Atvadas no vasaras - mazs līkums pa kaimiņzemi Lietuvu – pirmā diena

pece
pece 3. septembris 2010 00:40
4355

Pagājušajā nedēļā bijām mazā ceļojumā uz kaimiņzemi Lietuvu ar ģimeni. Tā kā mums ir divi bērni, tad ceļojums un apskatāmie objekti un vietas tika piemeklētas visām gaumēm, tā lai būtu gan ko redzēt pieaugušajiem, gan bērniem izpriecāties.

 

Izbraucām trešdienas rītā ar mazu kavēšanos, jo mazajam vēl vajadzēja izņemt pasi. Lai arī parasti neviens to nekontrolē un tā arī bija šoreiz, riskēt negribējām, labāk, lai visi dokumenti ir kārtībā un pat nemēģina mums piesiet bērna zādzību, ja nu kas.

 

Pirmā pietura Lietuvā bija neliela pilsētiņa Ukmerge. Šī ir viena no baznīciņām.

 

Pilsētiņā ir arī savs pilskalns un lai arī tā ir tikusi kara laikā nopostīta, tajā ir jūtama senatnes elpa. Šeit ieturējām pusdienas un jāatzīst, ka kopumā ēšana ārpus mājas Lietuvā ir lētāka nekā Latvijā – kārtīgas pusdienas četrām personām, ieskaitot kafiju vidēji izmaksāja 40 litus, kas aptuveni ir 8 LVL.

 

Ukmergē bijām nolēmuši ievākt informāciju par to, kas ir un kas nav apskatāms vienā no vecajām Lietuvas galvaspilsētām Kernavē, jo informācija internetā vēstīja, ka tur šobrīd norit plaši restaurācijas darbi un viss ir slēgts. Tomēr izrādījās, ka slēgts ir tikai pats muzejs, bet brīvi ir apskatāms dabas rezervāts – vecie nocietinājuma vaļņi. Skats tiešām iespaidīgs un par spīti vējam bijām gatavi iekarot dažu labu veco aizsargvalni.

 

 

 

Šis ir suvenīru veikaliņš:

 

Tālāk mūsu ceļš veda uz Eiropas parku, kas ir slavens ar saviem mākslas objektiem. Kaut kas līdzīgs mūsu pašu Pedvālei, tikai lielāks un iespaidīgāks. Tur pavadījām pāris stundas un daži no objektiem tāpat palika neatrasti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tālāk mūsu ceļš veda uz Viļņu. Kur vēl paspējām ar funikulieri uzbraukt Gedemina kalnā un uzkāpt Gedemina tornī. Tā kā mazie bija piekusuši un vakars tuvojās ar jonēm, aprobežojāmies ar pilsētas apskati no torņa un nelielu ekskursiju pa vecpilsētu ar auto. Šī noteikti ir pilsēta, kur atgriezīsimies vēl citu reizi.

 

 

 

Turpinājām ceļu uz naktsmītni – kempingu Trakai, pašā ezera krastā ar skatu uz veco Trakai pili. Tur iebraucām jau kārtīgā tumsā un šī bija mājiņa, kura sniedza mums jumtu pirmajā ceļojuma naktī.

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
DADZABITE 5. septembris 2010 18:10

Man vienmer sirdij tuvaka ir bijusi Igaunija, bet skatoties sis bildes, nolemu ka bus kaut kad jaaizbrauc uz Lietuvu. Tiri ta neko ;).

3. septembris 2010 11:56

ceļš
Labs brauciens ir Birži-Rokiši. Rokišķes ieguvām labu informāciju i-centrā un labas pusdienas pi "Vecā grāfa". Ir vŗts apskatīt zelta rudenī.

amelie 3. septembris 2010 11:44

Pece! Mīļš paldies! Noteikti dosimies aplūkot šīs vietas - ja būs atvasara tad šogad, ja nē, tad nākamo vasaru!(F)

mazaa raganina 3. septembris 2010 11:43

google.maps-mans uzticamais palīgs.

pece 3. septembris 2010 11:37

amelie, apmēram tā - Rīga - Bauska - Pasvalys - Paneveža - Ukmerge (Rīgas - Viļņas šoseja iet garām šai pilsētiņai tur neiegriežoties, bet tie ir daži km no lielās šosejas) - Kernava (mazs līkums no lielās Viļņas šosejas) - Viļņa.

