Baltā galdauta svētki Kurzemē: Kur svinēt?

dolo_acca21
dolo_acca21 2. maijs 2017 12:35
1448

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina 4. maijā turpināt Baltā galdauta svētku tradīciju par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai – vienai no būtiskākajām pieturzīmēm Latvijas simts gados. Ambercar auto noma piedāvā 5 idejas galamērķiem Kurzemē, kur šogad ar ģimeni vai draugiem iesakām svinēt Baltā galdauta svētkus! Lai skaisti un gaiši svētki!

Baltā galdauta svētki Kuldīgā

Kuldīgas novada muzejs sveic svētkos un no 1. -7. maijam piedāvā nebijušus pasākumus un svētku nedēļai pielāgotu darba laiku. Tieši 4. maijā svinības norisināsies no 10:00 līdz 17:00, ieeja tajos – bezmaksas. 13:00 norisināsies pasākums "Smeķīgā ceturtdiena," Kā iedzīvināt baltā galdauta svētkus katrā mājā? Uz šo jautājumu svinīgajā sarīkojumā tiks rakstas atbildes, ieskatoties svētku svinēšanas tradīcijās un īpašā svētku gardumu degustācijā.

Baltā galdauta svētki Talsos

4.maijā otro gadu būs iespēja apceļot novadu “Dziedošajā autobusā”. Šogad, sveicot iedzīvotājus valsts svētkos, tiek dāvāta iespēja ar “Dziedošo autobusu” izdzīvot senatni Talsu puses muižās. “Dziedošie autobusi” šogad vedīs trīs maršrutos: uz Tiņģeres pili, Strazdes un Spāres muižu. Katrā no tiem būs arī kāds dziesminieks, kurš rūpēsies par muzikālo pavadījumu.

Baltā galdauta svētki Liepājā

Savukārt Liepājā no plkst. 14:00 – 16:00 notiks Baltā galdauta svētkiem veltīts pasākums, kurā Lejaskurzemes ēdienu pazinēja Velta Cīpa iepazīstinās ar tradicionālo latviešu virtuvi, ļaujot nogaršot trīs kārtu maltīti, to bagātinot ar stāstījumu par ēdienu izcelsmi un recepšu tapšanu senlatviešu virtuvē.

Baltā galdauta svētki Ventspilī

Ventspils Rātslaukumā Baltā galdauta svētku ietvaros notiks bezmaksas pasākums, kurā piedalīsies deju kolektīvs “Strautuguns”, folkloras kopa “Laipa” un Atis Auzāns ar pavadošo grupu.

Baltā galdauta svētki Kandavā

Interesenti Kandavā 4. maija svētkus aicināti svinēt, stādot spēka ozolus atpūtas laukumā “Spāres” un atstājot paliekošu davānu Latvijai. Svinību sākums paredzēts 12:00. Turpinājumā gaidāma tradicionālā pupu dēstīšana Kandavā, kas šoreiz norisināsies pie Vānes Kultūras nama. Uz kopīgajām svinbām pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdzi nelielu cienastu.

Ģimeniskus, draudzības un mīlestības piepildītus svētkus vēlot,

Ambercar auto noma

Skaisti auto - skaistiem cilvēkiem

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies