"Piekvēpis gaiss" - lekcija par modernismu, skandalozāko mākslas stilu, kas izmainīja Eiropas politiku

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 26. augusts 2019 13:41
700

Ceturtdien, 29. augustā, Paula Stradiņa universitātes profesors, kulturologs Deniss Hanovs aicina uz sarunu par nozīmīgu mākslas periodu - modernismu. "Multimediālās izstādes "Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim" ietvaros klausītājiem būs iespēja gremdēties laikmeta mijas kultūrā, izbaudīt slavenu mākslinieku darbus un labāk izprast, kas ietekmēja tā laika mākslu un kā tā, savukārt, izmainīja pasauli," stāsta D. Hanovs. 

Kur: Pils ielā 23, Vecrīgā
Kad: 29.augustā no 19:00 līdz 20:30
Ieejas maksa: par brīvu
Pasākums:https://www.facebook.com/events/373305973613373/
Vietu skaits ierobežots. Lai reģistrētos, atsūtiet vārdu, uzvārdu un telefona numuru uz e-pastu yuri@digitalarthouse.eu

Modernisms ir viens no diskutablākajiem mākslas periodiem, kuru ne vienmēr ir viegli uztvert. "Parasti modernisma un citu laikmetīgās mākslas formu noliegums būtu saistāms ar zināšanu trūkumu par gadsimtu mijas periodu. Par šī laikmeta dziļāku izpratni mēs runāsim lekcijā Piekvēpis gaiss: Eiropas modernisma kultūra 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Fragmenti. Modernisms veidojies 19. gs. otrajā pusē -  laikmeta lūzuma brīdī, kad Eiropa saskārās ar tehnikas jaunatklājumiem un politiskām inovācijām, kas veicināja jaunas mākslas koncepcijas un prakses attīstību, izmainīja pieeju apkārtējās pasaules uztverē. Jaunās mākslas formas savukārt ietekmēja sabiedrību, kuras struktūrā bija notikušas radikālas izmaiņas," skaidro kulturologs.

Gadsimta mija bija dinamisks laikmets, kad cilvēki aktīvi sāka uzdot svarīgākos jautājumus, to bagātināja gan kaismīgas un asas diskusijas, gan protesti. "Pat nepārspīlējot, mēs to varētu saukt par skandalozu laikmetu. Tas nevarēja neiespaidot mākslu, un māksla savukārt ietekmēja politiku. Mākslinieciskās koncepcijas pārvērtās par reālām politiskām programmām, diktatori iedvesmojās no māksliniekiem, kuri sevi uzskatīja par revolucionāriem," stāsta profesors.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja diskutēt par atsevišķu indivīdu un procesu ietekmi uz laikmeta kultūru un glezniecību, kas veidoja unikālu tā laika garu. 

"Tas bija gan protests pret vidusslāņa kultūras bezspēcību, aristokrātijas un buržuāzijas apātisko stingumu, tajā iederējās gan mākslinieku apvienību kolektīvās dusmas, manifesti un streiki, visbeidzot arī Pirmā pasaules kara pārdzīvojums," skaidro Deniss Hanovs.

"Šis bija laiks, kad epatāža un vēlme piesaistīt sev uzmanību pastāvēja līdzās klasiskās Eiropas un citu pasaules kultūras mantojumu dziļākai izpratnei." Dialogs un konflikti, kosmopolītisms, gaistošās robežas starp dažādiem sabiedrības slāņiem un modernistu nacionālisms – tādas ir iecerētās lekcijas tēmas, kura notiks 28. augustā izstādes "Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim." ietvaros. Tajā apskatāmi vairāk nekā 5000 ievērojami mākslas darbi, kurus radījuši 16 nozīmīgākie modernisma ēras mākslinieki – Klods Monē, Edgars Degā, Pols Gogēns, Anrī Ruso, Gustavs Klimts, Van Gogs, Francis Marks, Vasilijs Kandinskis, Kazimirs Maļevičs un citi.
 
Pasākuma dalībnieki varēs ne vien izbaudīt iedvesmojošu kulturologa lekciju, bet arī gadsimta mijas meistaru šedevrus no 20 pasaules muzejiem, ienirt unikālā audiovizuālā mākslas telpā, kuru nodrošina Dolby Surround un HDsistēmu perfektā kvalitāte.
 
Preses foto: https://failiem.lv/u/dhp5g9m6
Papildu informācija:
Jurijs Getalo | Digital Art House mārketinga direktors | +371 28812802 | yuri@digitalarthouse.eu

Par izstādi:
Multimediālā izstādē "Izcilie mudernisti. No Monē līdz Kandinskim.", kura atrodas Pils ielā 23, rīdzinieki un pilsētas viesi var apskatīt 16 visnozīmīgāko modernisma pārstāvju – Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča – meistardarbus. Kopā izstādē iespējams aplūkot 5000 darbus no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem. Izstāde ir multimediāls projekts, kurš skatītājam sniedz iespēju veikt ceļojumu pa izcilāko meistaru gleznām 19. un 20. gadsimta mijas mākslas pasaulē, kad kultūru un sabiedrību satricināja nebijuši pasaules mēroga notikumi. Biļetēm uz pirmajiem rīta seansiem plkst. 10:00 un 12:00 ir 50% atlaide.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies