"Terminators: Tumšais liktenis"

Autors: Linduchy, 2019. gada 30. oktobris, 10:24:26
"Terminators: Tumšais liktenis"

Saka, ka reti kurai filmai turpinājums spēj būt pietiekami jaudīgs, lai nesagādātu vilšanos. Pirmo Terminatoru ar leģendāro Arnoldu Švarcenegeru galvenajā lomā mēs sagaidījām uz kinoekrāniem 1984. gadā (ups, tikko sajutos sena). Un šoruden mūsu vērtējumam tiek nodota jaunākā Terminatora daļa - Tumšais liktenis.

Sižets ir ļoti paredzams. Viens no sūtītajiem terminatoriem tomēr ir pamanījies nogalināt Džonu Konoru, izpildot savu misiju, neskatoties uz to, ka nākotne jau ir "glābta". Sāra Konora rod mierinājumu, meklējot un nogalinot terminatorus, kas ik pa laikam ierodas no nākotnes. Bet šīs Terminatora daļas galvenā loma tiek atvēlēta meksikānietei Denijai Ramosai, no kuras ir atkarīgs cilvēces liktenis nākotnē. Ir ieradies jauns robots-slepkava, lai Deniju nogalinātu. Bet arī glābiņš ir - vienotā komandā apvienojas Greisa (robota un cilvēka krustojums, atsūtīta no nākotnes), Sāra Konora ar savu nerimstošo vēlmi uzspridzināt gabalos visus iespējamos robotus un terminators Karls, kura lomu atveido Arnolds Švarcenegers.

Aktieri. Laiks, protams, nav saudzējis galveno lomu atveidotājus - Arnoldu Švarcenegeru un Lindu Hamiltoni (kura, starp citu, šo laiku ir pavadījusi ciešā kompānijā ar vodku, kā pati atzina vienā no TV intervijām). Ir skaidra vēlme piesaistīt vecos aktierus, bet - kā, pie velniem, var novecot robots?

Aktierspēle absolūti nepārliecināja. Nepameta sajūta, ka ikviens no viņiem šo darbu dara ķeksīša pēc. Vilinoša naudas summa var pārliecināt katru, bet tas negarantē mirdzumu acīs un entuziasmu.

Specefekti. Diezgan jēli un nenoslīpēti. Tad jau jāsaka atklāti, ka vecajās filmās specefekti un grafika bija iespaidīgāka. Ar mūsdienu gandrīz neierobežotajām iespējām var sasniegt pārsteidzošu realitātes efektu, taču tas izpalika šajā filmā. Terminatoru "lēkāšana" "Deadpool" stilā likās visnotaļ neiederīgi - neasociējas man Terminators ar komiksu supervaroņiem.

Vai ir vērts skatīties? Ja nu vienīgi esi liela Terminatora fane...