Ar pīlādzi pret mošķiem

kalliope
kalliope 23. jūnijs 2011 00:00
1541

Laikam gan Jāņi ir vieni no maniem mīļākajiem svētkiem. Kad tā piesēdu un sāku domāt, kuri tad varētu būt mani visneparastākie Jāņi, tik daudz atmiņu saskrēja – kā krusttēvs vienos Jāņos uzdāvināja rudzupuķu vainadziņu – mūspusē šī puķes ir diezgan liels retums, turklāt, tobrīd mana mīļākā krāsa bija zilā, atceros, kādā sajūsmā biju. Atceros, kā kaimiņš allaž nāca pēc alus, kā sabojāta plate atkārtojot tikai „Juoņamuote, Juoņamuote Leigū Leigū” (bez aplīgošanas tak neviens neko nedos tāpat vien :D). Jāpiebilst, ka esmu Jāņabērns ne tikai Jāņos, bet visu cauru gadu un tāpēc alum vajadzēja būt grib vai negrib.

Bet ja par pašiem neparastākajiem Jāņu piedzīvojumiem, šis ir spilgtākais, kas prātā ataust.

Tā kā folkloriskā dzīvesziņa man ir tuva, tad pie vainagiem vienmēr tika ne tikai visa ģimene, bet arī suņi, kaķi un govis. Tāpat arī centos ievērot citas svētku ieražas un tā vienureiz sadomāju, ka vajaga man vilkt pīlādzi ap māju, tā teikt, lai visi mošķi turas pa gabalu.

Aizgāju uz mežu, nolauzu tievāku pīlādzi, atvilku mājās aiz galotnes un nu tik iet apkārt visai mūsu saimniecībai. Tā kā dzīvojam ciematā, kur mājas itin tuvu viena otrai un no visām pusēm sacelti žogi, gāju gar pašu žoga malu – līdu caur nātrēm, pāri pagrabam, izstaigāju vistu būdu, tad pāri malkas čupai, ecēšām, cauri kārkliem, pa grāvi, garām mēslu čupai, iekšā kūtī un te nu es biju. Mūspusē būvētāji sabūvējuši tā, ka kūts ir viena ēka uz diviem kaimiņiem – tikai siena starpā. Un, ko domā, par to, ka, lai tiktu no kūts ārā, durvis sākumā ir no ārpuses jāattaisa, to es nebiju iedomājusies – stāvēju iekšpusē, grabinājos un bļaustījos, jo atpakaļ ta iet nedrīkst – visa burvība pazudīs. Man par laimi, es šo pasākumu veicu jau vakarpusē un nenācās ilgi gaidīt, jo mamma drīz taisījās iet uz ganībām govīm pakaļ, tad nu arī es veiksmīgi tiku ārā un par spīti vispārējiem smiekliem veiksmīgi pabeidzu savu rituālu – aizsoļoju līdz vietai, no kuras sāku savu gājienu.

Tāds, lūk, ir mans jautrākais Jāņu piedzīvojums, kuru mēdzam atcerēties un pasmieties ik gadu :)

Foto: http://www.poga.lv/photos/mpakalne/photo:575963/

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies