12. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2018. gada 4. jūnijs, 18:50:26
12. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā

Jelgavas pilsēta aicina 9. un 10. Jūnijā apmeklēt  Baltijā lielāko smilšu skulptūru parku, kur vienkopus satiekas dinozauri, ziloņi, leduslāči, pērtiķi, kā arī filozofiski un humoristiski tēli. 15 profesionāliem mākslinieki no 8 valstīm - Latvijas, Lietuvas Beļģijas, Ukrainas, UngārijasČehijas, Vācijas un Krievijas - smilšu formas pārvērtīs visiem atpazīstamos tēlos, ļaujot uz dzīvnieku pasauli paraudzīties no dažādiem skatupunktiem. Unikālo smilšu skulptūru veidošanā izmantos vairāk nekā 1000 tonnas smilšu. 

Mākslinieki šī gada festivāla tēmu, “dzīvnieku pasauli”, interpretē dažādi, tomēr katrs darbs atspoguļos autora uzskatus un redzējumu par to, kāda ir dzīvnieku pasaule. Daži savvaļu saredz harmonijā ar cilvēkiem, darbos veicinot cilvēku un dzīvnieku draudzību un visa dzīvā aizstāvību. Citi attēlo dabas skarbumu un patiesumu, skulptūrās iekļaujot mirkļus no reālās savvaļas dzīves. Savukārt daži no māksliniekiem šim darbam pieiet ar humoru un filosofiju attēlojot evolūcijas procesu, kurā pērtiķi turpina mēģināt notvert cilvēku.

20180604184857-80674.jpg

Sestdien, 9. jūnijā, par muzikālo priekšnesumu rūpēsies pašmāju iemīļotie mūziķi Aija Andrejeva,Normunds Jakušonoks un L. Tipa orķestris, kā arī grupas “Iļģi” un “bet bet”. Svētdien, 10. jūnijā, apmeklētājus izklaidēs grupa “Jonis” (Lietuva), grupa “Sudden lights” un „Jumprava”.

Gan sestdienas, gan svētdienas pirmā dienas puse tiks veltīta jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem - būs iespēja apmeklēt izrādes bērniem, kā arī doties rotaļās kopā ar Jelgavas Jauno un Ādolfa Alunāna teātri. Darbosies arī smilšu skulptūru darbnīca, kurā bērniem un vecākiem būs iespēja pašiem iejusties tēlnieku ādā un veidot pašiem savus smilšu zīmējumus.

20180604184917-54553.jpg

Pasākumu rīko Jelgavas pilsēta sadarbībā ar JPPI “Kultūra” un “Ramirent”.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā: bilesuparadize.lv

Smilšu skulptūru festivāla laikā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs piedāvā doties Jelgavas iepazīšanas tūrēs ar autobusu. Ekskursijas notiks 9. jūnijā plkst.13.00 un 15.00 un 10. jūnijā plkst.13.00 un 15.00. Jelgavas iepazīšanas tūres laikā iespēja apskatīt Jelgavas nozīmīgākās vietas, izzināt pilsētas jaunumus gida pavadībā un apskatīt dažādas skulptūras pilsētvidē. Ekskursiju ilgums pusotra stunda. Dalības maksa: EUR 3.00, skolēniem EUR 1.50. Sākums un noslēgums pie Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa. Pieteikšanās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.
 
Smilšu skulptūru festivāla teritorijā Pasta salā darbosies arī tūrisma informācijas telts, kurā zinoši speciālisti informēs par sezonas aktualitātēm, aktīvās atpūtas iespējām Jelgavā un apkārtnē ar iespēju saņemt 2018. gada tūrisma materiālus un kartes. Par citām idejām brīvā laika pavadīšanai festivāla laikā varat uzzināt Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā, mājas lapā www.visit.jelgava.lv