Bāskervilu leģenda

Autors: ilzy, 2015. gada 13. jūnijs, 18:55:38
Bāskervilu leģenda

Aizvadītās piektdienas vakars man pagāja kultūras zīmē – apmeklēju Nacionālā teātra mūziklu „Bāskervilu leģenda”. Tad nu mazliet mans skats uz to, ko es redzēju.

Kā vēsta Nacionālā teātra mājas lapa, tad mūzikla sižets ir šāds:”Bāskervilu leģenda ir zināma katram sevi cienošam Lielbritānijas iemītniekam, un, pateicoties Konan-Doilam arī mums – tā vēsta par suni, kas reiz tīrelī saplosījis nelieti, kurš ar varu aizvedis sev līdzi kādu meiteni. Suņa rēgs, kā šķiet, klīst pa tīreli joprojām, tikai neviens to nav redzējis. Līdz brīdim, kad pazūd un pēc tam tiek atrasts miris vēl viens no Bāskervilu dzimtas, un no Amerikas ierodas mirušā mantinieks Henrijs Bāskervils. Nesaprotamā nozieguma izmeklēšanā iesaistās neviens cits kā Šerloks Holmss un doktors Vatsons.”

Kopumā jāsaka, ka mūzikls ir skatāms, tomēr nez kāpēc vislaik nepameta sajūta, ka ar šo darbu kaut kas nav tā. Nu nav slikti, tomēr nav arī tā, ka gribētos no sajūsmas saukt urrā un plaukstas sist.

Lai piedod man visi manu viedokli, tomēr visu izrādi man bija sajūta, ka Šerloks Holms un Doktors Vatsons šajā izrādē ir attēloti kā homoseksuāls pāris. Arī Henrija Bāskervila mīlasstāsts ar Berilu bija tāds pliekans, lai gan dziedāja protams ļoti skaisti. Un bija, protams, daži neveikli mirkļi, kas nosita izrādes tempu, jo ne vienmēr literārie darbi, kas pēc tam veidoti kā izrāde ir raiti savā sižeta attīstības ritējumā.

Jāuzteic interesantās un atraktīvās videoprojekcijas, kas rotāja pār skatuvi pārlaidušos tumšo sienu un tīreļa rēgu deju, kas bija ļoti interesanta un skatāma.

Starp citu, beigās ir zināmā mērā komisks mirklis, kur varam ieraudzīt kas īsti ir tas Bāskervilu suns.

Plašāka informācija par izrādi pieejama šeit: http://www.teatris.lv/lv/izrades/liela-zale/baskervila-legenda