Brīvdienu ceļvedis: 11.-12. marts

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2016. gada 11. marts, 13:30:14
Brīvdienu ceļvedis: 11.-12. marts

Pasākums "Sniega (ne)diena"

12. marts pl. 12:00

Norises vieta: Cēsu pils parks, Cēsis

Pavasara saulgriežus gaidot

12. marts pl. 12:00

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā izglītojoša nodarbība bērniem "Pavasara saulgriežus gaidot". 

Pasākumu aicināti apmeklēt 4 – 10 gadus veci bērni kopā ar ģimenes locekļiem. 

Mazie un lielie šā pasākuma apmeklētāji arī uzzinās, pēc kādām zīmēm dabā mūsu senči spēja noteikt gaidāmos laika apstākļus pavasarī, vasarā un rudenī. Būs jāmin mīklas un jāatbild uz dažādiem jautājumiem. Ar uzdevumu kartes palīdzību bērniem muzeja ekspozīcijā būs jāatrod Lielās dienas pārsteigumi. 

Vecāki aicināti fotografēt un filmēt! 

Norises vieta: Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Brīvības Bulvāris 32, Rīga

Senā dzīvesveida skola "Renesanses mūzika"

12. marts pl.15:00

Bauskas pils muzejā Senā dzīvesveida skolas ietvaros notiks jau otrā lekcija - "Renesanses mūzika". Apmeklētāji uzzinās par renesanses perioda mūzikas attīstības dinamiku un žanru daudzveidību, ieklausoties mūzikas paraugu ierakstos. Lekciju lasīs Dr. art., RPIVA mūzikas vēstures profesors un Mūzikas akadēmijas docētājs Boriss Avramecs. 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē, un rezervēt pa tālr. +37163922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com.

Norises vieta: Bauskas pils muzejs, Bauska

Jauniešu kora "Kamēr..." concerts

12. marts pl. 16:00

Norises vieta: Mazsalacas novada Kultūras centrs, Rūjienas iela 1, Mazsalaca, Mazsalacas novads

Festivāls "Es varēju sadejot..."

12. marts pl. 16:00

Jauniešu un vidējās paaudzes tautas deju kolektīvu mazais sadancošanas festivāls "Es varēju sadejot...".

Norises vieta: "Jūras vārti" teātra nams, Loču 1, Ventspils

Reklāmas rīmu nakts 2016 light versija

12.-13. marts

Skatītāji redzēs 100 spilgtus,intriģējošus un pārdrošus reklāmas klipus no slavenās Žana Marī Bursiko sinematēkas. Šis francūzisir pasaulē lielākais kino un televīzijas reklāmas kolekcionārs. Viņa kolekcijā(sinematēkā) apkopoti vairāk nekā miljons reklāmas klipu.Lightversijas programmā ietverti klipi no dažādām valstīm. Tie tapuši dažādos gadosun reklamē gan preces, gan pakalpojumus. Tiks rādīti ne mazums pasaulē zināmuzīmolu video. Būs arī sociālā reklāma. Šāda klipu izlase nav pieejamainternetā. Būs daudz smieklīgas, asprātīgas un pa īstam skaistas reklāmas.Skatītāju ērtībai klipi būs ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Ja jūsu darbs/aktivitātes navsaistītas ar reklāmu un mārketingu, bet jums ļoti patīk forša, smalki izveidotareklāma, tad no šā seansa gūsiet patiesu prieku. Nāciet ar tuvajiem undraugiem, kompānijām. Jautri pavadīsiet pusotras stundas.

Norises vieta: "K. Suns" kinoteātris, Elizabetes iela 83, Rīga

Mīlas valši

12. marts pl. 17:00

Piedalās: Latvijas Radio koris

Diriģents: Sigvards Kļava

Programmā: J.Brāmss, A.Maskats, P.Butāns

Norises vieta: Rundāles pils, Baltā zāle, Rundāles pagasts

Koru koncerts "Ceļā uz svētkiem"

12. marts pl. 18:00

Piedalās – jauktais koris "Cesvaine", jauniešu koris "Nāc līdzās", sieviešu koris "Rasa", Aizkraukles KN vīru koris "Staburags".

