17. Baha festivālu atklās baroka orķestris no Francijas

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 14. novembris 2017 12:04
470

16. novembrī plkst 19.00 Mazajā ģildē ar baroka orķestra „Les Ambassadeurs”  (Francija) koncertu  tiks aklāts 17. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls.  Flautas virtuoza Alekša Kosenko (Alexis Kossenko) dibinātais ansamblis ir visu Eiropu pārstāvošs kolektīvs, kas šobrīd uzskatāms par vienu no Eiropas izcilākajiem baroka ansambļiem. Koncertā dzirdēsim arī jauno, daudzsološo itāļu kontrtenoru Karlo Vistoli (Carlo Vistoli). 

Orķestra meistarīgais, filigrānais un vienlaikus svaigais izteiksmes stils atklāsies itāļu baroka mūzikā, izpildot  A. Vivaldi, Dž. Tartini, Dž.B. Sammartini skaņdarbos. Savukārt, kontrtenora spožais sniegums koncertprogrammā uzmirdzēs G. F. Hendeļa ārijās.

„Les Ambassadeurs” un Aleksis Kosenko regulāri uzstājas Eiropas prestižākajos festivālos, koncertzālēs un sadarbojas ar vadošajiem solistiem. Par talantīgo kolektīva vadītāju un flautistu kritiķi raksta: “Aleksis Kosenko ir daudzpusīgs, jauns ģēnijs, kurš savā karjerā sasniegs visu ko vēlas”. 

Kopš dibināšanas 2012. gadā “Les Ambassadeurs” ir veikuši sešu kompaktdisku ierakstus. Ž. F. Ramo mūzikas disks ar soprānu Sabine Devieilhe izpelnījās balvu  Diapason d’Or de l’Année 2014, žurnāla Opera Magazine Dimanta balvu, Cecīlijas balvu un  Academy Charles Cros Lielo balvu, kļūstot par bestselleru. 2016. gadā ansamblis “Les Ambassadeurs” veica  triumfālu 24 koncertu sēriju  Le Nozze di Figaro.

 

Pretstatā jebkādām dogmām, modes virzieniem un skolām, “Les Ambassadeurs” tiecas panākt ideālu izteiksmi, kur satiekas laikmeta instrumentu gramatika, retorikas māksla un muzikālais instinkts. 

17. Starptautiskā Baha festivāla koncerti:

  • 16.11. plkst 19.00 Mazajā ģildē baroka orķestris „Les Ambassadeurs”
  • 19.11. plkst 17.00 E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā pianiste Elioza Kašo (Eloisa Cascio) / Itālija
  • 24.11. plkst. 20 Muzeja “Rīgas birža” Portretu zālē gambu kvartets “Les Voix Humaines” / Kanāda
  • 26.11. plkst 20.00 Rīgas Sv. Magdalēnas baznīcā Rīgas Baha festivāla koris
  • 30.11. Mazajā ģildē plkst. 20.00 pianists Daumants Liepiņš
  • 3.12. plkst 17.00 (uzmanību, mainīts laiks) E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā klavesīniste Aina Kalnciema un čellists Ramons Jafe (Ramon Jaffé)
  • 6.12. plkst 19.00 Mazajā ģildē baroka orķestris “Hofkapelle München” / Vācija
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies