Atklāj sudraba muzeju Rīgā un aicina iepazīt smalkas sudraba kompozīcijas

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 22. marts 2019 16:41
502

Piektdien, 22. martā Rīgā sāk darbu Dzīvā sudraba muzejs, kas atrodas Vecrīgā, Jēkaba ielā 3/5, kas ir tikai pāris soļu attālumā no Doma laukuma virzienā uz Saeimu. Muzeja ekspozīcija veidota no sudrabkaļa Oļega Auzera skulpturālajām sudraba kompozīcijām. Līdz ar sudraba muzeja atvēršanas svētkiem, sestdien, 23. martā ikviens var apmeklēt muzeju bez ieejas maksas. 

Muzeja dibinātāja Oļega Auzera mākslas darbi, kas veidoti no sudraba, tapuši vairāk nekā 30 daiļrades gados, smeļoties iedvesmu no dabas norisēm, kā arī pasaules notikumiem, kas raisījuši dziļas pārdomas par nākotni. Katram mākslas darbam ir savs unikālais stāsts, ko meistars izveidojis smalkā sudraba skulptūrā. Var teikt, ka tie ir kā pasaules elpa sudrabā: “Neviens nevar būt labāks skolotājs kā apkārtējā vide, jo tur ir viss – gan krāsu salikums un toņi, gan kompozīcija un gan proporcijas,” saka Oļegs Auzers. 

Populārākie darbi ir lielas vāzes ar smalkām detaļām, kur var atrast dažādus tēlus, smalkumus, ka pirmajā mirklī pat liekas neticami, ka šis darbs veidots no sudraba. Turklāt tās ir lielākas par ierasti redzētajiem juveliermākslas darbiem – šeit saplūst kopā smalkais juveliera pieskāriens un tēlnieka skulpturālais lielums.  

Ikvienam muzeja apmeklētājam būs iespēja ne tikai apskatīt sudraba darbu ekspozīciju, bet arī uzklausīt gida stāstījumu par katru no darbiem, ideju, ko autors ar tiem vēlējies nodot skatītājiem. Tiem, kuri vēlēsies, būs iespēja arī uzklausīt izglītojošu lekciju par sudraba nozīmi veselības stiprināšanā. 

Uz vietas Dzīvā sudraba muzejā atradīsies arī juvelierdarbnīca, kur apmeklētājiem demonstrēs rotu tapšanas procesu, kā sudrabs, mainot temperatūru un fiziski uz to iedarbojoties, maina formu un kļūst par mākslas darbu vai rotu. Lai sudrabs pārvērstos par mākslas darbu, tam nepieciešama cilvēka enerģija, tādēļ arī muzeja nosaukums ir Dzīvā sudraba muzejs. 

Dzīvā sudraba muzejs strādās no pirmdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00, pieaugušo ieejas biļetes maksās 10 EUR, bet bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja bez maksas.  

Par Dzīvā sudraba muzeju:

Dzīvā sudraba muzejs izveidots 2012. gadā Limbažos, kur darbojies sešus gadus. Muzeju veidojis juvelieris un mākslinieks Oļegs Auzers, izstādot savus savas skulpturālās kompozīcijas, kas tapušas vairāk nekā 40 gadu daiļrades laikā. No 2019. gada marta Dzīvā sudraba muzejs atrodas Rīgā. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nymph 25. marts 2019 10:10

Tiesam iesaku šo apmeklēt - netverams skaistums! Biju uz šo muzeju Limbažos un tur tiesām apbrīnojams mākslinieka talants ir redzams katrā milimetrā! (inlove)