„No saldenās pudeles” - īsti latviska joku luga divos cēlienos

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 12. jūnijs 2019 14:50
318

Vasaras vidū „Pannas Teātris” skatītājiem piedāvās brīvdabas izrādi – īsti latvisku Rūdolfa Blaumaņa komēdiju “No saldenās pudeles”. 4. jūlijā izrāde dosies pie liepājniekiem un būs skatāma plkst. 19.00 koncertestrādē “Pūt, Vējiņi!”, bet pēc tam jūlijā un augustā izrāde viesosies arī citās Latvijas pilsētās. 

Pazīstamās Blaumaņajoku lugas izrādīšanai “Pannas Teātris” sapulcējis arī brangu aktieru sastāvu:Daiga Gaismiņa kā Ezerlauku saimniece Ieva gribēs izprecināt meitu vai pati vēlreiz precēties. Zane Daudziņa kā Lavīze,saimniecības glābšanas vārdā, būs gatava mīt gredzenus kaut ar kalpa puisi. Madara Melne - Tomsonekā Marija mēģinās savaldzināt Ivaru Kļavinski vai Madaru Zvaguli, Mārtiņa lomas atveidotājus. Rindēnu saimnieks Juris Lisners nevarēs izšķirties starp Daigu Gaismiņu un Madaru Melni-Tomsoni, bet Līga Zeļģe  kā Auce kritīs Mārtiņa Poča kā Pičuka apskāvienos. Māris BezmersTaukšķis būs izmisīga lēmuma priekšā: zaudēt nevainību vai nomirt puisī, kamēr Krišs Ainārs Ančevskis asinās māku iekvēlināt brīvības alkas visā pagastā.

Tuvojas Jāņu nakts. Skaņas un smaržas tracina puišu un meitu asinis. Rodas vēlēšanās ļaut jūtām vaļu, lai tās nesaskābst kā vecs vīns un, iemalkojot no saldenās pudeles, saplūst ar reibumu, kas virmo dabā. Tādos jūtu juku laikos, kad kūsā piens un asinis, Ezerlauku mājās nākas meklēt meitai vīru un saimniecībai galvu.        

Luga “No saldenās pudeles” ir visstraujākā un karstasinīgākā Blaumaņa komēdija, jo, „kur dziņas briest un rūgst, tur kaislības puto un kāpj prāta toverim pāri”.                  Rūdolfa Blaumaņa domās latviešu atdzimšanas un brīvības pamats ir ugunīgas jūtas, kas aizslēgtas dus aiz piesardzības, baiļu un stingras audzināšanas durvīm. Bet pāri visam - vīns no saldenās pudeles!

Izrādes veidotāju radošajā sastāvā: režisors Juris Rijnieks, kostīmu mākslinieceUna Bērziņa, scenogrāfsIvars Noviks, dziesmas unmūzika Artūrs Palkevičs, Artūrs UškānsGaitis Lazdāns un “Laimas muzykanti”,dziesmu teksti - Jānis Peters.

Izrāde šajā vasarā  vēl būs skatāma: 4. jūlijā Liepājā, 28. jūlijā Cēsīs, 2. augustā Rojā, 9. augustā Skrundā, 10. augustā Mārupē, 11. augustā Bauskā, 15. augustā Madonā.                                

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs. Iepriekšpārdošanā lētāk. Izrādes dienā biļešu cena 15 EUR. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies