Atpūtas pastaiga Zelta rudenī

ssfinkss
ssfinkss 27. oktobris 2017 12:05
1062

Lapas ir nobirušas, un dienas kļūst arvien īsākas. Tik ļoti pietrūka šovasar saulītes, ka tas ir pirmais gads, kad vasaru par nevar atcerēties. Par maz siltuma, par daudz lietus bija, bet šī iemesla dēļ gads turpinās no viena darba cēliena pārejot otrā darba cēlienā.

Lai kā tas arī nebūtu, bet oktobrī bija dažas skaistas dienas. Zelta rudens dienas. Es biju priecīga par to, ka skaistā saulainā dieniņā man izdevās aizbraukt uz Mangaļu pussalu. Tepat Rīgā, bet tajā dienā bija ļoti krāšņi skati. Sajūta bija tāda, ka zelts plūst un plūst, un acis priecē.

Aizbraucu tikai tādēļ, ka gribējās pastaigāt pie jūras, aiziet pie jūras vārtiem. Nekas cits jau nebija prātā. Bet dodoties uz turieni, uzrunāja vīrietis, kas bija kopā ar sievieti. Saruna bija tāda … negaidīta, bet tika piedāvāts parādīt piemiņas akmeņus. Ja jau piedāvā parādīt, kāpēc nē? Piekritu. Tā nu man bija parādīti piemiņas akmeņi, kur tika uzstādīti par godu imperatora Aleksanda II un troņmantnieka Nikolaja Aleksandroviča apmeklējumam 1856. un 1860. gadā. Paskatījāmies, parunājām un šķīrāmies.

Aizgāju pie jūras vārtiem. Paskatījos uz Mangaļsalas mola bāku, paskatījos uz jūru, viļņiem. Viļņi plūda pāri ceļam pie bākas. Bet tur mani uzrunāja zvejnieks. Un atkal sanāca saruna. Par Norvēģiju, par Norvēģijas fjordiem, par lielām vētrām un viļņiem, kas ir augstāki par bāku, par braucieniem ar kuģiem dažādos laika apstākļos. No jūras Mangaļu pussalā taču vēl aizvien var redzēt Lady Cotlin kuģa vraku slejamies. Pastāstīju zvejniekam, ka gribu Daugavgrīvas cietoksni apskatīt un uz otru, līdz otrai bākai aiziet. Tur gan saņēmu ieteikumu, - tikai vasarā, kad viļņu praktiski nav. Tā puse nav tik stabila, ir pussabrucis ceļš līdz jūras vārtiem.

Pa Mangaļsalas bunkuriem gan nelīdu, jo gribēju dabas krāšņumu izbaudīt, bet kādreiz arī tur pabiju. Šoreiz tik tā, garām ejot paskatījos, bet diena tik un tā interesanta bija. Pati kā ar zeltu apbiru, dabas krāšņumu baudot.

Un tad lēni lēni devos atpakaļ. Krāšņa ir Latvijas daba!

Foto

Lietus laika blogu konkurss

20170319094751-96374.jpg

Piedalies konkursā! Mēs gaidīsim tieši TAVU blogu!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies