Bezmaksas seansā rādīs nopelniem bagāto filmu Almanya – esiet sveicināti Vācijā!

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 28. jūnijs 2014 00:00
1647

Lai atspoguļotu un radītu izpratni par sociālekonomiskām pārmaiņām, kas  ietekmē cilvēku personības un dzīves ceļus, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) otrdien, 1.jūlijā Kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 rīko Dažādības kino nakti. Pasākuma ietvaros plkst.22.45 tiks demonstrēta nopelniem bagātā filma Almanya – esiet sveicināti Vācijā! (Almanya - Willkommen in Deutschland).


2011.gadā filma saņēmusi Vācijas Filmu Zelta balvu par labāko scenāriju un Sudraba balvu kā labākā spēlfilma, kā arī izpelnījusies Vācijas filmu kritiķu asociācijas balvu par labāko scenāriju un labāko režisora debiju.


Filmas centrā ir kādas dzimtas vēsture un vectēva dzīves stāsts, kas ar burvīgu humoru tiek atklāts ģimenes jaunākajai atvasei – sešgadīgam puikam. Aizkustinošā manierē filma veicina izpratni par to, kā cilvēka personību un ģimenes dzīvi ietekmē tādas radikālas pārmaiņas, kā dzīves vietas un apstākļu maiņa.


Pirms kino seansa skatītājiem būs iespēja dzirdēt kinokritiķa Viktora Freiberga un starpkultūru komunikācijas ekspertes Ineses Lazdas-Mazulas priekšvārdu par filmu un tās nozīmi. Ikvienu kino seansa apmeklētāju priecēs gards pārsteigums, un seansa laikā darbosies Esplanāde 2014 kafejnīca.


Pirms bezmaksas kino seansa 1.jūlijā no plkst.17.00 līdz 20.00 Esplanādē notiks Sabiedrības dažādības diena ar interaktīvām aktivitātēm lieliem un maziem. Darbosies gleznošanas darbnīca, kurā cilvēkus aicinās izveidot gleznu kopumu Latvijas dažādība, ikviens varēs iejusties cilvēku ar kustību traucējumiem lomā, izmēģinot invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons šķēršļu joslu. Tāpat apmeklētāji tiks aicināti izbaudīt rakstnieces Ilzes Jansones prozas lasījumus un doties „audioceļojumā”, izmēģinot instalāciju Audiodušas.


Dažādības kino nakts tiek organizēta Sabiedrības integrācijas fonda PROGRESS projekta Dažādi cilvēki, atšķirīga pieredze viena Latvija informatīvās kampaņas Šodien Tu. Rīt Tevi. Stop diskriminācijai ietvaros. Bezmaksas kino seanss tapis sadarbībā ar kinoteātri Kino Bize un Gētes institūtu Rīgā.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies