10. JUBILEJAS FESTIVĀLS SUMMERTIME – aicina Inese Galante

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 22. jūlijs 2014 11:39
1984

No 11. līdz 17.augustam DZINTARU KONCERTZĀLE JŪRMALĀ PROGRAMMA


 

11.08., pirmdiena
Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru

 

Mūzika un videomāksla saplūst vienā emocionālā vilnī


Desmitās jubilejas gadā festivāla Summertime – aicina Inese Galante uzmanības centrā ir mūžības tēma – vērtības, kas cauri gadsimtiem spējušas saglabāt gara spēku, skaistumu un nemainību. Viena no šīm vērtībām ir ne tikai Jūrmalas, bet visas Latvijas bagātība – Baltijas jūra. Otra aptver jau pasaules mērogu, jo Volfganga Amadeja Mocarta mūzika cilvēku prātus un sirdis spējusi mierināt vienmēr. Mocarta Rekviēms par mūžības tēmu runā tieši, Sandija Semjonova filma par Baltijas jūru kā vērtību, tās piesārņojumu un bojāeju – arī. Pirmo reizi Latvijā Summertime – aicina Inese Galante festivāla atklāšanas koncertā Mocarta Rekviēma taktis savīsies ar videomākslu koncertā Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru, kurā uz vienas skatuves tiksies izcils solistu ansamblis: Anna Hallenberga, Andreass Šagers, Egils Siliņš un festivāla sirds – Inese Galante. Atskaņojumu vadīs pasaulslavenais itāļu diriģents, aizrautīgs Mocarta mūzikas mīļotājs, diriģents Evelino Pido, savukārt par pārsteigumu, atklājot festivāla vakaru, gādās publikas mīlulis, vairāku starptautisku konkursu laureāts un Latvijas vijoļspēles skolas jaunā cerība – Daniils Bulajevs.


12.08., otrdiena 

Āfrikas balss

 

Pirmo reizi Latvijā – Grammy balvas laureāte, unikālā multimāksliniece Dobē Njaorē (Dobet Gnahoré)


Pirmo reizi Latvijā Grammy mūzikas balvas laureāte  Dobē Njaorē (Dobet Gnahoré)! Kritiķi viņu dēvē par vienu no spilgtākajām Āfrikas rietumu krasta mūsdienu mūzikas vēstnesēm pasaulē, bet klausītāji uzņem ar sajūsmu. Tumšādainā dīva ar samtaino, Āfrikas saules uzkarsēto tembru un gadsimtos dziedātas mūzikas spēku balsī dzied vismaz septiņos Āfrikas dialektos. Viņas programmā nepieradināti ritmi, oriģināla skatuves horeogrāfija un sirdi stindzinoša harizma – tā ir  Dobē Njaorē (Dobet Gnahoré).  


13.08., trešdiena
Flamenko teātris – ugunīgā nakts

 

Temperaments, karsti ritmi un neredzētas flamenko teātra emocijas


Viņu augumi traucas un acis zib, rokas vijas un kājas ugunīgi sit takti. Madrides flamenko grupa Daminaro desmit gadu  laikā izaugusi par Spānijā ievērojamu flamenko apvienību, kuras sastāvā ir gan dejotāji, gan mūziķi. Programma Cae la Noche ir Daminaro jaunākais veikums. Tajā caur grieķu mitoloģijas tēliem atklājas nakts burvība, skumjas, kaisle, nolemtība un nāve. Stāstu viņi atklāj smeldzīgi trauslā, pilnasinīgi spēcīgā un jutekliski izsmalcinātā dejā. Šis nebūs vienkārši flamenko šovs, bet gan mītisks stāsts, kurā vienkopus saplūst dejas un mīta neizzināmā mistērija. 


14.08., ceturtdiena

Duetu vakars ar Inesi Galanti

 

Inese Galante un trīs izcilas Latvijas balsis – A.Antoņenko, E.Siliņš un S.Jēgers


Viņi visi ir no Latvijas, taču šos vārdus ļoti bieži redzam pasaules koncertu afišās. Unikālā koncertā uz vienas skatuves būs iespēja dzirdēt un redzēt Latvijas izcilākos operdziedoņus – Eiropas operteātru zvaigzni Aleksandru Antoņenko, vienu no spožākajiem Riharda Vāgnera operu basbaritoniem Egilu Siliņu, un neordinārās balss īpašnieku, kontrtenoru Sergeju Jēgeru. Šos trīs kungus kopā aicinājusi svinīgā vasaras festivāla sirds un dvēsele – apburošā Inese Galante.


15.08., piektdiena

“Vestsaidas stāsts” un māsas Labekas

 

Pirmo reizi Baltijā - Zelta Diska laureātes, leģendārais pianistu duets – māsas Labekas (Francija)


Jūras un vēja šalkas, kas savijas ar klavieru skaņām un sitaminstrumentu ritmiem… Divas apburošas tumšmatainas sievietes pie melniem flīģeļiem – vienotībā ar mūziku un iedvesmu… Šādas sajūtas ir iespējams baudīt klausītājiem Summertime festivāla ietvaros, jo pirmo reizi Latvijā un Baltijā viesojas šarmantās franču pianistes – māsas Katja un Mariella Labekas (Katia et Marielle Labèque), kuras ir iekarojušas klausītāju sirdis ar skatuvisku harismu un temperamentu apvienojumā ar spīdošu tehniku.


Pasaules slava ir atnākusi pie māsām līdz ar Dž. Geršvina Rapsodijas blūza stilā ierakstu, par kuru pianistes tika godalgotas ar Zelta Disku. Kopš tā laika Labeku radošais apvārsnis ir tik plašs, ka pat absolūti dažādu mūzikas stilu un virzienu cienītāji vienojas simpātijās pret šo eleganto dāmu daiļradi: tajā organiski apvienojas baroks un ritmisks džezs, sapņains romantisms un enerģisks roks, ugunīgs flamenko un racionāli konstruktīvs 60. gadu Eiropas avangards, Bītlu zelta hīti un meditatīvs amerikāņu minimālisms. Māsu Labeku biogrāfijā ir gan radošā sadarbība ar pasaules līmeņa ansambļiem, orķestriem un solistiem (English Baroque SoloistsIl Giardino Armonico, Vīnes filharmoniķu orķestris, flamenko dziedātāja Majte Martīna (Mayte Martín)), gan jauno, talantīgo grupu popularizēšana (basku grupa Kalakan, eksperimentālā rokgrupa B for Bang). Nozīmīga ir arī Katjas Labekas personīgā sadarbība ar angļu dziedātāju Stingu, veidojot hītu Shape of my heart un Moon over Bourbon street akustiskās versijas.

 

 

 

Latvijas melomāniem māsas Labekas piedāvā amerikāņu komponistu mūziku: Džordža Gеršvina (George Gershwin, 1898-1937) Trīs prelūdijas divām klavierēm (1926), Filipa Glāsa (Philip Glass, 1937) Four Movements divām klavierēm (2008) un Leonarda Bernsteina (Leonard Bernstein, 1918-1990) slavenā mūziklaVestsaidas stāsts (West Side Story, 1957) pārlikumu divām klavierēm un sitaminstrumentiem (Geršvina un Bernsteina skaņdarbus ir aranžējis filmu un Brodvejas mūziklu pazīstamais aranžētājs Irvins Kostals). Mūžsenais stāsts par Romeo un Džuljetu risinās Amerikas sociāli sašķeltajā vidē, kurā plosās balto emigrantu un puertorikāņu ielas bandu karš. Māsu Labeku īsteni spāniskais temperaments spēj ilustrēt spēcīgas kaislības un pretinieku naidīgo agresiju, savukārt franču elegance un pieskāriena maigums atklāj galveno varoņu romantiskās mīlas jūtas. Kopā ar pianistēm muzicēs izcilie sitaminstrumentālisti Gonsalo Grau (Gonzalo Grau, Venesuēla) un Rafaels Seginjē (Raphael Seguinier, Francija), kuri ir piedalījušies Vestsaidas stāsta pārlikuma pasaules pirmatskaņojumā.


16.08., sestdiena

Džezs, blūzs un opera

 

Virtuozais džeza karalis, Latin Grammy laureāts Romāns Mirošņičenko un operas dīva Armīne Sarkisjana. – džeza un operas zvaigznes uz vienas skatuves


Pirmo reizi Latvijā – lieliskākie džeza mūziķi no Krievijas – džeza karalis, pianists Daniels Krēmers, Latin Grammy balvas nominants, ģitārspēlē nepārspējamais Romāns Mirošņičenko un dīva ar medaino balsi – Armīne Sarkisjana. Daniels Krēmers ir vairāku džeza mūzikas festivālu mākslinieciskais vadītājs un unikālā džeza mūzikas cikla Džeza mūzika koncertzālēs dibinātājs. Viņš ne tikai ieguvis Goda mākslinieka un Tautas mākslinieka titulu mūsu kaimiņvalstī, bet iekarojis pasaules slavu arī Amerikā un Eiropā. Dzintaru koncertzālē D. Krēmers tiksies ar vēl divām džeza slavenībām – world music tradīcijām apvīto džeza dīvu, kas vienlīdz spēcīga gan franču šansonu un Latīņamerikas groovy, gan romanču dziedāšanā – Armīni Sarkisjanu un pasaules klases virtuozu, ģitāristu Romānu Mirošņičenko, kurš klausītājus ne reizi vien pārsteidzi ar melodiju bagātību un improvizāciju spilgtu lidojumu. Bet vakaru neaizmirstamu vērtīs neatvairāmās Ineses Galantes uzstāšanās ar ievērojamajām džeza mūzikas zvaigznēm.


17.08., svētdiena

GALA Galante 

 

Tradicionālais festivāla noslēguma vakars ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri


Festivāla Summertime – aicina Inese Galante lielākā intriga slēpjas šajā īpašajā vakarā, kad koncerta divās apjomīgās daļās muzicēs mākslinieki no Amerikas, Krievijas, Holandes, Austrijas un citām valstīm, īpašu vietu ierādot Latvijas jaunajiem talantiem – Ineses Galantes talantu konkursa laureātiem. Dziedoņu vidū būs aizvadītā gada mīlulis, tenors Ray M. Wade un Milānas La Scala dīva Bonita Himana, talantīgais Danils Krāmers ar savu džeza trio, kura spēle pavadīs medainās balss džeza dīvu Armīni Sarkisjanu un pasaules klases ģitāristu Romanu Mirošničenko. Gala Galante zvaigžņu plejādi papildinās aizraujošais saksofonists Henks van Tvillerts, kura saksofona skaņa jutekliskumā tiek salīdzināta ar cilvēka balsi, vairāku starptautisku konkursu laureāti – pianists Artūrs Cingujevs un čellists Maksims Beitāns, kā arī Ineses Galantes ilggadējie skatuves partneri – Intars Busulis, Raimonds Ozols, Aleksandrs Antoņenko un Sergejs Jēgers. Vakara gaitā jūs gaida virkne pārsteigumu, ieturētu festivāla labākajās tradīcijās, kā arī aizraujoša un līksma festivāla Summertime – aicina Inese Galante izskaņa Jūrmalā, ko garantē izcili mākslinieki un festivāla patronese – neaizstājamā Inese Galante.


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam