātru skatēs augstāko vērtējumu saņēmušās izrādes.

Visi uzvedumi būs skatāmi bez maksas, tāpēc aicinām izmantot iespēju un apmeklēt izrādes ikvienu teātra mākslas cienītāju!

Norises vieta: Bauskas kultūras centrs, Kalna 18, Bauska, Bauskas novads

http://www.bauska.lv/lv/jaunumi/bauska-notiks-regionala-amatierteatru-skate-gada-izrade-2015-2404

Gara pastaiga

19. marts pl. 8:00

Ekspedīcijas Gara pastaiga ir sarunu un dabas meditācija Latvijas dabā, atklājot dažādas vides piedzīvojumu meklētāju vidū.Divas dienas Latvijas agra pavasara dabā pie jūras. Reiz jau 2015. gada augustā gājām gar jūru no Tūjas uz Ainažiem. Šoreiz martā ejam pretējā virzienā apskatot Vidzemes pludmali 50 km garumā līdz pat Gaujas ietekai Rīgas jūras līcī.

Skatīsim ko Ziema būs izskalojusi no jūras, kādu mirušu roni vai vētrās sagāstus kokus. Sajūtīsim dabas lēno atmodu jūras piekrastes zonā.

Nakti pavadīsim zem tenta loksnes, ja laiks būs bez nokrišņiem -ar skatu uz zvaigznēm. Nepieciešams laikapstākļiem piemērots un ērts apģērbs, guļammaiss. Gatavosim vakariņas uz ugunskura, pusdienas uz gāzes plītiņas.

Maršruts: Tūjas pludmale - Zvejniekciems - Garezeri.

Norises vieta: Tūja,

https://docs.google.com/forms/d/1oBTUywsE1S0j4kKNHsVmwYfC6CeL-bmRlXMLrD1B-rg/viewform?c=0&w=1

Nūjošanas pārgājiens "Liepāja starp ezeru un jūru"

19. marts pl.10:30

Liepājas dzimšanas dienas pasākumu ietvaros biedrība "Nūjo ar vēju" organizē nūjošanas pārgājienu "Liepāja starp ezeru un jūru" pa pilsētas veloceliņiem, ietvēm, ezermalas takām un pludmali. Maršruts sāksies un noslēgsies pie Liepājas Olimpiskā centra.

Pulcēšanās pārgājienam būs no pulksten 10:30 pie Liepājas Olimpiskā centra (LOC). Reģistrēties varēs vienā no divām iespējamajām pārgājiena distancēm, būs nodrošināta arī bezmaksas nūju noma (uzrādot personu apliecinošu dokumentu), ko nodrošinās biedrība "Nūjo ar vēju". Pulksten 11.00 nūjotājus ceļā pavadīs Liepājas lauva Liepiņš.

Norises vieta: Liepājas Olimpiskais centrs, Brīvības 39, Liepāja

Radošās darbnīcas un putnu būru gatavošanas darbnīca Valmiermuižā

19. marts pl.11:00

Radošās darbnīcas un putnu būru gatavošanas darbnīca Pavasara saulgriežu svinībās un tirdziņā "Ar Gardu Muti Valmiermuižā".

Norises vieta: Valmiermuižas alus darītavas pagalms, Dzirnavu 2, Valmieras pagasts, Burtnieku novads

Deviņu pakalnu balsis 2016

19. marts pl.11:00

Arī šogad notiks Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novadu vokālistu konkurss "Deviņu pakalnu balsis 2016".Kā jau ierasts, Talsos pavasari ieskandinās jaunie vokālisti konkursā "Deviņu pakalnu balsis 2016"!

Konkursa fināls notiks 2016. gada 19. martā plkst.11:00 pirmsskolas vecuma grupai Balstiņa (3-7 gadi) un plkst.15:00 skolas vecuma grupai Balss (7-12 gadi).

Konkursa galvenais mērķis ir atklāt jaunus un talantīgus pirmsskolas vecuma bērnus, veicinot vokālo un māksliniecisko spēju attīstību, sekmēt un pilnveidot uzstāšanās iemaņas un skatuves kultūru, kā arī veicināt mūzikas pedagogu jaunradi.

Norises vieta: Talsu Tautas nams, Lielā iela 19/21, Talsi

http://www.tautasnams.lv/aicina-pieteikt-solistus-talsu-rojas-dundagas-un-mersraga-novadu-vokalistu-konkursam-devinu-pakalnu-balsis-2016/

Laivu brauciens pa Cietokšņa kanālu

19. marts pl. 11:00

Par godu pilsētas dzimšanas dienai Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) aicina liepājniekus un pilsētas viesus labāk iepazīt Liepāju. Aktīvās atpūtas cienītāji 19. martā pulksten 11 aicināti doties laivu braucienā pa pilsētas laivošanas maršrutu Cietokšņa kanālā. Brauciena noslēgumā dalībnieki tiks cienāti ar zupu no lielā katla.

