Bīstamie sakari

Autors: Linduchy, 2019. gada 7. decembris, 08:56:04
Bīstamie sakari

Foto: www.dailesteatris.lv

Pēc garas, stresainas un nogurdinošas dienas devos baudīt kultūru uz Dailes teātra izrādi "Bīstamie sakari. Salīdzinoši nesen biju izlasījusi Pjēra Šoderlo de Laklo grāmatu, tāpēc stāsts bija ļoti svaigs galvā.

Izrādes režisors Jans Villems van den Boss šo literāro darbu ietērpa gaisīgas bezē kūciņus dizainā, melanholiskā un izstieptā izpildījumā.

Man ļoti patika izrādes vizuālais un muzikālais noformējums. Monohroms skatuves noformējums, manuprāt, bija ļoti atbilstošs tieši šim uzvedumam. Vēlos paust atzinību arī gaismas māksliniekam Mārtiņam Feldmanim, kura darbs eleganti izcēla zonās sadalīto skatuvi. Izrādi papildina lieliska horeogrāfija un skatuves tērpi. Pārsteidzoši trāpīgi izvēlēti aktieri galveno lomu atveidošanai - īpaši Artūrs Skrastiņš (perfekti).

Bet tiem skatītājiem, kas pirms teātra izrādes apmeklēšanas nav lasījuši Pjēra Šoderlo de Laklo romānu "Bīstamie sakari", visa emociju un varoņu iekšējās pasaules pamatesence paliek kā noslēpumainības plīvurā tīta.  

Neskatoties uz glīto noformējumu, man pietrūka aktivitātes. Šī izrāde noteikti ir skatāma, ja esi kārtīgi atpūtusies, jo pēc nogurdinošas dienas "Bīstamie sakari" trīs stundu garumā melanholiski ieaijā miegā.