Austrijas pērles: makvins ceļo!

mazaa raganina
mazaa raganina 3. maijs 2011 11:12
1002

 

Vēlos padalīties ar Jums savā ceļotājas pieredzē, tā gan vēl ir ļoti maza, bet stāsts būs par vietām, kurās vēlētos atgriezties vēl un vēl...


Austrija...gribu es to vai nē, bet tā ir un paliek mana sapņu zeme. Man patīk, ka viss ir sakārtots un sakopts un šķiet, ka tā būtu īstā vieta, kur nesteidzīgi pavadīt savu atvaļinājumu.

 

Pirms manas liktenīgās tikšanās ar šo zemi, es ievācu informāciju draugiem.lv ceļojumu sadaļā, kā arī sakontaktējos ar vienu kungu, kurš dodas uz šo zemi divas reizes gadā un pārzina katras šīs zemes stūrīti. Kā arī apmeklēju reģiona mājas lapas internetā.

 

Mērķis ir nosprausts, mēs dodamies uz Wahavas ieleju, tas ir vīndaru reģions, kurā ciematiņi kā krāšņas konfektītes atrodas viena otrai blakus.

 

Pirmais mūsu mērķis ir Krems an der Donau.Tā ir viena no pilsētām Donavas upes krastā, atrodas apmēram 60km no Vīnes. Pilsēta ir ļoti skaista, ar šaurām un gleznainām ieliņām, ar savu vecpilsētas šarmu un skaistajiem skatlogiem.

Ilgāk mēs uzkavējamies blakus esošajā Durnsteinā. Te nu es nonāku paradīzē....visapkārt vīnogulāju lauki. Tā vien gribas spiegt no sajūsmas ,,Man patīk, man patīk”!!!! Un kur nu vēl gleznainie Donavas loki, klintī izcirtās mājas.

 

Šeit ir velobraucēju paradīze, tie šeit ir visur, jo tā patiešām var izbaudīt katra ciematiņa šarmu un fantastiskos dabas skatus. Pie kam velobraucēji ir ļoti pieklājīgi un nemitīgi sveicina.

Diemžēl daba mūs nelutina, laiks ir apmācies un fotografēt sanāk maz, jo smidzina sīks lietutiņš. Bet neskatoties ne uz ko manām acīm ir ko redzēt: otrpus upei klints noaugusi ar kokiem, Donava, kuras ūdens ir neparasti zaļā krāsā. Pie kam Donava iemanījusies plūst ,,nepareizā” virzienā... Šaipus krastam, kurā atrodamies mēs ir mājas, cita par citu skaistākas, iekopti iekšpagalmi(nu kāpēc es nenobildēju...), neskaitāmi vīnogulāju dārzi, tie aug pat uz klintīm. Mana dvēsele gavilē, tik ļoti tas viss tuvs man...Šeit arī atrodas pilsdrupas , kurās esot bijis ieslodzīts angļu karalis Ričards I.

Tūristiem ir iespēja izbaudīt kruīza braucienu pa Donavas upi. Pašiem to nezinot esam atbraukuši dienā, kad vietējiem ir svētki( joprojām nezinām kādi).

 

 

Ir vakars, mēs ar vīru pie atvērta loga ar vīna glāzēm rokās skatāmies uz Donavu un tad sākas....Neskaitāmi pasažieru kuģīši pilni ar cilvēkiem, kuri dejo un dzied viens aiz otra dodas parādē pa Donavu...tad vēl mums ir iespēja skatīties salūtu, nu un kas, ka ārā ir auksti, mēs saspiežamies ciešāk

 

 

Nākamajā dienā izbaudām braucienu pa ceļu, kas saucas Romantiche Strasse.Jau pats nosaukums izsaka visu, ceļš līdz Melkas klosterim ir pasakaini skaists! Izmantojam iespēju apmeklēt arī Melkas klosteri un izstaigājam vecpilsētu. Kādi iespaidi? Vienreizēji skaisti, kaut arī varbūt vienveidīgi, jo tā ir Austrija, kur katra lietiņa zina savu vietiņu. Man gan šis skaistums vēl nav apnicis un nezinu vai kādreiz man būs gana Austrijas.