Pieteikšanās LRTIB pa tālr. 634 80808 vai 29402111 līdz 17.marta pulksten.17. Dalības maksa 3 EUR; cenā ietilpst laivas, airu un drošības vestes noma, grupas vadītāja klātbūtne. Plānotais ilgums laivošanai – 3,5-4 stundas.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Turaidu Šēferu, laivu nomu Sofijas laivas un Karostas Cietumu.

Norises vieta: Karostas apmeklētāju centrs, Invalīdu 4, Liepāja

Pavasara saulgriežu mistērija

19. marts pl. 12:00

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienu "Pavasara saulgriežu mistērija".Saulgrieži ir kā liela kosmiska mīkla, universāla mistērija un lāzera stars, kas savieno pagātni, tagadni un nākotni – pavasara skaistākie svētki. Tieši tāpēc Ģimenes dienas pasākums būs saistīts gan ar pavasara saulgriežiem, gan ar mākslinieku Ivetas Vaivodes un Artura Riņķa neparasto izstādi “Ceļojums uz Nekurieni”. Dalībnieki varēs ne tikai iepazīties ar izstādes ekspozīciju, bet arī piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, sajust dabas un cilvēka radošuma spēku, izzināt stīmpanku subkultūru, atklāt kinētiskās mākslas būtību un pat ielūkoties kosmosa dzīlēs. Lieldienām tradicionālo etnogrāfisko zīmju un latviešu ornamenta kompozīciju meklējumi šoreiz iegūs maģisku saturu un negaidītu formu.

Interesanti, lietderīgi un izzinoši pavadīt brīvdienas laiku Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā laipni aicināts ikviens!

Norises vieta: Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu 10, Rīga

Pavasara Saulgrieži un Lielās dienas gaidīšanas svētki

19. marts pl. 12:00

Visi dabas draugi aicināti piedalīties Pavasara Saulgriežu un Lielās dienas gaidīšanas svētkos LVM Pokaiņu mežā. Dosimies saules izgaismotajās meža takās, lai smeltos dabas spēku pavasara gaidās.Savas iekšējās pasaules līdzsvarošanai Zikurātā varēsim piedalīties īpašā ugunsrituālā – meditācijā "Savienošanās ar dabas enerģijām" un uzklausīt Ditas pieredzes stāstus.

Savukārt, lai radošajās filcēšanas darbnīcās vairotu krāsainās pavasara krāsas, kopā ar Ditu un Agiju ļausim uzziedēt krāšņajām pavasara puķēm. Interesantā teātra studija no Lestenes „Dzērvenīte” priecēs ar jautru izrādi dabā. Neizpaliks arī olu ripināšanas sacensības, jautras izdarības un šūpošanās. Gaidāms arī kas īpašs!

Par smaržīgu zāļu tēju un veselīgu uz ugunskura gatavotu maltīti rūpēsies Zane un Dzintars.

Norises vieta: Pokaiņu mežs, Senpokaiņi, Naudītes pagasts, Dobeles novads

Putnu būrīšu izgatavošanas talka

20. marts pl. 12:00

Talkas dalībniekiem būs sagādāti visi nepieciešamie materiāli – dažāda platuma dēļi un darba instrumenti. Izgatavotie putnu būrīši tiks uzstādīti pilsētas mežos, parkos un skvēros augošajos kokos. Neizpaliks bez tradicionālā svētdienas bērnu izklaides pasākuma – šoreiz koncertuzvedums bērniem "Apaļš kā pūpols". Pasākumu vadīs radošā apvienība "Čučumuižas rūķi".

Norises vieta: Bērnu pilsētiņa, J. Poruka 2, Ventspils

Eksotisko deju koncerts "Ugunspuķes karnevāls"

20. marts pl. 16:00

Sievietes būtības kvintesence slēpjas dejā, vieglumā un kustībā. "Ugunspuķes karnevāls" to atklās ar austrumu deju, rituāldejas, Andalūzijas čigānu ritmu, burleskas un tango palīdzību. Piedalās eksotisko deju grupas "Soul Sisters"(Sigulda), "Alegria" (Rīga), "Mistērijas" (Mārupe), "Paradis" (Rīga) un "Damari" (Limbaži).

Norises vieta: Sigulda,

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies