«Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu 2021» atklās pasaulslavenais blokflautists Ēriks Bosgrāfs un baroka orķestris Collegium Musicum Riga

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 30. jūlijs 2021 09:26
562

Šo svētdien, 1.augustā, plkst. 19.00 RKTMC “Mazā ģilde” ar Antonio Vivaldi un Karla Filipa Emanuēla Baha mūziku tiks ieskandināts Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls 2021. Koncertā uzstāsies spožais, par pasaulē virtuozāko blokflautistu atzītais solists Ēriks Bosgrāfs (Erik Bosgraaf, Nīderlande) un baroka orķestris Collegium Musicum Riga. 

Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls (RVMDF) ir īpaši gaidīts vasaras notikums, kurā skatītāji un klausītāji var smelties enerģiju, atgūt harmoniju un kaut uz brīdi iejusties augsti izglītoto un smalkjūtīgo baroka laika galminieku ādā. Visi festivāla koncerti tiek atskaņoti tikai un vienīgi ar vēsturisko mūzikas instrumentu oriģināliem vai to kopijām. Tā piemēram, atklājot festivālu, 1. augusta koncerta programmā tiks atskaņots viens no visu laiku zināmākajiem baroka laika opusiem - Antonio Vivaldi koncertcikls "Gadalaiki", kas izskanēs īpašā un Latvijā līdz šim nedzirdētā baroka orķestra izpildījumā, turklāt solo partiju veltot tieši blokflautai.

RĪGAS VĒSTURISKĀS MŪZIKAS UN DEJAS FESTIVĀLA 2021 PROGRAMMA:

01.08. plkst. 19.00, Mazā ģilde

RVMDF 2021 Atklāšanas koncerts “Vivaldi Gadalaiki”

Atskaņo: Erik Bosgraaf (blokflauta, Nīderlande), baroka orķestris Collegium Musicum Riga. Ieeja koncertā bez maksas.

09.08. plkst. 19.00, Latvijas Nacionālās operas un baleta Jaunā zāle

Antonio Sartorio operas “Orfejs” (1672) uzvedums

Atskaņo: Neatkarīgais baroka operteātris COLLEGIUM MUSICUM RIGA (soprāni Ilze Grēvele-Skaraine, Monta Martinsone, Rūta Vosyliūtė (Lietuva), Ieva Pļaviņa, Anete Viļuma un Simona Jocevičiūtė (Lietuva), mecosoprāns Silvija Sūna, tenors Ansis Bētiņš, basi Edgars Skarbulis un Krišs Pozemkovskis, baroka orķestris Collegium Musicum Riga, baroka deju grupa horeogrāfes Gunas Ezermales vadībā, retorisko žestu speciāliste Katerina Antonenko (Lielbritānija/Krievija), kostīmu māksliniece Jeļena Forste, scenogrāfs Artūrs Arnis, diriģents un mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs). Biļetes: www.bilesuparadize.lv

10.08. plkst. 18.00, Mazā ģilde

Koncerts “Dulčiana. Mūzika no 17. gadsimta Itālijas un vācu zemēm”

Atskaņo: Senās mūzikas ansamblis Neymann Ensemble (Latvija, Itālija): Laura Šarova (baroka vijole), Maija Andersone (baroka vijole), Elīna Vidriķe (dulčiana), Mauro Pinciaroli (lauta), Gertruda Jerjomenko (klavesīns). Ieeja koncertā bez maksas. 

15.08. plkst. 19.00, Mazā ģilde

Koncerts “Harmoniemusik zelta laikmets”

Atskaņo: Vēsturisko pūšaminstrumentu ansamblis Sarbacanes (Francija): Gabriel Pidoux (oboja), Neven Lesage (oboja), Joan Calabuig (klarnete), Roberta Cristini (klarnete), Felix Roth (mežrags), Gabriel Dambricourt (mežrags), Lucile Tessier (fagots), Vicente Beltran (fagots), Alberto Jara (kontrabass). Ieeja koncertā bez maksas.

21.08. plkst. 20.00, Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīca

Koncerts “Dueti. Obojas. Trio“

Atskaņo: Kristīne Kupča (baroka oboja), Vytenis Giknius (baroka oboja, Lietuva), Elīna Vidriķe (baroka fagots), Māris Kupčs (klavesīns). Ieeja koncertā bez maksas.

31.08. plkst. 19.00, Mazā ģilde

RVMDF 2021 Noslēguma koncerts “Heavenly Sonatas” (Debešķīgās sonātes)

Atskaņo: Ieva Baublytė (blokflauta, Lietuva), Vilimas Norkūnas (klavesīns, Lietuva). Ieeja koncertā bez maksas.

Organizatori lūdz vērst uzmanību, ka pasākumus iespējams apmeklēt skatītājiem, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19 vai to ir pārslimojuši. Apliecinājumu par to būs nepieciešams uzrādīt pirms pasākuma ar derīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Plašāka informācija: www.earlymusic.lv

Pateicamies atbalstītājiem: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Latvijas Republikas Kultūras ministrijai, “Radošā Eiropa”, EEEMERGING+ (Emerging European Ensembles), Rīgas Vēsturiskā Teātra un mūzikas biedrībai, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai, Mazajai ģildei un Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzei.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies