5 idejas, lai Jāņi 2017 kļūtu par Taviem vasaras aizraujošākajiem svētkiem

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 12. jūnijs 2017 00:35
721

Vai arī Tevi urda vēlēšanās šoreiz Jāņos piedzīvot ko īpašāku, personiskāku, atmiņā paliekošāku? Vivus.lv iesaka piecas idejas svētkiem, lai ziemai pienākot, Tu varētu kopā ar ģimeni, draugiem vai savu vissvarīgāko cilvēku atcerēties vasaras burvīgākos momentus, kuru vidū bija arī Jāņi 2017. Izvēlies sev piemērotāko ideju un dalies ar to sociālajos tīklos!

20170609164458-31271.jpg

Lai Jāņi 2017 top par svētkiem garšas kārpiņām!

Ar kādu ēdienu Tev saistās vasaras saulgrieži? Visticamāk, sieru. Ja līdz šim esi iegādājusies siera rituli tuvējā veikalā, gaidāmie vasaras saulgrieži var kļūt par pagriezienu Tavos kulinārajos un arī svētku svinēšanas ieradumos. Jo ne tikai kopīga ēšana vieno cilvēkus, bet arī ēdiena gatavošana! Vivus.lv zina, ka nekas nav tik gards kā kvalitatīvs, ar mīlestību gatavots mājas ēdiens, tāpēc iesaka Tev izmēģināt pagatavot sieru pašai.

Jāņu siera pamata sastāvdaļas ir:

 • trekns piens;
 • kvalitatīvs biezpiens;
 • lauku olas;
 • mīksts sviests
20170609113212-49836.jpg

Internetā un kulinārijas žurnālos atradīsi arī interesantas recepšu variācijas ar eksotiskākām sastāvdaļām, kā arī pagatavošanas veidus. Siers sanāks izcils, ja izvēlēsies augstvērtīgas sastāvdaļas. Produktus vari iegādāties kādā no Latvijas bioloģiskajām saimniecībām. Gatavo kopā ar savējiem (siera siešanā neiztikt bez stiprām vīrieša rokām un aša palīga)!

Dodies svinēt plašākā kompānijā!

Par laimi, nevar sūdzēties par pasākumu trūkumu šajos svētkos, jo Jāņi un vasaras saulgrieži ir seni un tradīcijām bagāti latviešu svētki.

Trīs idejas svinībām publiskos pasākumos:

 1. Dobeles pilsdrupās 23. jūnijā notiks Latvijas Radio 2 tradicionālais Līgo koncerts. Uzstāsies virkne pašmāju mūziķu, bet pasākuma “odziņa” būs Žorža Siksnas 60 gadu jubileja un, protams, viņa melodiskās un pazīstamās dziesmas. Drosmīgie un nekautrīgie ap saullēkta laiku varēs piedalīties pliko skrējienā.
 2. Kur teikts, ka vasaras saulgrieži jāpavada dziedot, dejojot, ēdot un dzerot? Tos var arī noskriet! Jau piekto reizi Biķernieku sporta kompleksā notiks īsākās nakts skrējiens “No saulrieta līdz saullēktam”, par ko sīkāka dalības informācija pieejama skriešanas entuziastu lapā noskrien.lv. Arī citās Latvijas pilsētās norisinās Jāņu skrējieni, piemēram, Cēsu “Jānis un Jānītis 2017”, kurā var arī nūjot.
 3. Dailes teātra aktieri un viņu draugi aicina uz “Īs(t)u pamācību mīlēšanā”! Līgo vakarā izrāde notiks vienā no skaistākajām Latvijas pilsētām Kuldīgā. Izrāde paredzēta visai ģimenei, tāpēc droši var ņemt līdzi arī bērnus.

Ja Tevi vairāk iepriecina doma par svinībām šaurā lokā, uzaicini ciemos tuvākos draugus!

Sarīko skaistumkopšanas un sievišķīgu burvestību darbnīcu!

Vasaras saulgrieži ir labs iemesls, lai saaicinātu kopā draudzenes, arī sen neredzētās, uz sievišķīgu un izzinošu “Jāņi 2017 SPA darbnīcu”.

