Aristokrātisks kino katru nedēļu

Autors: Linduchy, 2017. gada 26. maijs, 10:30:07
Aristokrātisks kino katru nedēļu

Es esmu kino gardēde, ja tā var izteikties. Man patīk skatīties gan vecas filmas, gan ievērtēt arī kino jaunumus. Skatāmo filmu un seriālu žanrs ir atkarīgs no noskaņojuma, bet vislielāko prieku man sagādā vēsturiskas filmas. Kāpēc? Jo tajās ir skaisti kostīmi, pilis un dekorācijas, aristokrātu etiķetes smalkumi un, protams, netrūkst intimitātes. Vēsturiskas filmas lielākoties pavada asiņaina vardarbība vai izmeklētas slepkavības. Kad kino varoņi vienkārši ņem un nošauj viens otru "bam-bam-gatavs" - nē, tas mani neuzrunā, bet cīņas ar zobeniem, dueļi ar senlaicīgām musketēm, noslēpumaina indēšana - jā, tas man patīk.

Savu aristokrātiskā kino izlasi nerindošu vietās. Katrā no šīm filmām ir savs aristokrātiskais šarms.

Šajā blogā vēsturisko seriālu izlase

The Crown - seriāls par karalienes Elizabetes II agrīnajiem gadiem britu tronī.

"Victoria" - biogrāfiska drāma par karalienes Viktorijas jaunību un laulību ar princi Albertu.

"Downton Abbey" - juteklisks un skaists seriāls ar 6 sezonām par britu aristokrātu ģimeni, viņu īpašumu un kalpotājiem, priekiem un nedienām.

"The Tudors" - vardarbīgs, bet skaists un iespaidīgs seriāls 4 sezonu garumā par karaļa Henrija VIII valdīšanas laiku un laulībām.

"The White Princess" ir vēl viens lielisks seriāls par Tjudoru dinastiju - Jorkas Elizabetes un Henrija VII laulību, apvienojot sarkanās un baltās rozes namus.

"The Borgias" - izmeklētas slepkavības un vara 15. gadsimta Itālijā.

"Versailles" - skaists seriāls par 28 gadus jauno Francijas karali Luiju XIV, kas 1667. gadā nolēma uzbūvēt pasaules varenāko pili - Versaļu.

"War and Peace" - viens no pēdējā laika skaistākajiem seriāliem. Krievijas un Napoleona konflikta kulminācijas laiks un aristokrātu ģimenes tajā. Starp citu, atsevišķi kadri ir filmēti mūsu Rundāles pilī.

"Game of Thrones" ir viens no skatītākajiem šā brīža seriāliem, kurā izcilā izpildījumā savijās fantastiski tērpi un dekorācijas, lieliska aktierspēle, mistika, mīlestības ciešanas, vara un atriebība. 16. jūlijā fani gaida jau 7. sezonas sākumu.

"Vikings" seriālā nav smalkās aristokrātijas, taču tas ir spēcīgs seriāls par vikingu laiku, karaļa Ragnāra iekarojumiem, mīlestību, rituāliem, varu un atriebību 5 sezonu garumā.

Ekspress-konkurss: Mana pavasara filmu izlase

20170522155001-20961.jpg