Augusta garša

Autors: Linduchy, 2018. gada 18. augusts, 09:28:53
Augusta garša

9. augusta pievakarē kāpu glaunajā Lux Express Lounge autobusā, lai dotos uz Ārlavciemu Tukuma novadā baudīt jaunatklātā Abavas vīna darītavas bāra un pagraba labumus.

Lux Express komanda bija parūpējusies par to, lai ceļš uz Abavas vīna darītavu būtu maksimāli komfortabls – ērtas sēdvietas ar pietiekami plašu vietu kāju novietošanai, kondicionēts gaiss, dzērieni un labierīcības, kā arī mūsu laikmeta aktuālākā lieta – piekļuve bezmaksas Wi-Fi un individuālas izklaides ierīces ar skārienjutīgu ekrānu pie katras sēdvietas, lai ceļojuma laikā varētu skatīties ziņas, filmas vai seriālus, klausīties mūziku, spēlēt spēles vai sērfot internetā. Ceļojot ar Lux Express Lounge autobusu, nav jāsatraucas par to, ka varētu izlādēties telefons vai dators, jo starp sēdvietām ir pieejams elektrības kontakts.

20180818092750-61798.jpg

Aptuveni stundas laikā bijām nokļuvuši Ārlavciemā, Abavas ģimenes vīna darītavā, kur mūs viesmīlīgi sagaidīja vīna darītavas saimnieki – Liene un Mārtiņš Barkāni.

20180818092507-77648.jpg 

Malkojot burvīgo Rabarberu dzirkstvīnu, izstaigājām vīna darītavu, klausoties Mārtiņa Barkāna stāstījumā par vīna darītavas tapšanas vēsturi, dzērienu darināšanas gaitu un birokrātiskām niansēm.

Man bija patiesi liels prieks satikties ar cilvēkiem, kas spēja saskatīt potenciālu Latvijas laukos, pārvēršot mūsu vietējos labumus par eksporta cienīgu preci. Lepnums par saviem tautiešiem, kas, ceļojot savā kāzu ceļojumā pa saulaino Toskānu, smēlās iedvesmu un īstenoja savu sapni par vīna darītavu tieši Latvijā, nevis kādā klimata ziņā pateicīgākā ģeogrāfiskā lokācijā ārzemēs. Un vēl lielāks prieks, ka Lienei un Mārtiņam dažu gadu laikā ir izdevies ne tikai izveidot un noturēt uzņēmumu, bet arī veicināt tā attīstību, izaugsmi un atpazīstamību starptautiskā līmenī, piedāvājot produktus ar estētisku vizuālo noformējumu un gardēžu garšu kārpiņu lutinošiem un pārsteidzošiem salikumiem.

20180818092604-16315.jpg

Viesojoties Abavas ģimenes vīna darītavā, šoreiz nobaudīju tikai “vieglā” gala dzērienus – dzirkstvīnus, vīnus un sidrus. Bet vīna darītavas piedāvājumā ir arī īpaši darināti stiprie dzērieni, kuros ir apvienota ceļojumos gūtā iedvesma, Latvijas labākie augļi un ogas, pieredze un eksperimenti.

Abavas vīna darītavas dzērienu klāsts ir pietiekami plašs, tas spēj apmierināt gan prasīgu un izvēlīgu dzērienu baudītāju garšas kārpiņas, gan cilvēkus, kas dzērienus izvēlas ikdienas maltītes papildināšanai, svinīgam brīdim, pasniegšanai dāvanā, romantiskai baudīšanai divatā vai jautrai ballītei.

No nobaudītā dzērienu klāsta īpaši vēlos izcelt Rabarberu dzirkstvīnu – maigi rozā krāsā, dzidrs, rotaļīgi dzirkstošs, ar svaigu garšu un vasarīgu aromātu. Šis vīns top 6 mēnešu garumā, darināts tikai no Latvijā audzētiem rabarberiem. Rabarberu dzirkstvīns lieliski sader ar Abavas vīna darītavas saukli – Svētki ar Latvijas garšu.

Vēl viens Abavas vīna darītavas dzirkstvīns ir pelnījis labus vārdus – tas ir dzēriens ar amizanto nosaukumu “Ābols apiņos”. Unikāls dzēriens, kas top no Latvijas ābolu vīna un piemeklētas Amerikas apiņu šķirnes, tas sevī apvieno ābolu svaigumu un apiņu rūgtumu. Lielisks dzēriens vasaras ballītei vai relaksācijai pēc saspringtas dienas darbā. Viegli dzirkstošie burbulīši ātri atslābina un uzlabo noskaņojumu.

Jāsaka godīgi, ka ikdienā ļoti reti izvēlos maltītes papildināšanu ar sidru. Degustējot Abavas vīna darītavas dzērienus, atklāju savām garšas kārpiņām atbilstošu sidru, kuram ar prieku dodu 5 zvaigznītes no 5 – tas ir ābolu sidrs PREMIUM BRUT. Darināts no trīs Latvijas šķirņu āboliem, tam piemīt nedaudz skābāks akcents garšas kombinācijā. Lielisks papildinājums gardēžu vakariņām vai ballītei ar vasarīgām uzkodām. Premium Brut un siera-aveņu uzkoda – izcils salikums!

20180818092643-66494.jpg

Abavas ģimenes vīna darītavas saimnieki ir izveidojuši mājīgu un patiesi jauku vietu, kur var doties gan ekskursijā ar degustāciju, gan iegādāties dzērienus vešanai mājās, gan izbaudīt lauku vides rāmo mieru, svaigu gaisu un sirsnīgo atmosfēru.

Apceļojot mūsu mīļo zemīti, šī vieta noteikti ir jāapmeklē katram gardēdim. Ja meklē idejas draugu pasākumam vai kolēģu saliedēšanai, Abavas vīna darītavas dzērienu baudīšana būs ideāli piemērota.

20180818092722-17292.jpg

Es izbaudīju! Un varu droši teikt, liekot roku uz sirds, ka mana augusta garša ir Abavas ģimenes vīna darītavas dzirkstošie dzērieni ar notvertām vasaras sajūtām katrā burbulītī.

Paldies Mārtiņam un Lienei Barkāniem par sirsnīgo uzņemšanu, izcilajiem dzērieniem un gardo cienastu! Paldies Lux Express par komfortablo un drošo ceļojumu! Paldies visiem rīkotājiem!