„Pūt, vējiņi” - emocionāls un iedvesmojošs koncertstāsts

Linduchy
Linduchy 30. novembris 2018 08:18
1259

"Pūt, vējiņi" ir viena no tām dziesmām, kuras meldiņš un vārdi ir zināmi katram latvietim. Arī man "Pūt, vējiņi" ir īpaša kompozīcija, jo tā bija viena no pirmajām kompozīcijām, kuru iemācījos spēlēt uz klavierēm.

Latvijas simtgades svinēšanas laiks bija un turpina būt piesātināts ar visdažādākajiem kultūras un mākslas pasākumiem. Skaidrs, ka tos visus nav iespējams apmeklēt, bet zināju, ka tieši šo koncertu vēlos noteikti apmeklēt.

Koncertprogrammā piedalījās Dainis Skutelis, Anmary, Atis Ieviņš, Ginta Krievkalna, Antra Stafecka, Miks Dukurs, Elizabete Lukaševiča, Edgars Lipors, Kristaps Krievkalns, Edgars Kārklis, Ēriks Upenieks, Armands Treilihs, Miķelis Vīte, izpildot visiem labi zināmas Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Kārļa Lāča, Ulda Marhilēviča un daudzu citu komponistu skaņdarbus un latviešu tautas dziesmas. Koncertstāstu papildināja gaumīgs un pārdomāts deju studijas "Benefice" dejotāju sniegums.

Par koncertstāsta galveno tēmu tika izvēlēta Daugava un jūra. Ūdeņi vienmēr ir bijuši nozīmīgi latviešu tautai, tāpēc gan upes, gan jūra ir pieminēta neskaitāmi daudzās kompozīcijās. "Pūt, vējiņi" ir stāsts par cilvēka garu un mūsu dzīvi, attiecībām, par tiltu starp pagātni un nākotni. 

Koncerta programma un mūziķu sniegums bija emocionāls, spēcīgs, iedvesmojošs un saviļņojošs. Brīžiem mierīgi plūstošs, brīžiem - mutuļojoši skaļš. Bet katra izvēlētā dziesma lieliski iederējās koncerta programmā.

Patīkami pārsteidza gan izpildītāju vokālais sniegums, gan skatuves horeogrāfija, gan noformējums, kurā tika apvienots mākslas askētisms, tautiskās vērtības un mūsdienu tehnoloģiju gaismas un skaņas efekti.

Un koncerta noslēgumā "Pūt, vējiņi" kopdziedājums bija kulminācijas punkts - augstākais emocionālais saviļņojums, kādu reti gadās piedzīvot. 

Šis koncerts patiesi bija ļoti skaists veltījums Latvijas simtgadē - gan mūsu zemītei, gan katram no mums, kas staigā pa šo zemi.

Publicitātes foto: Mārtiņš Plūme

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies