Akordeons nav tikai šlāgermūzikas piedeva

Linduchy
Linduchy 8. marts 2018 19:28
1265

Akordeona mūzika man asociējas ar Franciju - ar nesteidzīgu un šarmantu noskaņu nelielā Parīzes kafejnīcā. Akordeons nav tas populārākais mūzikas instruments, vismaz ne Latvijā. Taču virtuoza meistara izpildītā mūzika uz akordeona spēj apburt un savaldzināt.

6. marta vakarā devos uz Jelgavas Kultūras namu baudīt starptautisku akordeona šovu - akordeona virtuozu trio "BALCARDIONS".

Trio ''Balcardions” programmā tika iekļauti dažādi mūzikas stili - franču komponistu klasiskie skaņdarbi akordeonam, dzīvespriecīgie Balkānu tautu ritmi, kā arī mūsdienu populārās un rokmūzikas skaņdarbi no ABBA, AC/DC , Backstreet Boys u.c. grupu un izpildītāju repertuāra.

Koncerts tika sadalīts trīs daļās. Koncerta pirmajā daļā uzstājās vairāku starptautisko konkursu laureāte Evita Dūra-Andersone, atskaņojot franču komponistu skaņdarbus akordeonam un estrādes dziesmas virtuozās apdarēs. Šarmanti, līriski un labi zināmi franču skaņdarbi izcilā izpildījumā. Mūziķes izpildījums radīja nostalģisku un romantisku noskaņu, maigi un mierīgi iešūpojot.

Koncerta otrajā daļā uzstājās akordeonists no Serbijas pilsētas Suboticas Radovans Popovs, izpildot temperamentīgu Balkānu tautu mūziku. Meistarīgi, dzīvespriecīgi un nedaudz smeldzīgi. Ļoti emocionāla mūzika, kurā varēja saklausīt gan kaisli, gan maigumu. Radovana Popova akordeona spēle lika noticēt tam, ka tas ir viņa dvēseles aicinājums.

Koncertu noslēdza latviešu izcelsmes Kanādas akordeonista Morisa Balaskā uzstāšanās. Viņa uzstāšanās pievienoja šim koncertam šova elementus. Skatuvi izgaismoja LED gaismiņu mirdzēšana. Un arī akordeons mirdzēja dažādās krāsās. Moriss Balaskā izpildīja populārus estrādes mūzikas un rokmūzikas skaņdarbus, papildinot akordeona spēli ar vokālu. Biju gatava dzirdēt ABBA un citu estrādes mūziķu skaņdarbus akordeona izpildījumā, taču AC/DC Thunderstruck izpildījums mani pārsteidza - patīkami pārsteidza. Izcili!

Trio BALCARDIONS koncerts bija lielisks. Klausīties izcilu mūziķu virtuozu akordeona spēli bija patiesa bauda. Koncerts patīkami pārsteidza ar šova elementiem, pierādot, ka akordeons nav tikai šlāgermūzikas piedeva. Burvīgi pavadīts laiks, saviļņojoša, pacilājoša un iedvesmojoša pēcgarša.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies