5 Interesantas vietas, ko vērts apmeklēt Polijā

dolo_acca21
dolo_acca21 17. aprīlis 2016 21:45
3487

Polija ir ne tikai visnotaļ interesants, bet arī salīdzinoši lēts ceļojumu galamērķis. Pašmāju auto nomas portāls RentMama iesaka apmeklēt sekojošās vietas, kas neatstās Tevi vienaldzīgu! :)

 

1. Ja vēlies sastapties ar  „ceļojošajām” kāpām, kas sasniedz augstumu līdz 35 metriem un piedzīvot vēl citus skaistus dabas brīnumus, ir vērts apmeklēt Slovinski Nacionālo Parku. Parks interesants ne tikai ar vislielākajiem Eiropā kustīgajiem kāpu laukiem, bet tajā var aplūkot arī jūras izmaiņu procesus, un tas reprezentē arī lielas etnogrāiskās vērtības! Parkā ir iezīmēti 140 km tūristu taku, kas ved caur visvairāk atraktīvajām Parka vietām, - atliek vien izvēlēties savu maršrutu!

 

2. RentMama auto nomas favorīts ir Veličkas sāls rakstuves, kas aizrauj ar to vien, ka ikvienu sagaida iespēja nonākt vairāk nekā simt metru zem zemes. Sienas, griesti, grīda – šeit viss ir no sāls. Raktuves tika uzbūvētas 13. gadsimtā, tajās sāls tika iegūta līdz pat 2007. gadam un līdz darbības izbeigšanas brīdim tā bija viena no vecākajām sāls raktuvēm, kas vēl darbojās. Raktuves izvietotas deviņos dažādos līmeņos, un to kopējais garums ir apmēram 300 km. Noteikti ir vērts doties turp, ja vēlies ieraudzīt raktuvju strādnieku radītās kapelas no akmens sāls un sajust sāli uz lūpām!

 

3. Pat, ja neesi vēstures interesents un neko par Polijas bagāto un nozīmīgo vēsturi pagaidām vēl nezini, ir vērts apmeklēt Aušvices koncentrācijas nometni, kas bija bija lielākais koncentrācijas nometņu tīkls Vācijas okupētās Polijas teritorijā Otrā pasaules kara laikā. Šī vieta noteikti radīs pārdomas un ieinteresēs ar to, ka tā nes sev līdzi daudzus traģiskus dzīvesstāstus.. Mūsdienās nometnē izvietots memoriālais muzejs. Dodies uz Polijas pilsētu Osvencimu, ja vēlies uzzināt vairāk un apmeklēt vietu, ko kādeiz dēvēja par nāves nometni.

 

4. Mazūrija ir vēl kāda ļoti īpaša Polijas dabas bagātība - tūkstoš ezeru zeme. 3000 ezeri, kas satilpuši šķietami nelielā teritorijā Kaļiņingradas apgabala pierobežā. Ir vērts apskati sākt Mikolajkiem, kas ir neliela pilsētiņa ezeru sistēmas viducī un paver iespējas ar kuģīti doties jebkurā virzienā teju visā ezeru sistēmā. Dodieties turp vasarā, kad mazā pilsētiņa atmostas un ir pilna dzīvības!

 

5. Vācu ordeņa pils Malborkā ir viduslaiku pils, un pēc platības ir lielākā pils pasaulē (143 591 m2) . Taču pils nav tikai pārsteidzoša platības apmēros, bet arī grandioza un ļoti skaista. Pils ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, un tās vērtība ir novērtēta. Dodies turp, ja vēlies apskatīt un aptustīt ķieģeļu pili, kas tika būvēta gandrīz divus gadsimtus!

RentMama Auto Noma

Auto noma Polijā

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies