"..sensenos laikos kādā tālā galaktikā..."

Linduchy
Linduchy 10. janvāris 2017 17:32
1654

"Zvaigžņu kari" (Star Wars) ir episka zinātniskās fantastikas filmu sāga par Visumu, kuru ir radījis Džordžs Lūkass (George Lucas).

Zvaigžņu karu filmu darbības pamatā ir galaktikas mēroga karš starp Impēriju un dumpiniekiem - gaišo un tumšo spēku cīņa par taisnību, brīvību un tiesībām.

Pirmā Zvaigžņu karu filma - "Epizode IV: Jaunā cerība" uz kinoekrāniem iznāca 1977. gadā. Stāstu turpināja "Zvaigžņu kari: Epizode V. Impērija dod atbildes triecienu" (1980. gadā) un "Zvaigžņu kari: Epizode VI. Džedaju atgriešanās" (1983. gadā). 1999. gadā uz kinoekrāniem iznāca sāgas turpinājums - "Zvaigžņu kari: Epizode I. Ļaunuma vēstošā ilūzija", 2002. gadā - "Zvaigžņu kari: Epizode II. Klonu uzbrukums", 2005. gadā - "Zvaigžņu kari: Epizode III. Situ atriebība". Pēc desmit gadu pārtraukuma sāgu turpināja "Zvaigžņu kari: Spēks mostas".

Un 2016. gada nogalē Zvaigžņu karu fani tika iepriecināti ar jauniem piedzīvojumiem - "Rogue One: Zvaigžņu karu stāsts".

Filmas darbība notiek laikā starp trešo un ceturto Zvaigžņu Karu epizodēm. Uzzinājuši, ka Impērija gatavojas radīt pašu draudīgāko ieroci visā Galaktikā - Nāves Zvaigzni, pretošanās kustība izveido speciālo vienību, kuras slepenās misijas uzdevums ir nolaupīt Nāves Zvaigznes būvniecības plānus.

"Zvaigžņu kari" mani atkal un atkal pārceļ atpakaļ bērnībā. Protams, es vēl nebiju dzimusi, kad uz ekrāniem iznāca pirmās "Zvaigžņu karu daļas", tomēr es lieliski atceros, kāds satraukums un sajūsma mani pārņēma, kad bērnībā skatījos šīs zinātniski fantastiskās filmas. Atceros, kā pētīju zvaigžņotās debesis un sapņoju par tāliem ceļojumiem kosmosā. Atceros, kā sajūsminājos par džedaju spējām. 

"Rogue One: Zvaigžņu karu stāsts" ilgst vairāk kā 2 stundas. Man šis laiks paskrēja nemanot. Skatījos ar sajūsmu un nostalģiju. Izbaudīju fantastiskos specefektus uz lielā ekrāna. Varbūt aktierspēle nebija līdz pēdējai detaļai noslīpēta, tomēr pats stāsts mani uzrunāja - skumjas beigas, bet tiek saglabāts cerības stars.

Ja neesi redzējusi nevienu Zvaigžņu karu filmu, tad nedomāju, ka šī daļa tevi uzrunās, jo tomēr, lai saprastu filmas būtību, ir jāzina, ap ko grozās stāsts.

Ja esi "Zvaigžņu karu" fane, tad šī daļa tev noteikti ir jāredz :)

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 10. janvāris 2017 17:54

fane neesmu, bet , kad gaidīju savu vecāko, tad izlasīju visas trīs grāmatas. Citos apstākļos es tām klāt neķertos :D