Ar iespaidīgu šovu Rīgā atgriežas disko mūzikas ikona - grupa BONEY M

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 19. aprīlis 2019 19:08
542

Ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs,  26.aprīlī Rīgas Kongresu namā uzstāsies pasaules visu laiku slavenākā disko mūzikas grupa BONEY M,  prezentējot savu jauno koncertšovu -  „The Sounds of Boney M”.

Koncertaviesiem šī būs satriecoša iespēja uz vienu vakaru nokļūt krāšņā, straujiem ritmiem bagātā, disko dejām piepildītā, populārām disko dziesmām skanošā pasākumā, kur ikviens varēs aktīvi iesaistīties. 

Jaunā koncertprogramma „ The Sounds of Boney M” pilnībā sastāv no grupas populārākajiem pasaules hītiem. BONEY M uz skatuves uzstāsies kopā ar pavadošo grupu LIGHT MUSIC BAND, kuras sastāvā muzicē astoņi profesionāli mūziķi. Šis būs neaizmirstams šovs, ar krāšņiem tērpiem, disko dekorācijām, neaizmirstamu gaismas šovu un pavadošās deju studijas performancēm.

    Grupas aizsākumi meklējami otrā pasaules kara laikā, kad 1941. gada vasarā, nelielā vācu pilsētiņā Kirna, ādu fabrikas strādnieka un baznīcas kora solistes ģimenē piedzima zēns vārdā Francis – Francis Roiters.

Zārbrikenē, kā daudzviet pēckara Vācijā, bija izvietotas neskaitāmas Amerikāņu kara bāzes. To iemītnieki Franci pievilka kā magnēts. Te valdīja pavisam cita gaisotne, kā pie pedantiskajiem, kārtību mīlošajiem vāciešiem. Un protams  - mūzika. Franci saistīja viss, kas saucās „melnā mūzika” – Sems Kuks, Litl Ričards un Otiss Redings. Vietējos krodziņos, kur pārsvarā pulcējās pēc mājām noilgojušies amerikāņu karavīri, Francis un viņa repertuārs bija lielā cieņā. Un aiz cieņas pret amerikāņu kultūru viņš arī sevi uz skatuves sāka pieteikt nevis kā Franci, bet Frenkiju – Frenkiju Farianu.

Īstie notikumi sākās 1974. gada decembrī, kad Frenks Farians ierakstīja dziesmu, kas nelīdzinājās nekam, kas bija darīts iepriekš. Ar pseidonīmu Zambie viņš pārveidoja 60. gados populāro jamaikiešu mākslinieka Prinsa Bastera dziesmu „Al Capone”.

Vēlāk dziesma tika nosaukta “Baby Do You Wanna Bump”. Vokālās partijas viņš iedziedāja pats – gan izteikti zemo vīrieša balsi, kas tika pārveidota studijā, gan visas piebalsis falsetā.

1975. gada februārī šo singlu izlaida Hansa Records kompānija un ailē „izpildītājs” bija norādīts nosaukums “Boney M”.

Gadu vēlāk sekoja BONEY M vislielākie panākumi, dziesma „Daddy Cool” satricināja visu pasauli, tā pārliecinoši ieņēma pasaules mūzikas topu pirmās vietas. 

1977. gada vasarā bija paredzēts laist klajā otro BONEY M albūmu „Love For Sale”. Kā bieži gadās, reklāmas singli iznāca  ātrāk – jau maijā pie klausītājiem nonāca dziesma „Ma Baker”, kam bija lemts kļūt par visvairāk pirkto disko dziesmu mūzikas vēsturē.

Dziesma "Ma Baker" atkārtoja iepriekšējā singla „Sunny” panākumus – pirmā vieta Vācijas un Lielbritānijas aptaujās – visā pasaulē – astoņi miljoni pārdotu kopiju.

Noslēdzot 1977. gadu, Boney M saņēma veselu birumu apbalvojumu no dažādām ar mūziku saistītām organizācijām, ieskaitot Karla Alena balvu kā veiksmīgākā grupa Lielbritānijā.

      1978. gada decembrī BONEY M  kļuva par pirmo pasaules līmeņa popgrupu, kam izdevās izlauzties cauri dzelzs priekškaram. Mūziķi uzstājās Maskavas koncertzālē „Rossija”, sniedza slēgtu koncertu Kremlī un Vissavienības centrālā televīzija uzņēma speciālu TV Šovu „Vakars ar Boney M Ostankinas koncertzālē”. 

Kopš tā laika BONEY M kļuva par neapstrīdamu līderi disko mūzikas žanra attīstībā.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties  “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās visā Latvijā kā arī Kongresu nama kasē.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies