Arī Sieviešu Klubā patriotisma nedēļa

Autors: kintijasieviesuklubslv, 2010. gada 15. novembris, 09:00:00
Arī Sieviešu Klubā patriotisma nedēļa

Šonedēļ gribam tevi aicināt atklāt, cik ļoti mīli savu valsti un ko tev pašai personīgi nozīmē iespēja dzīvot tieši Latvijā! Nedēļas tēmā aicinām iesaistīties arī tās, kuras kādu iemeslu dēļ dzīvo ārpus Latvijas robežām.

Foto: Arvils Bulavs

Pāru attiecībās psihologi aicina regulāri viens otram izrādīt mīlestības jūtas, lai mīlestība nekļūst vājāka un vēsāka. Bet, kā ikdienā izrādīt, ka mīlu savu valsti? Pēdējās dienās daudz par to domāju un ziniet, man pašai priekš sevis radās atbilde. Varbūt drausmīgi banāla, un tomēr. Es mīlu Latviju, tādēļ nepiesārņoju apkārtni! Ja kādreiz kāds papīrs nejauši nokrīt garām miskastei, es tiešām pieliecos vēlreiz un iemetu atkritumu grozā vēlreiz.

Es mīlu Latviju un eju uz Dziesmu svētkiem. Vairākos pēc kārtas esmu arī pati piedalījusies kā koriste, bet bērnu Dziesmu svētkus apmeklēju kā kaislīga skatītāja.

Es mīlu Latviju un cik vien iespējams, ar saviem pirkumiem atbalstu Latvijas uzņēmējus, zemniekus un arī mākslas radītājus, apmeklējot izstādes, koncertus, teātra izrādes...

Kopš 18 gadu vecuma, kad man ir balsstiesības, esmu piedalījusies visās vēlēšanās un arī referendumos, kur man šķita svarīgi atdot savu balsi. Nespēju palikt vienaldzīgo pulkā.

Un vēl, dziedot Latvijas himnu, mani pārņem īpašas sajūtas. Varbūt tās ir izteiktākās mīlestības pazīmes? Vienmēr skrien pa kauliņiem trīsas, uzmetas zosāda un citreiz nobirst pat kāda asara. Ļoti spilgti atceros, kā dziedot himnu Latgales Dziesmu svētkos (tie notika šogad jūnija sākumā), pie pantiņa „Kur latvju meitas zied, kur latvju dēli dzied...”, sāku raudāt. Man pēkšņi palika tik skumji par tiem daudzajiem, kuri ekonomisku iemeslu spiesti ir pametuši Latviju.

Atzīšos, ir grūti runāt par mīlestību pret savu valsti, jo ikdienā (vismaz es) nemāku izrādīt daudz veidu, kā mīlu Latviju. Kā ir ar jums? Kā izrādāt savu mīlestību pret valsti? Par spīti visam – jūtat sevī arī devu patriotisma?

Aicinu šonedēļ padalīties savās emocijās un stāstos, ko tev nozīmē dzīvot šajā valstī? Ja šo rakstu lasa arī kāda ārzemēs dzīvojošā, priecāsimies arī par tavu viedokli, sajūtām, emocijām, valsts dzimšanas dienu gaidot.

Sarunājam, ka visu nedēļu veidosim apsveikumu Latvijas dzimšanas dienā!? Iesūtām blogus par mīlestību pret valsti, par mīļākajām atpūtas un pastaigu vietām, kas ir tikai Latvijā, publicējam aizkustinošākos dzejoļus, dziesmas, fotogrāfijas un jebko citu, kas vairotu mūsos visās patriotisma, patiesa siltuma un arī lepnuma sajūtu! Jo dzīvojam taču Latvijā, un tieši Latvijā ir mūsu mājas. 

Ko sakāt par ierosinājumu? Piedalīsieties? Ilgi prātoju, vai piesolīt jums kādu balviņu par to, vai nē. Šoreiz tomēr šī atzīšanās mīlestībā nebūs Sieviešu Kluba konkurss. Kaut kā nešķita godīgi likt jums atzīties mīlestībā, par to piesolot kaut ko pretī. Mīlestība, ja ir, tad tā ir beznosacījuma! Ceru, ka starp Sieviešu Kluba meitenēm – arī jums mīļās - es tā nedomāju vienīgā! :)

Kintija, Sieviešu Klubs.