Par Jāņu laikā ziedošo zāļu maģisko spēku ir dzirdēts daudz. Laiks izmēģināt pašai uz savas ādas:

 • sejas un matu kopšanas procedūras;
 • spēcinošus pirts rituālus, peroties ar jāņuzālēm;
 • tējas zāļu (kumelīšu, vīgriežu, ķimeņu u.c.) ievākšanu kaltēšanai;
 • greznu vainagu pīšanu. 

20170609113247-86632.jpg

Mīļu draudzeņu kompānijā vasaras saulgrieži būs smieklu un sievišķīgu atklājumu pilns piedzīvojums. Pirms brist pļavā pēc jāņuzālēm, Vivus.lv iesaka nodrošināties pret ērču uzbrukumiem!

Virpuļo dejās klasiskā zaļumballē!

Etnogrāfiski vasaras saulgrieži nav īsti Tavā stilā? Līgo tautasdziesmas nav tās, kuras vēlies klausīties visu vakaru? Tad sarīko draugiem un ģimenei īstu, pozitīvas enerģijas un jautrības pilnu zaļumballi ar jūsu iecienītākajām dziesmām!

Zaļumballei svarīgi trīs elementi:

 1. pietiekami plašs deju placis;
 2. mūzika, kura mudina kustēties līdzi;
 3. atveldzējoši dzērieni.

Protams, vismaz dažiem no jūsu kompānijas ir jābūt dejošanas iniciatoriem, un tad jau arī kūtrākie piecelsies no ērtajiem krēsliem. Lai iekustinātu publiku, vari noorganizēt spēles vai konkursus, piemēram, “Jāņi 2017 izturīgākais dejotāju pāris”, “Jāņi 2017 interesantāko deju soļu izpildītājs”, “Jāņi 2017 plīvojošākā kleita.”

Kad Tu pēdējo reizi nesteidzīgi izbaudīji saullēkta brīnumu?

Jāatzīst, ka daudziem Līgo diena paiet vienā skrējienā – pošot māju, steidzīgi iepērkoties, gatavojot maltīti, dekorējot svinību vietu. Kā lai piekusušam cilvēkam prasa, lai līdz saullēktam viņš paliktu mundrs?

20170609113314-50005.jpg

Lai rītausmu varētu sagaidīt relaksēti un ar dzīvesprieku, Tev jāsagatavojas. Vivus.lv iesaka izmantot veco labo plānošanas metodi:

 • saraksti visus līdz svētkiem paveicamos darbus, ieskaitot pašus sīkākos. Katram darbam atzīmē prioritāti: A (svarīgākais), B vai C (neliels apjoms, ko var paveikt pēdējā brīdī);
 • iesaisti draugus un ģimeni (neaizmirsti arī bērnus), iedalot katram piemērotus pienākumus;
 • noorganizē, lai pakāpeniski, nedēļas laikā pirms svētkiem, tiek paveikti visi darbi: nopļauts mauriņš, ierīkota ugunskura vieta, kaudzītē sakrauta malka, sagādāti pārtikas produkti utt.

Tad Līgo rītā Tu varēsi izgulēties un dienu pavadīt, saliekot punktus uz “i”: sakārtojot vāzēs ziedus, servējot galdu, sapošoties. Vakarā nebūs pārguruma un pietiks enerģijas, lai sagaidītu rīta skaistumu. Vivus.lv uzticamais aizdevums iesaka to iemūžināt fotogrāfijā, lai priecātos visu gadu!

Svētku noskaņu vari radīt Tu pati, tāpēc nebaidies būt radoša un pielāgo šīs idejas savām vajadzībām!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ofelija 12. jūnijs 2017 06:40

Man izlasot rakstu ,sagribeejaas iet pirtii-izjust visas taas smarzas,tad iedzert taadu riktiigi labu alinu ,uzkozot Jaanu sieru!:)

Shalako 12. jūnijs 2017 02:19

Ooo tā augšējā bilde taču ir no Zviedrijas (party)(Y)