Ar tējas tasi starp angļu rozēm

Linduchy
Linduchy 16. jūlijs 2016 12:24
1148

Izdevniecība Zvaigzne ABC lasītājiem piedāvā divas lieliskas grāmatas – Daringemhola. Mantojums un Daringemhola. Lēmums.

Daringemhola ir vieta, kurā ir jūtamas seno laiku tradīcijas un uzskati, taču pakāpeniski tajā ienāk mūsdienīgāka domāšana un pārmaiņas. Notikumi uzņem straujus apgriezienus. Daringemholā nekas nebūs kā agrāk.

Keita ir nelielās pilsētiņas Soltersendas veterinārārste. Viņa dzīvo mierīgu dzīvi, rūpējoties par muižas un apkārtnes dzīvniekiem, kā arī steidz palīdzēt savu iespēju robežās ikvienam nelaimē nonākušam dzīvniekam. Keitai laika gaitā ir izveidojušās īpašas attiecības ar Daringemholas muižas saimnieku ģimeni. Muiža viņai ir kā mājas, kuras piepilda siltums un mīlestība, bet Kemdenu ģimene – vienīgā īstā ģimene, kurā Keita jutusies labi.

Kādā vētrainā naktī Keitas dzīvē uzrodas svešinieks, kurš negadījumā zaudē atmiņu. Keita ir pieradusi rūpēties par nelaimē nonākušiem dzīvniekiem ... un arī šis vīrietis nonāk Keitas aprūpē. Viņa uzņem svešinieku savā mājā. Drīz vien viņu starpā rodas simpātijas un kaisle. Tas visu sarežģī, jo izrādās, ka svešinieks ir Bens Sterlings – turīgs IT uzņēmējs no Ņujorkas un īstenais Daringemholas mantinieks. Viņš ir ieradies Daringemholā, lai atriebtos Kemdenu ģimenei par seniem vēstures notikumiem. Taču tagad Bens ir neizpratnē – ģimene, pret kuru viņš kala atriebības plānus daudzu gadu garumā, patiesībā izrādījusies draudzīga un atvērta. Bet varbūt viss nav tā kā izskatās. Bens ir apņēmības pilns visu noskaidrot. Visu sarežģī apjukums par pēkšņajām jūtām pret Keitu, ģimenes intrigas un noslēpumi – viss kļūst pārāk sarežģīti. Kā pieņemt pareizāko lēmumu?

Romāns ir uzrakstīts labā, interesantā un viegli uztveramā valodā. Lasot šīs grāmatas, bija viegli iztēloties Austrumanglijas muižas dzīvi, just līdzi grāmatas varoņiem, pārdzīvot, pasmaidīt un aizturēt elpu īpašos brīžos. Grāmatas autore Katrīna Teilore smalki un krāšņi apraksta vidi un cilvēkus tajā. Izjustās sāpes un bailes, slepenās jūtas un kaisles dzirksteles, noslēpumi un intrigas, pagātne, tagadne un nākotne, draudzība un snobiska izturēšanās. Romāns, kuru nevar nolikt malā, kamēr nebūs izlasīta pēdējā lapaspuse.

Ļoti patīk grāmatas noformējums – angļu rozes, maigi pasteļtoņi un mežģīņu faktūra. Ļoti gaumīgi un romānam atbilstoši. Ideāla lasāmviela vasarai – ziedošā dārzā ar tējas krūzi rokās.

Ar nepacietību gaidīšu triloģijas trešo grāmatu, lai uzzinātu, kāds būs grāmatas varoņu lēmums.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 16. jūlijs 2016 12:39

AHHH cik forši stāsti!!! (party)