„Mazie Ungurmuižas svētki”

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2016. gada 1. jūnijs, 16:23:10
„Mazie Ungurmuižas svētki”

25.jūnijā tikai 15 minūšu braucienā no Cēsīm - Ungurmuižā, Raiskuma pagastā, Mazie Ungurmuižas opermūzikas svētki visas dienas garumā!

No plkst. 11.00 – 13.00 Ungurmuižas restorānā viesi tiek gaidīti uz “Muzikālajām brokastīm” kopā ar Laimi Rācenāju un akordeonistu  Kasparu Gulbi (ieeja 15,00 EUR, rezervācija pa t. 25652388).

No plkst.15.00-16.00, viesus gaidīs netālu esošā Jāņa un Gunas Rukšānu ziedu paradīze “Jaunrūjas”, kur  dārznieki izrādīs savu dārzu . Vakarā Ungurmuižā tiks atklāta Gunas Rukšānes ziedu izstāde.

Plkst 17.00 Ungurmuižas Tējas namiņā aizsākta jauna tradīcija “Sarunas, kas iedvesmo”.

Šajās sarunās par Brāļu draudžu pēdām Vidzemē dalīsies vēsturnieks Jānis Šiliņš, rakstniece un vairāku vēsturisku romānu autore Inguna Bauere un Valmieras teātra aktieris Ivo Martinsons.

Pl.19.00 Opermūzikas koncerts, kurā šogad piedalīsies operas solisti  Sonora Vaice, Laura Grecka

Marlēna Keine, Raimonds Bramanis, Rihards Mačanovskis, Rihards Millers un operas klavieru trio Ilzes Ozoliņas vadībā. Programmā skanēs ārijas un dueti no populārām franču un krievu komponistu operām, bet otrajā daļā Ungurmuižas dārzā tiks izdziedātas V.A. Mocarta operas “Figaro kāzas” mūžam nerimstošās kaislības. Vakara vadītāji- Evita Zālīte un Ivo Martinsons.

Svētku dienā restorāns piedāvās ne tikai gardu maltīti un labu vīnu, bet arī tikai šim vakaram tepat Straupē radīto “Operas svētku torti”.

Mazie Ungurmuižas operas svētki aizsākās gluži kā mājas koncerts, kurā idejas autore, dziedātāja Evita Zālīte, uzaicināja pianistu Pēteri Plakidi un dažus operas kolēģus nodziedāt nelielu koncertu  Ungurmuižas parkā. Tā pirms divpadsmit gadiem piedzima “Mazie Ungurmuižas operas svētki”.

Mazie, jo koncertā nav operai tik svarīgā orķestra spozme, bet jau vairākus gadus ir brīnišķīgs operas klavieru trio. Nav cilvēku masas, bet ir uzticama, atsaucīga un sirsnīga publika. Svētkos dzied izcilākie pašmāju operas solisti un muižas dārzā valda ļoti intīma, tikai šai baroka laika pērlei piemītoša gaisotne.

Ungurmuižas svētkus mīl un gaida gandrīz visi, kuri reiz tos piedzīvojuši. Tas liek rīkotājiem sasparoties, un nākotnē ir doma rīkot festivālu, kurā tiks pārstāvēti dažādi mūzikas un mākslas žanri. Šogad svētku dienā jau no paša rīta būs iespēja klausīties neakadēmisku mūziku, vērot ziedu parādi, tikties ar interesantiem cilvēkiem un protams – vakarā baudīt opermūziku izcilu mūziķu sniegumā. 

Mēs Jums apsolām vienu vasaras dienu, kura palīdzēs pārziemot ziemu! Uz tikšanos Ungurmuižā š.g. 25,jūnijā!

Svētki tiek rīkoti sadarbībā ar Pārgaujas novada domi, VKKF, VPR un SIA “Unguri”, IK “Aijas Kūkas”.

Ieejas maksa 15,00 Eur. Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs un pirms koncerta.