Antra Stafecka un Santa Zapacka – par duetiem sievietes dzīvē un uz skatuves

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 12. februāris 2015 00:00
2374

Valentīna dienai tuvojoties, piedāvājam sarunu ar Antru Stafecku un Santu Zapacku par duetu nozīmi sievietes dzīvē – gan uz skatuves, gan ikdienā.

Antrai Stafeckai dziedāšana duetā nav nekas jauns, viņa dziedājusi kopā arī ar Igo, ar “Otras puses” solistu Normundu Pauniņu u.c. Viņa uzskata, ka mūzikā duetam uz skatuves ir vajadzīga savstarpēja saikne, ir jābūt muzikālai saskaņai un, protams, arī saskaņai tembrāli. “Ir svarīgi, ka abi parteri skatās vienā virzienā, iet pa vienu taku. Tad nevar nesaderēt, tad ir viegli sadziedāties,“ uzsver Antra. Arī sievietes dzīvē duetam, viņasprāt, ir liela nozīme: “Es pati nemaz neprotu dzīvot viena, es nespēju būt viena. Man pat doma par to rosina paniku. Man vienmēr blakus ir bijis vīrietis. Mans tēvs man bija supervaronis. Man ir brālis. Tagad man pašai divi dēli – mani mazie varoņi. Un, protams, mans vīrs – viņš man ir labākais draugs, labākais dueta partneris manā dzīves ceļā.”

Santa Zapacka un Harijs Ozols ir viens no visu laiku uzticīgākajiem un skanīgākajiem Latvijas duetiem. Lai arī tā izveidošanos var uzskatīt par nejaušību, abi mūziķi atzīst, ka viņiem ir paveicies. Šogad duets atzīmē sadarbības 10 gadus, ko kopā ar saviem uzticamajiem klausītājiem svinēs īpašā jubilejas koncertā.

Jau kopš abu mūziķu uzstāšanās pirmsākumiem sabiedrībā tiek apspriestas viņu attiecības, jo duets, dziedot mīlas balādes, bieži vien skatītāju acīs kļūst par pāri arī ikdienā. Lai gan tas tā nav, Harija un Santas starpā valda ciešas un ļoti draudzīgas attiecības, kurās sirsnība un savstarpējs atbalsts ir visa pamats.

Santa Zapacka stāsta: “Šajos 10 gados, kopš sadarbojamies, es Hariju uztveru jau kā ģimenes locekli. Mēs varam runāt par visdažādākajām tēmām. Viņš man ir devis daudz zināšanu. Savstarpējais atbalsts ir svarīgs gan uz skatuves, gan ikdienā. Kas vispār ir dzīve sievietei, ja viņai nav blakus kāds burvīgs vīrietis? Man ir dubulti paveicies – man ir brīnišķīgs vīrs un arī lielisks skatuves partneris.“ Santa uzskata, ka, lai arī mūsdienās visi, tai skaitā sievietes, cenšas būt ļoti spēcīgas un neatkarīgas, tomēr otra puse ikvienam ir nepieciešama. “Viens ir tas, ka tu vari paļauties uz šo cilvēku, otrs – tomēr ir labi, ja ir kāds, kurš var dot padomu, pateikt, ka kļūdies. Ir grūti, ja nav atbalsta, un tas var būt gan vīrs, gan tēvs. Tas var būt arī partneris profesionālajā darbībā, kā mēs ar Hariju.“

Kopā ar Hariju Ozolu Santa Zapacka 28. februāra raidījumā “Dzintara dziesmas“ stāstīs par to, cik ātri un produktīvi aizritējuši šie 10 gadi kopā, kā viņi satikās un kā tas viss sākās. Duets arī atklās, kas ir viņu noslēpums tādai saskaņai un kā iespējams tik saticīgi būt kopā. Kā norāda Harijs, tam pamatā ir divi galvenie iemesli: “Mēs abi skatāmies vienā virzienā un protam viens otrā ieklausīties.“


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies