Blogs: Valsts dzimšanas diena manām acīm

Rebeka
Rebeka 19. novembris 2013 11:53
1744

Sākšu ar to, ka beidzot pēc ilgu gadu pauzes, es šos svētkus tiešām izjutu kā svētkus un tiešām arī svinēju tos. Kādēļ citus gadus tā nebija, pat nezinu, svinēt jau it kā svinam katru gadu, bet nebija tās svētku sajūtas iekšā.

 

Varbūt svinīguma sajūta radās dienas iesūkumā, jo aizvedu dēlu skatīties militāro parādi. Pati dzīvajā to skatījusies biju vien sen atpakaļ, kad biju tik maza, ka mans tētis mani uz pleciem turēja. Nu, lūk, lai audzinātu savā dēlā patriotismu nolēmu, ka šogad brauksim. Atnākot līdz krastmalai man iestājās neliela panika, jo aiz cilvēku pūļa neko nevarēja redzēt, kur nu vēl mazs bērns. Tā kā tētis bija aizņemts ar darbiem un netika uz parādes sākumu, tad nebija kas mazo paceļ uz pleciem (man nav spēka tos 20kg noturēt). Taču mums noveicās, gājām uz priekšu un atradām tādu kā betona paaugstinājumu uz kura jau stāvēja trīs puišeļi, palūdzu tos pabīdīties, ko viņi pieklājīgi arī darīja un atradās vieta arī manam puikam. Tad nu bērnam redzamība bija ideāla, un tas man bija svarīgākais. Tā kā esmu gara auguma vairāk vai mazāk arī es šo to redzēju. Uz betoniņa stāvošie puišeļi ritmiski maršēja tēlojot karavīrus un atmosfēra bija jauka. Uz pašām beigām vēl tētis atskrēja un puika ar aizrautību stāstīja visu ko viņš nepaspēja redzēt.

 

Aizbraucot mājās, sadedzām peldošās sveces, kuras bija sapirktas karoga krāsās, ēdām kūku un dzērām šampanieti. Atmosfēra vienkārši lieliska un svinīga.

 

Pašā vakarā braucām arī skatīties svētku salūtu, to daram gandrīz katru gadu, bet vienmēr ar domu, lai nebūtu jāspiežas pūlī, skatījāmies kaut kur patālu no pašas pils un centrālās vietas kur skan mūzika. Šogad nolēmām spiesties un es pirmo gadu salūtu beidzot novērtēju. Pirmkārt, nemaz nebija jāspiežas, it nemaz, krastmala pie pils bija diezgan brīva. Salūts mūzikas ritmā un stāvot vietā kur redzams arī kas notiek pašā apakšā pie ūdens ir pavisam cita lieta. Nekad vairs nebraukšu salūtu skatīties kaut kur no attāluma, nekāda jēga goda vārds, pilnīgi citas emocijas.

 

Tāda nu bija mana valsts dzimšanas dienas svinēšana, kāda bija tavējā? 


Konkurss jaunajām blogerēm


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
KRX 19. novembris 2013 19:56

Uguņošana patika arī mums caur TV :)

vecsprofils 19. novembris 2013 13:18

Ļoti skaisti! Pilnīgi sajutos tur blakus (Y) (F)