20.Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla turpinājumā skanēs programma «ILLUMINA / Gregoriskie dziedājumi un impresijas perkusijām»

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 4. novembris 2020 11:19
160

Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla dibinātāja un direktore Aina Kalnciema ielūdz uz  Baha kamermūzikas festivālu, kas  šoruden piedāvās trīs izcilus koncertus. 

10.novembrī plkst.19 Mazajā ģildē programmu «ILLUMINA / Gregoriskie dziedājumi un impresijas perkusijām» piedāvās vokālā grupa «Schola Cantorum Riga», sitaminstrumentālisti Rihards Zaļupe, Ivars Kalniņš, kā arī Guntars Prānis (rata lira). Koncerta programmā skanēs gregoriskie dziedājumi, kā arī improvizācijas sitaminstrumentiem. Rihards Zaļupe kopā ar Ivaru Kalniņu veidos neaizmirstamu improvizācijas mākslu kopā ar senajiem dziedājumiem un rata liru, uz kuras muzicēs Guntars Prānis. 

Vokālā grupa «Schola Cantorim Riga» jau iekarojusi starptautisku atzinību ar stilistiski un muzikāli izkoptajiem viduslaiku dziedājumiem. Ansambļa dibinātājs un vadītājs Guntars Prānis ir pieredzes bagāts atskaņotājmākslinieks, diriģents, starptautiski atzīts muzikologs un mūzikas pētnieks, studējis izcilu zinātnieku vadībā Austrijā, Šveicē, Vācijā, starptautiskajā apritē pieprasīts lektors un meistarklašu vadītājs. 

Rihards Zaļupe ir viens no Latvijas spožākajiem sitaminstrumentālistiem kurš pēdējos gados sevi parādījis arī kā izcilu kino un simfoniskās mūzikas  komponistu. Pēc studijām LMA pie Edgara Saksona un Jura Karlsona, mācījies marimbas spēli un kompozīciju pie slavenās Keiko Abes u.c. Rihards daudz muzicē kameransambļos, kā arī kopā ar dažādiem orķestriem; kā komponists saņēmis neskaitāmas balvas dažādās nominācijās. 

LNOB sitaminstrumentu grupas mūziķis Ivars Kalniņš Ivars Kalniņš līdztekus darbam orķestrī aktīvi muzicē un sadarbojas ar daudzām mūzikas grupām un komponistiem (Uldis Marhilēvičs, Valts Pūce) gan kā bundzinieks, gan kā perkusionists. Ivars var pielāgot savu spēli jebkuram mūzikas stilam, tāpēc viņš šobrīd arī ir viens no vadošajiem perkusionistiem Latvijā. 

Informējam, ka mākslinieku slimības dēļ 7.novembrī paredzētais koncerts «Johans Sebastiāns un citi Bahi» IR PĀRCELTS uz 18.decembri. Iegādātās biļetes ir derīgas. Atvainojamies par sagādātājām neērtībām! 

Informācija par festivālu pieejama festivāla mājaslapā www.music.lv/bachfestival un sociālajā tīklā «Facebook».

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties «Biļešu Paradīzes» kasēs un www.bilesuparadize.lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies