Atklāj gleznotājas Gundegas Dūdumas personālizstādi

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 22. februāris 2016 09:08
1437

Sestdien, 20. februārī dāmu modes salonā Madam Bonbon tika atklāta gleznotājas Gundegas Dūdumas personālizstāde “Oro Libre”. Ar nosaukumu katram veidosies savas asociācijas: kādam tā būs “Zelta brīvība”, kādam “Zelts par brīvu”, bet vēl citam saistīsies ar vienu no pasaulslavenajiem ruma kokteiļiem. 

Savā mākslā Gundega ir palikusi uzticīga sievišķajam jutekliskumam, draiskulīgajai greznībai, nebeidzamam dzīvotpriekam un pieneņpūkas vieglumam. Šoreiz Gundega savā fantāzijā ir aizceļojusi uz Kubu, kur laika gaitā sastaptās skaistules un brašuļi iedvesmojuši viņu jaunam zelta vilnim, vienlaikus liekot ieskatīties dziļāk sevī un atklāt noslēpto.

“Pasaulē ir lietas, kas nemaksā neko, bet ko nevar iegūt vai nopirkt ne par kādu naudu. Tas ir tavs potenciāls, tava radošā gaisam, tevis paša mīlestība. Manas iepriekšējās izstādes nosaukums bija “Zelta putekļi”, tacu šoreiz šis zelts ir apslēptie dārgumi manī pašā. Periods starp izstādēm iezīmē manus centienus tos  uzrakt un apskatīt tuvāk”, pārdomās dalās pati māksliniece.

Zelta tēma caurvij Gundegas darbus jau kopš viņas daiļrades sākuma. Zelts ir taustāma vērtība, kas redzams darbos, bet patlaban lietots kā metafora Gundegas iekšējai pasaulei.

Apbrīnojama ir Gundegas prasme saglabāt smaidu un spēt ieraudzīt skaisto pat šķietami neglītajā. Līdz ar viņas zelta otas pieskārienu neglītais spēj pārvērsties par pašu skaistāko, seksapīlāko, majestātiskāko, laimīgāko... Un kāpēc ne? Vienas realitātes nav un nebūs, un tā ir mūsu pašu izvēle, kādām acīm skatīties uz pasauli. Un nav arī rutīnas. Ja mēs paši to nevēlamies.

Izstāde dāmu modes salonā Madam Bonbon Alberta iela 1 - 7A Rīgā apskatāma līdz 2016. gada 15. jūnijam. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies