"Oskaru" par labāko filmu saņem "Sapieris"

8. marts 2010 00:00
1324

Vakar svinīgā ceremonijā Losandželosas kinoteātrī "Kodak" tika pasniegtas prestižās ASV Kinoakadēmijas balvas; triumfēja filma "Sapieris" ("The Hurt Locker"), Ketrīna Bigelova un Sandra Buloka.

{smallpic:3}

Džeimss Kamerons (pa labi) un Ketrīna Bigelova (pa kreisi), kas astoņdesmito un deviņdesmito gadu mijā bija vīrs un sieva, cīnījās arī par labākā režisora balvu. Foto: AFP/LETA

Šogad prestižo balvu ieguva Ketrīnas Bigelovas (Kathryn Bigelow) kara drāma "Sapieris", apsteidzot vienu no galvenajiem favorītiem - kanādiešu režisora Džeimsa Kamerona (James Cameron) 3D zinātniskās fantastikas grāvēju "Avatar". 

 

Arī labākās režisores tituls pirmo reizi "Oskaru" vēsturē nonācis sievietes - Ketrīnas Bigelovas rokās.

 

 

Līdz šim ASV Kinoakadēmijas balvu pastāvēšanas vēsturē labākā režisora titulu nav ieguvusi neviena sieviete, taču šā gada janvārī Bigelova jau tika apbalvota ar ASV Kinorežisoru ģildes balvu, kas arī savas pastāvēšanas laikā nekad iepriekš nebija piešķirta sievietei.

{smallpic:1}

Kategorijā "Labākā aktrise galvenajā lomā" par sniegumu drāmā "The Blind Side" balvu saņēma Sandra Buloka. Foto: AFP/LETA

 

Kategorijā "Labākā aktrise galvenajā lomā" par sniegumu drāmā "The Blind Side" balvu saņēma Sandra Buloka (Sandra Bullock). Interesanti, ka aizvakar Losandželosā Buloka saņēma sliktākās aktrises balvu "Zelta aveni", līdz ar to kļūstot par pirmo personu, kas iegūst "Zelta avenes" un "Oskara" balvu vienā nedēļā.

 

Nominācijā "Labākais aktieris galvenajā lomā" uzvarēja Džefs Bridžess (Jeff Bridges).

{smallpic:2}

Nominācijā "Labākais aktieris galvenajā lomā" uzvarēja Džefs Bridžess. Foto: AFP/LETA

 

Savukārt kategorijā "Labākā otrā plāna aktrise" uzvarēja Monika (Mo'Nique) par tēlojumu filmā "Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire", bet par labāko otrā plāna aktieri atzīts Kristofs Valcs, godinot viņa veikumu filmā "Inglourious Basterds" ("Bēdīgi slavenie mērgļi").

 

Pirmo reizi vairāk nekā 60 gadu laikā par "Oskara" balvu kategorijā "Labākā filma" sacentās desmit filmas ierasto piecu vietā. Pēdējo reizi desmit filmas šajā kategorijā bija nominētas 1943.gadā, kad labākās filmas titulu ieguva Maikla Kērtisa drāma "Casablanca" ("Kasablanka").

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 8. marts 2010 12:59

Man ļoti patīk Sandra Buloka - filmas tiešām viņai labas, laba aktrise....:):):)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā