Balto mākoņu zemē

Autors: Linduchy, 2017. gada 14. jūnijs, 17:41:07
Balto mākoņu zemē

Londona, 1852. gads. Divas jaunas sievietes uzsāk ceļojumu uz Jaunzēlandi. Tas viņām ir jaunas dzīves sākums – abas kļūs par dzīvesbiedrēm vīriešiem, kurus nepazīst un kurus nav pat redzējušas. Dižciltīgā Gvineira ir apsolīta par sievu bagātam „aitu baronam”, bet jaunā un skaistā guvernante Helēna kļūs par kāda fermera laulāto draudzeni. Abas jaunās sievietes cer, ka viņu ilgas piepildīsies tālajā, paradīzei līdzīgajā zemē.

Neizsakāmi skaists romāns. Šo grāmatu lasīju nesteidzīgi, ar baudu - iztēlojoties skaistos skatus, pārdzīvojot par grāmatas varoņu sāpēm, cerībām, vilšanos, ticību, cīņassparu un netaisnību attiecībā pret sievietēm. Ar šo romānu man pazuda laiks. Nespēju atrauties no tā lasīšanas - katra šī fantastiskā stāsta lapaspuse bija baudījums. Domāju, ka pēc šīs grāmatas motīviem varētu sanākt diezgan skaista filma, noteikti priecētu acis, aizkustinātu ar mīlasstāstu, liktu birdināt asaras par dzīves skarbumu un netaisnību.

Sāras Larkas grāmata "Balto mākoņu zemē" ir ideāla lasāmviela vasarai - atvēsinošs dzēriens pie rokas, šūpuļtīkls dārza ēniņā un pūkaini mākoņi zilajās debesīs virs galvas.