“Splendid Palace” atsāk kino sezonu ar Federiko Fellīni “Saldā dzīve”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 27. augusts 2020 12:01
284

No 2020. gada 4. septembra kinoteātris “Splendid Palace” atsāk gan regulāros filmu seansus, gan piedāvā ekskluzīvus restaurētās kino klasikas seansus, kas septembrī būs veltīti Federiko Fellīni simtgadei. 

Gada sākumā vērienīgi uzsāktās Federiko Fellīni (Federico Fellini) simtgades svinības pasaulē ir mazliet cietušas no pandēmijas ierobežojumiem, taču viss pamazām atkopjas! Federiko Fellīni daudzajiem talantiem veltītas izstādes notikušas pasaules labākajos muzejos,  un mākslinieka simtgadei par godu tiek restaurētas viņa leģendārās filmas, kas piedzīvo lielā ekrāna svētkus kopā ar visu paaudžu skatītājiem. Kino “Splendid Palace” saviem uzticamajiem skatītājiem un klasisko filmu cienītājiem septembrī piedāvā satikšanos ar, iespējams, skandalozāko un krāšņāko filmu “Saldā dzīve” (La Dolce Vita, 1961), kas režisoram atnesa pasaules mēroga slavu un godalgas – Kannu zelta Palmas zaru un divas kinoakadēmijas balvas “Oskars”. 

Filma “Saldā dzīve”“Splendid Palace” tiks demonstrēta 9. septembrī. Citi  Federiko Fellīni simtgades filmu seansi tiks izziņoti atsevišķi.

“Saldā  dzīve” ir filma, ar kuru Fellīni izmainīja savu rokrakstu, atsakoties no skarbiem, realitātē balstītiem stāstiem un saviem varoņiem – seksapīliem, skaistiem cilvēkiem,  liekot maldīties mūžīgās pilsētas Romas ieliņās un laukumos, meklējot un pazaudējot sevi. Filmas galvenais varonis ir žurnālists Marčello – bohēmists, sieviešu mīlētājs, pietuvināts augstākajām intelektuāļu un politiķu aprindām. Viņš ir Romas saldās dzīves dalībnieks un vērotājs. Ar šo filmu aizsākās Federiko Fellīni sadarbība ar aktieri Marčello Mastrojāni (Marcello Mastroianni), kurai bija turpinājums vairākās citās izcilās viņu kopīgās filmās. 

No 4. septembra regulārajos seansos kinoteātris “Splendid Palace” sāks demonstrēt mūslaiku autorkino režisora Roja Andersona Venēcijas kinofestivālā godalgoto Norvēģijas un Francijas kopražojuma filma “Par bezgalīgo”. Režisors  azartiski un bez didaktikas vēro ikdienas cilvēku dzīvi, rādot 32 mazas gleznieciskas epizodes, kas balansē uz komiskā un traģiskā robežas. Filmas varoņi, ir kāds ticībā vīlies garīdznieks, lietū izmircis tēvs un meita, sakauta armija, kas dodas uz kara gūstekņu nometni… bet kāds pāris cilvēku kā putni lido pār pilsētu. 

Tikai dažos seansos tiks demonstrēta dokumentālā filma “Benksijs. Noziedzīgās mākslas dzimšana” un Kventina Tarantino filmogrāfijai veltītā filma “Reiz Tarantīno: pirmais astoņnieks”. 

Būs iespēja noskatīties arī Amerikas Savienotajās valstīs (ASV) veidoto biogrāfisko drāmu “Tesla”, kas ir stāsts par nežēlīgu cīņu par novatoriskām idejām, kas mainījušas cilvēces nākotni, un romantisku drāmu “Noslēpums. Uzdrīksties sapņot”. 

Jaunākos kino mīļus kinoteātris aicina uz pirmajiem diviem šīs sezonas  piedzīvojumiem – 5. septembrī animācijas filmu “Troļļi” un 6. septembrī ģimenes filmu “Noslēpumainais dārzs”. Lai mazie kino mīļotāji iejustos “Splendid Palace” telpās un ērti baudītu filmu, bērni kinoteātrī kopā ar vecākiem, vecvecākiem, māsām, brāļiem un draugiem gaidīti jau stundu pirms seansa. Šajā laikā ikvienam atnācējam būs iespēja radīt savu pasauli ar GIGI Bloks – būvēt savu spēļu kinoteātri, māju, pili, pilsētu vai kaut ko citu.

Biļešu iepriekšpārdošana uz seansiem sāksies 2020. gada 24. augustā kinoteātra “Splendid Palace” kasēs un interneta vietnē www.splendidpalace.lv 

Septembrī kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies arī sarunu festivāls LAMPA. Par diskusiju tematiem un iespēju tās apmeklēt klātienē, var interesēties šeit.  

Kinoteātris “Splendid Palace” atgriežas ar kino cienīgiem notikumiem un aicina skatītājus uz pirmajām izziņotām filmām.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies