5 elpu aizraujošas vietas Varšavā

dolo_acca21
dolo_acca21 23. decembris 2015 21:00
5442

Varšava ir Polijas galvaspilsēta, kas sevī ietver kultūrvēsturisku mantojumu un pamatīgu vēsturi, tomēr reizē tā spēs izklaidēt un pārsteigt ikvienu, kas iegriezies šajā lieliskajā pilsētā. Pat nemanot ik uz stūra Tevi gaida kas interesantus un pārsteidzošs. Turi acis vaļā, lai nepaskrien garām!

Ja plāno ceļojumu uz Poliju, apsver domu izīrēt auto Varšavā!

 

1. Vieta, kurā nokļūsiet, iespējams, nemaz nepūloties ir Lazenku parks, jo tas atrodas pašā Varšavas centrā un aizņem 76 hektāru lielu teritoriju. Taču parks nav tikai caurstaigājama zaļā zona vai piknika vieta vasaras karstajās dienās, to veidojuši karaliski arhitekti - Dominiks Merlini, Johans Kamzecers un Johans Šuhs. Dodies turp aplūkot dārzus un skupltūras un baudīt  kultūras, zinātnes un izklaides pasākumus!

 

2. Pat, ja vēsture nav nedz stiprā puse, nedz šķiet interesanta, ir vērts ielūkoties Polijas un Varšavas vēsturē, apmeklējot Varšavas Sacelšanās pieminekli, kas vēsta par pretošanās kustības sacelšanos Otrā pasaules kara laikā, cenšoties atbrīvot Varšavu no nacistiskās Vācijas. Dodies turp, lai izzinātu pilsētas piedzīvoto! Ja kļūsti ieintersēts, nebaidies doties arī uz Varšavas sacelšanās muzeju un uzzināt vairāk.

 

3. Varšavas nacionālais muzejs ir lielākais mākslas muzejs Polijā, kura kolekcija veidota ap 150 gadu. Funkcionālisma stila namā izvietotas mākslas kolekcijas no antīkajiem laikiem līdz mūsdienām - ap miljons gleznu, skulptūru, grafiku, zīmējumu un objektu. Apmeklē muzeju, pat, ja neesi mākslas fanāts un iepazīsti valsti un tās kultūru caur jaunu perspektīvu.

 

4. RentMama auto noma pavisam noteikti iesaka Tev apmeklēt Kultūras un Zinātnes pili, kas ir augstākā ēka Polijā, lai arī daudzi to uzskata par Padomju okupācijas simbolu ,apsktīt to ir vērts, jo tā ir arī  astotā augstākā ēka Eiropas Savienībā. Torņa spices augstums – 237 metri, torņa jumta augstums - 188 metri.

 

5. Kopernika zinātnes centrs ir vieta, kur ikvienam ir iespēja veikt aizraujošus eksperimentus. Katrs var pats izvēlēties, ko apskatīt. Piemēram, galerijā ”Pasaule kustībā”  var pats izbaudīt astronauta Nila Armstronga izjūtas izkāpjot uz Mēness. Galvenais eksponāts centrā ir pats apmeklētājs, jo te var iepazīties ar savu iespēju robežām, jūtu un ķermeņa noslēpumiem.

 

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies