“Rīgas Melnā Balzama” kausu iegūst Angelika Larkina no Igaunijas

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 26. novembris 2015 17:10
1835

20151126170957-20194.jpg

Rīgas Melnā Balzama kokteiļa meistara titulu un 3000 eiro prēmiju starptautiskajā bārmeņu konkursā “Riga Black Balsam Global Cocktail Challenge 2015” izcīnīja Angelika Larkina no Igaunijas ar kokteili “6 Elements”. Pārējās piecas vietas godpilnajā uzvarētāju “sešiniekā” ieguva Latvijas bārmeņi. Konkurss notika 25. novembrī Rīgā. 

Otro vietu un 1000 eiro prēmiju ieguva Juris Ķēniņš ar kokteili “RICO’’. Savukārt trešo vietu un 500 eiro prēmiju – Eduards Trofimčuks ar kokteili “Sixth Element”. Kopumā konkursā piedalījās 48 bārmeņi no 10 valstīm un sadalīja 4800 eiro lielu prēmiju fondu.

“Rīgas Melnais Balzams ir moderns dzēriens brīnišķīgiem kokteiļiem, taču vienlaikus saglabā savu vērtību, paliekot unikāls un tikai Rīgai raksturīgs. Rīgu mēdz dēvēt par Eiropas hipsteru subkultūras galvaspilsētu, un ar šo konkursu vēlamies nest vēsti pasaulē – Rīgas stilīgie jaunieši izvēlas Rīgas Melnā Balzama kokteiļus,” pauž Amber Beverage Group valdes priekšsēdētājs Sīmurs Ferreira (Seymour Ferreira).

“Žūrija, kurā bija augstas klases profesionāļi no Londonas un Ņujorkas, vērtēja Rīgas Melnā Balzama kokteiļus ar pasaulīgu skatījumu. Viņu pozitīvās atsauksmes apstiprina - Rīgas Melnais Balzams ir moderns dzēriens un atbilst mūsdienu dzērienu tendencēm,” informē “Amber Beverage Group” stratēģiskā mārketinga direktors Valters Kaže.

Noorganizēt tik liela mēroga bārmeņu konkursu bija sarežģīts uzdevums. Tas, ka Rīgā satikās profesionāli bārmeņi no dažādām pasaules vietām, lai gatavotu kokteiļus no mūsu vietējā lepnuma, Rīgas Melnā Balzama, dod lielu gandarījumu un motivāciju šo konkursu organizēt arī nākamgad,” pauž Latvijas Bārmeņu Federācijas prezidents Raitis Akerblūms.

“Dzērienu modē šobrīd ir iecienīta rūgtā garša, un Rīgas Melnais Balzams šajā ziņā var izcelties gan ar savu seno mantojumu, gan labi sabalansēto garšu. Starp citu, pašlaik visi ietekmīgākie Ņujorkas bārmeņi zina Rīgas Melno Balzamu,” komentē žūrijas loceklis Filips Dafs (Philip Duff), starptautisks dzērienu eksperts, bārmenis no ASV.

Pīters Dorelli (Peter Dorelli), žūrijas loceklis, bijušais Apvienotās Karalistes bārmeņu ģildes biedrs, komentējot dalībnieku sniegumu, sacīja: Šī bārmeņu konkursa kvalitāti un prestižu noteikti cēla arī paši dalībnieki. Esmu bijis žūrijā bārmeņu konkursos visā pasaulē, bet šajā man īpaši jāuzteic skaistie kokteiļu dekori. Dalībnieki bija pielikuši lielas pūles.”

Bārmeņu sniegumu vērtēja starptautiska profesionāļu žūrija, liekot atzīmes gan par dalībnieku tehnisko sniegumu, gan sagatavotā kokteiļa garšas unikalitāti, īpašībām un noformējumu.

Starptautisko bārmeņu konkursu “Riga Black Balsam Global Cocktail Challenge 2015” organizēja lielākais alkoholisko dzērienu nozares uzņēmums Baltijā – “Amber Beverage Group”, kurā ietilpst arī AS “Latvijas balzams”, sadarbojoties ar Latvijas Bārmeņu Federāciju. 

Par Rīgas Melno Balzamu

“Rīgas Melnais Balzams” ir viens no pasaulē pazīstamākajiem Latvijā radītajiem produktiem un zīmoliem, kas tostarp Latvijas iedzīvotāju aptaujā atzīts par unikālāko zīmolu Latvijā. Tas nes Latvijas vārdu pasaulē un, ir viens no senākajiem biteru jeb rūgto uzlējumu zīmoliem, kas joprojām tiek ražots un tirgots mūsdienās. “Rīgas Melnā Balzama” izcilās īpašības un tā dabīgums mūsdienās tiek augstu novērtētas pasaulē – dzintaraini tumšais eliksīrs katru gadu saņem augstus apbalvojumus starptautiskās izstādēs.

Saskaņā ar senākajām datētajām dokumentārajām liecībām “Rīgas Melnā Balzama” pirmsākumi meklējami 1752. gadā, kad Rīgas aptiekārs Abrahams Kunce radīja šobrīd vienu no šodien pasaulē atpazīstamākajiem Latvijas.

“Rīgas Melnā Balzama” unikālo garšas buķeti veido divdesmit četras pilnīgi dabiskas sastāvdaļas. Tā sastāvā ir gan Latvijā savāktas vērmeles, liepziedi, piparmētras, gan arī eksotiskas sastāvdaļas, piemēram, pomeranču mizas, Peru balzama eļļa un genciāna sakne. Balzama „dvēsele” jeb pamats ir uzlējums, ko veido 16 rūpīgi atlasītu augu valsts sastāvdaļu un garšvielu ekstrakts. Drogu nolējumu Balzamam gatavo īpašās ozolkoka mucās, lai pēc tam izturētajam un filtrētajam ekstraktam pievienotu pārējās sastāvdaļas, tostarp aveņu sulu, melleņu morsu, augstvērtīgu brendiju un dedzinātu cukuru jeb kulieri, ko gatavo uzņēmumā un kas Balzamam piešķir īpašo melno krāsu.

Mainoties līdzi laikam, dzēriens ieguvis arī jaunus garšas atvasinājumus, taču pamatrecepte, dabīgās sastāvdaļas un tradicionālie meistarības noslēpumi palikuši nemainīgi.

Par dzēriena brīnumainajām īpašībām vēsta arī leģendas – ar Balzamu esot izdziedināta Krievijas ķeizariene Katrīna Lielā, kas reiz viesojusies Rīgā. Tiek minēts, ka “Rīgas Melnā Balzama” cienītāju vidū ir arī tādas personības kā bijušais Francijas prezidents Šarls de Golls, Leonīds Brežņevs un Lielbritānijas karaliene Elizabete II. Savulaik Balzams esot iedvesmojis radīšanai Gēti, bet šodien tā cienītāju lokā ir tādas rokmūzikas leģendas kā Roberts Plānts (“Led Zeppelin”) un Brajens Mejs („Queen”).

“Rīgas Melnais Balzams” tiek eksportēts uz vairāk nekā 25 pasaules tirgiem un tiek ražots AS Latvijas balzams kopš 1950.gada.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies