Andris Kivičs: Galvenais ir radīt maksimāli daudz prieka

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 7. aprīlis 2015 09:26
1865

Kas ir Andris Kivičs - žurnālists un raidījumu vadītājs vai tomēr joprojām mākslinieks?

Par mākslinieku gan es sevi nesauktu. Esmu mūziķis, kuram patīk sarunāties ar cilvēkiem un klausīties, ko viņi atbild. Nu jau ir bijuši 260 raidījumi, 260 stundas, kurās esmu klausījies, ko cilvēki dzīvē ir sasnieguši. Tā ir unikāla iespēja, jo es no saviem sarunu biedriem arī mācos - mani interesē, ko otrs domā, kā cilvēki redz to, ko redzu arī es. Tas, ko šajā raidījumā varu iemācīties, ka cilvēki ir ļoti smagi strādājuši, lai gūtu panākumus, un nevienam nekas no gaisa nav nokritis.

Vai tev šīs sarunas sagādā gandarījumu?

Man sagādā gandarījumu, ja cilvēkam pašam ir patikusi saruna, ka viņš ir atnācis uz interviju un nenožēlo, ka to ir izdarījis. Reizēm šķiet, ka stunda ir ļoti daudz, taču, ja ir interesanti, tad laiks palido ļoti ātri. Man sagādā gandarījumu, ja šī viena stunda ir bijusi laba un noderīga.

Sarunas ar cilvēkiem sagādā lielāku prieku nekā mūzika?

Ja man jāsalīdzina, tad mūzikā tomēr var iestāties rutīna - dziesmu saraksts grupai stāv priekšā, gan mūziķi, gan arī publika zina tos gabalus, un līdz ar to publikas reakciju var nojaust. Raidījumā nekad nevar zināt, ko otrs runās, kas notiks tālāk, līdz ar to neiestājas rutīna. Es nezinu, kurā virzienā var aizvest saruna. Mūzikā ir citādāk - ir vēstījums, skaņa, enerģijas apmaiņa ar cilvēkiem… grūti salīdzināt. Reizēm šķiet, ka, braucot uzstāties, iekāpju citā svērā.

Dziesma ar duetu "Eifonija" ir tavs jaunākais veikums?

No publiski atrādītajiem tas ir jaunākais veikums.

Kā tu nonāci līdz šādam kopdarbam?

Konkursā "Supernova" varēja atsevišķi pieteikties autori un izpildītāji, un es pieteicos tikai kā dziesmas autors, bet "Eifonija" vēlējās uzstāties, bet meitenēm nebija savas dziesmas. Beigās izkristalizējās 20 izpildītāji un autori, un žūrija izdomāja, ka meitenēm labi piestāvētu mans gabals.

Dziesmā "Paldies" diezgan daudz izskan Dieva vārds - kādas ir Tavas attiecības ar reliģiju?

Man ar Dievu ir ļoti personiskas attiecības - katru rītu lūdzos, reizēm arī pirms raidījumiem vai koncertiem. Sarunājos ar Dievu kā ar draugu, kā ar lielo brāli, un vēršos pie viņa tad, kad man gribas vērsties, kad man ir pilna sirds un vajadzīgs atbalsts. Bez Dieva nevar nekādi. Visiem liekas, ka līdz ar krustiņu kaklā cilvēkam jākļūst par eņģeli, jābūt svētulīgam. Nē, es pieļauju daudz kļūdu, un Jēzus ir tāds piemērs, uz kuru var tiekties un nekad to tā arī nesasniegt. Galvenais, lai cilvēkam būtu laba sirds. Baznīca disciplinē, taču man ir personīgs kontakts ar Dievu, es ar viņu sarunājos personīgi un mani neinteresē, ko dara vai grēko mācītājs. Jā, krustneši savulaik atnāca ar zobenu un Dieva vārdā nogalināja cilvēkus, bet ne jau Dievs pie tā ir vainīgs. Dieva vārda nelietīgā valkāšana reliģiju ir diskreditējusi.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies