Ak, Jaunība...

Linduchy
Linduchy 12. novembris 2015 09:00
2522

Ieraugot kino repertuārā Paolo Sorrentīno jaunāko filmu Jaunība (Youth), man bija skaidrs, ka šo filmu ir jāredz, jo režisora Paolo Sorrentīno iepriekšējā filma Dižais skaistums (La Grande Bellezza) mani apbūra ar savu skaistumu.

Stāsta centrā ir divi draugi Freds un Miks, kurus vieno vairāk kā 60 gadu draudzība. Freds ir slavens komponists un diriģents, bet nesaprotamu principu dēļ atsakās no Elizabetes II uzaicinājuma uzstāties prinča Filipa dzimšanas dienai veltītā koncertā. Viņš ir ieradies Šveices kūrortā baudīt SPA procedūras un ļauties vecumdienu apātijai. Savukārt Miks ir slavens kinorežisors, kurš ir ieradies kūrortā, lai smeltos iedvesmu savai pēdējai filmai - mantojumam.

Kūrorta viesu sastāvu papildina dažādas personības, kuras piepilda vidi gan ar skaistumu, gan ar nejēdzībām. Bet abi draugi vien novēro visu notiekošo, smīkņā un slēdz derības, gremdējas atmiņās par pagātnes laikiem un prāto, vai tiešām dzīve ir galā.

Filma ir gandrīz 2 stundas gara. Tas nav Holivudas masu produkts, kas turētu skatītāju nepārtrauktā uzmanībā un spriedzē. Šī ir fantastiska Mākslas filma - jā, tieši ar lielo M, kuru ir jābauda nesteidzoties. Satriecoši skaisti Šveices dabas un kalnu skati. Lieliska aktierspēle. Attiecības starp dažādām paaudzēm un romantisks biklums. Režisora darbu raksturo mākslinieciski skaisti kadri. Kādai varētu tie šķist pārāk izstiepti, bet patiesībā režisors ļauj skatītājiem pakavēties pie skaistuma - vai nu tās ir gotiņas Alpu pļavā, vai nu tā ir kaila sieviete baseinā - nav nozīmes, kas ir kadrā, bet svarīgākais ir tas, kā tiek parādīts tā skaistums.

Šo filmu es varētu ieteikt kino baudītājām. Savdabīga, bet skaista un lieliska filma.

Zelta palmas zara nominācija Kannu kinofestivālā, Skatītāju simpātiju balva Karlovi Varu kinofestivālā 2015. g.

Režisors: Paolo Sorrentino

Lomās: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano, Jane Fonda

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
LosOjosVerdes 12. novembris 2015 13:49

Paldies par ieteikumu! Tā noteikti man patiks(L)

nosiguldas 12. novembris 2015 09:27

:)labi aktieri, jābūt labai.

Kerstyna 12. novembris 2015 09:26

Man tā varētu patikt, paldies par ievirzi :)