Mēs izmantojām veco labo palīgrīku - autoceļu atlantu - karti (Lietuvas), tik pat sekmīgi droši vien var izmantot tom-tomveidīgos.

Internetā labi plānot maršrutu var šeit: www.viamichelin.com - ieraksti no kurienes uz kurieni jānokļūst un tas saplāno maršrutu, pie tam gana precīzi!

amelie 3. septembris 2010 11:12

Pece!
Es esmu pati no Salaspils, gribeju zināt pa kādiem ceļiel jābrauc, lai nonāktu pilsētiņā Ukmerge, jo nevaru kartē atrast:( Paldies!

mazaa raganina 3. septembris 2010 10:16

Man gan ļoti,ļoti patika braukt pa to šauro un līkumaino ceļu uz Eiropas parku. Braucām maijā,kad viss ziedēja un tas ceļš bija fantastiski skaists.

sauliite 3. septembris 2010 10:08

Jauks ceļojums un, man arī interesē, kā to parku atrast!!!

pece 3. septembris 2010 10:05

amelie,
Konkretizē, ko domāji ar maršrutu, lūdzu. Vai tas būtu šādi:

Ukmerge http://www.ukmerge.lt/index.php/en/25188

Kernava (viena no vecajām Lietuvas galvaspilsētām) - http://www.kernave.org/index_en.html

Eiropas parks atrodas pašā Viļņas pievārtē, praktiski jau Viļņā. http://www.europosparkas.lt/ Praktisks ieteikums, nebrauciet pa ceļu, kas iet garām Viļņai, pa kuru ved tūrisma maršruti un norādes uz Eiropas parku, pēdējie 8 km nenormāli slikts ceļš cauri bijušajam dārziņu kooperatīvam, labāk braukt caur Viļņu, kur ir labas kvalitātes ceļš.

Viļņa http://www.vilnius.com/cmarter.asp?doc=728 mašīnu nolikām pie paša Gediminas kalna muzeja pakājē - tur auto varēja novietot bez maksas, vecpilsētā gan visur maksas stāvvietas.

Kempings Traikai (faktiski gan ārpus pilsētas otrā pusē ezeram) Slenis http://www.camptrakai.lt/ , liels kempings ar mazām mājelēm, kur ir tikai gultas/galds un pāris krēslu, ar lielām mājām un pirt;im, kemperu un telšu vietām, dušu, wc, kafejnīcu un lielu teritoriju. Mājiņa ar kopējām labierīcībām un dušu ārpus mājeles, četrām personām izmaksāja 100 litus, kas aptuveni ir 20 LVL.

madmozele 3. septembris 2010 09:09

Paldies par iespēju virtuāli pabūt tik skaistās vietās.

amelie 3. septembris 2010 09:07

Pece! Paldies par ieskatu, bet vai Tu lūdzu nevarētu uzrakstīt ceļa maršrutu, lai varētu atrast šīs skaistās vietas?!:)

mazaa raganina 3. septembris 2010 08:07

Es mīlu Viļņu,man arvien patīk tur atgriezties vēl un vēl,tur es jūtos kā mājās un nespēju izprast kāpēc tā....Trakai arī ļoti forša vieta.Ja interesē,varu ieteikt kolosālas naktsmājas,kas vairāk paredzētas pāriem.

sanny 3. septembris 2010 02:07

loti jauks raksts! paldies :) nekaa lieka, kaa meedz buut citos celojumu aprakstos -iedzilonoties 1000 siikumos.
un tas Eiropas parks ir apskates cieniigs-nebiju par taadu dzirejusi :)