Norises vieta: Ogres novada Kultūras centrs, Brīvības iela 15, Ogre

Kubas nacionālais cirks "Tropu fantāzija"

12. marts pl. 18:00

Pavasaris Latvijā sākas ar Rīgas Cirka iestudētu jaunu programmu "Tropu fantāzija" ("Fantasia Tropical"), pirmoreiz Latvijā - Kubas Nacionālā cirka kolektīvs. Kopā ar viņiem programmā piedalās arī Kolumbijas, Vācijas, Beļģijas un Latvijas mākslinieki.Jaunais šovs ir eksotiska programma gan ar temperamentīgām dejām, košiem tērpiem, enerģiskiem māksliniekiem , gan dažādu cirka žanru ļoti augstvērtīgiem numuriem. Izrādi papildina "dzīvā mūzika" - skatītāju iecienītais Rīgas Cirka mūziķu trio.

Veiksmīgais mūsdienīgā un klasiskā muzikālā pavadījuma sakausējums kopā ar izteiksmīgu horeogrāfiju, lielisku akrobātiku, fantastiskiem gaisa vingrotājiem, žonglieriem, klauniem un drosmes (nāves) rata pārgalvjiem šo izrādi rada patiešām neatkārtojamu!

Norises vieta: Gulbene

Kino Gardēžu vakari

12. marts pl. 19:00

Naktsklubs "Kaļķu Vārti" kopā ar kinoprojektu "Spektrs" aicina visus kino gardēžus nestandarta un nepiespiestā atmosfērā baudīt izcilu 10 filmu programmu, un gardus kokteiļus katru sestdienas vakaru.Izcilu filmu baudīšana netradicionālā, no kinoteātra atšķirīgā atmosfērā ir viens no aktuālākajiem trendiem kino pasaulē, tādēļ naktsklubs "Kaļķu Vārti" sadarbībā ar kinoprojektu "Spektrs" piedāvā kino gardēžiem īpaši atlasītu 10 filmu programmu, kurā ir iekļautas tādas filmas kā: "Draivs", "Izdzīvos tikai mīlētāji", "Volstrītas vilks", "Adams Džonss", "Mākslinieks", "Šefs", "Viktorija", "Mežonīgie stāsti", "Pusnakts Parīzē" un "Kas notiek krēslā".

Īpašiem vakariem - īpašas uzkodas un dzērien! Katrai filmai pasākuma atbalstītājs SIA "Prike Latvija" ir piemeklējusi īpašu dzērienu, bet restorāna "Kaļķu Vārti" titulētā pavāru komanda piedāvās savu, alternatīvu redzējumu ierastajam popkornam.

Norises vieta: Kaļķu vārti, mūzikas klubs, Kaļķu iela 11a, Rīga

Ziedu balle

12. marts pl. 19:00

Lielajā zālē jau ceturtā Ziemeļblāzmas balle kopā ar grupu "Mirage Jazz Orchestra" un dziedātāju Diāna Pīrāgs. Balle īpašās Sieviešu dienas noskaņās.

Programmā balles deju zelta izlase - fokstrots, rumba, ča ča ča, lēnais valsis, kviksteps, samba, džaivs, vīnes valsis un tango. Vakara gaitā notiks dažādi izklaidējoši pasākumi, darbosies kafejnīca.

"Mirage Jazz Orchestra" mūziķi spēlē dažādu stilu mūziku – sākot no džeza klasikas līdz pat pazīstamām popmūzikas kompozīcijām. Orķestris ar izciliem panākumiem koncertējis visā Latvijā, piedalījies dažādos starptautiskos džeza festivālos. "Mirage Jazz Orchestra" uzstājies kopā ar tādiem pasaulslaveniem izpildītājiem kā Paskāla fon Vrobleska, Ola Onabule, kā arī pašmāju – Intaru Busuli, Laimi Rācenāju, Normundu Rutuli, Andri Ērgli, Ingu Bērziņu, Jolantu Gulbi, Aiju Vītoliņu un citiem. Šoreiz kopā ar grupu ballē uzstāsies talantīgā dziedātāja un spēcīgās balss īpašniece ar izteikto Latīņamerikas šarmu – Diāna Pīrāgs.

Norises vieta: "Ziemeļblāzma" kultūras pils, Ziemeļblāzmas 36, Rīga

Info: www.1188.lv