 

Centos dalīties ar Jums savos iespaidos, ceru, ka vismaz kaut kas no manis rakstītā Jums nākotnē varētu noderēt. Ziniet, ka ir tāda Vahavas ieleja, kur katram sevi cienošam austrietim ir maza vīna darītava, ir tāda skaista pilsēta Durnsteina, Romantiskais ceļš.

Vairāk informācijas par pasākumiem šajā reģionā: http://www.krems.gv.at

http://www.duernstein.at/

 

 

 

 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
lauritta123 5. maijs 2011 21:42

Labs rakstiņš, man grbētos tur aizbraukt!

janika 3. maijs 2011 22:51

mana sapņu zeme ... gan jau kādreiz tur aizbraukšu . noteikti.

mazaa raganina 3. maijs 2011 20:22

:$Ļoti skaisti esot braucot pa Grossglockner Alpu ceļu,kas uzved augšu Alpu kalnos.... (hi)

Noelle 3. maijs 2011 20:05

Forši, ka padalījies savos ceļojuma iespaidos :) Patika lasīt, tieši tādēļ, ka ļoti personiski un tieši no Tava skatu punkta :)

Es gan Austrijā tikai "caurbraucot" esmu bijusi pāris reizes, taču Tavs apraksts mani ieinteresēja :)

mazaa raganina 3. maijs 2011 16:36

Izdomā konkrētu galamērķi un tad sāc pētīt ko un kā.Nopietni!Izdomā konkrētu reģionu un vāc info. (Y)

3. maijs 2011 16:32

Es ceru, ka pienāks diena, kad es uz turieni aizdošos! :)

mazaa raganina 3. maijs 2011 16:19

(hi)Es domāju, Tev patiktu!

mazaa raganina 3. maijs 2011 16:18

Paldies par jaukiem vārdiem.
Šī patiešām ir zeme, kura jābauda ar sirdi, ar acīm, ar katru ieelpu! Es ļoti gribu tur atgriezties un tā lēnām izbaudīt šo valsti.Katrs apgabals ir īpašs un ar kaut ko savu unikāls.Vēl palika ļoti daudz neapskatīta, ceru,ka vēl atgriezīšos... (party)

mazaa raganina 3. maijs 2011 16:15

Viennozīmīgi es arī.... (L)

jana 3. maijs 2011 15:56

Pasaka tā Austrija, es laikam arī tur gribētu pabūt :)

spaara 3. maijs 2011 15:49

Ja man būtu jāizvēlas, kur dzīvot ārpus Latvijas, es izvēlētos Austriju :)

3. maijs 2011 15:30

Paldies par jauko blogu! :) Mani arī ļoti vilina Austrija. Patiesībā man vispār ir mistiskas sajūtas saistībā ar šo valsti, pozitīvā nozīmē.. mistiskas tāpēc, ka mans sapņu ceļojums uz šo valsti būtu vienatnē. Tad es tur varētu izstaigāt, izbraukāt un apskatīt visu lēni, mierīgi, nesteidzīgi, padomāt par dzīvi un vienkārši sajūsmināties par skaistumu, kas šajā zemē valda.. Njā, jocīgi.. citi brauc uz Indiju sevis meklējumos, es gribu uz Austriju..:D

mazaa raganina 3. maijs 2011 14:30

Šis nebija pirmais ceļojums..... ;)
Tu arī redzēji Melkas klosterī zivis ar cilvēka sejām??? :)

mazaa raganina 3. maijs 2011 14:29

Kāds man prieks, ka Jums patika...No manis gan rakstnieks neiznāks, bet ļoti centos pārnest to pozitīvo un skaisto,ko pati izbaudīju uz savas ādas....Bija jau vēl visādas nianses, bet visu jau nav iespējams pārstāstīt... :$ :$

madmozele 3. maijs 2011 13:13

Skaisti,paldies! (Y)

mantra 3. maijs 2011 13:08

Arī mans pirmais ceļojums uz ārzemēm bija uz Austriju, bijām arī Melkas klosterī, mana profila bilde, kur esmu redzama uz kāpnēm, ir fotografēta pie Melkas klostera. Tās tiešām ir fantastiskas vietas.

Cerīte 3. maijs 2011 12:55

Paldies par ekskursiju :)