“Knīpas un Knauķi” izcīna uzvaru J. Vītola konkursā un ar uzvedumu “Vilkam tāda dvēselīt’” dodas viesizrādēs uz Bergenu, Dublinu un Vejlē

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 2. marts 2020 20:24
580

2020.gada pavasarī – martā un aprīlī – populārais uzvedums “Vilkam tāda dvēselīt’” bērnu vokālā ansambļa “Knīpas un Knauķi” izpildījumā tiks izrādīts Bergenā (22.martā), Dublinā (29.martā) un Vejlē (5.aprīlī). Savukārt pirms došanās pavasara tūrē ārpus Latvijas pēc skatītāju lūguma vēl divas izrādes būs iespēja noskatīties Rīgā – 12. martā plkst.11 un plkst.13.30 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. 

Savukārt 9.februàrī “Knīpas un Knauķi” kļuva par grupu kategorijas uzvarētāji populārās mūzikas jauno vokālistu konkursā “Zelta balss 2020”, bet 29.februārī kļuva par A2 kategorijas uzvarētājiem VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkursā “Lai skan!”. 

Projekta “Vilkam tāda dvēselīt’” mākslinieciskā vadītāja Sanita Sējāne stāsta, gaidāmo viesizirāžu izrāžu mērķauditorija ir latviešu diasporu pārstāvji un vietējie iedzīvotāji. “Šajā reizē esam sagatavojuši arī angļu valodas tulkojumu, kas tiks rādīts uz ekrāna, tādējādi nodrošinot iespēju uzvedumu izdzīvot simtprocentīgi visiem klātesošajiem skatītājiem,” viņa piebilst.. 

“2018. gadā, kad notika Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētki, mums izdevās realizēt unikālu bērnu vokālo ansambļu muzikālu uzvedumu “Vilkam tāda dvēselīt’”, kura oriģinālstāstu, scenāriju un dziesmu tekstus  veidojusi režisore Inga Cipe un oriģinālmūziku rakstījuši divi lieliski komponisti - Andris un Reinis Sējāni,” par izrādes tapšanas vēsturi atgādina Sanita Sējāne. “Uzveduma mākslinieciskās idejas pamatā ir oriģinālstāsts, kurā satiekas divas atšķirīgas pasaules – cilvēki un vilki. Tas ir stāsts par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt sevi un citus. “Vilkam tāda dvēselīt’” ir neparasta izrāde bērniem, kas piedāvā muzikāli kvalitatīvu un daudzveidīgi piesātinātu saturu. Mūsdienīgā stilistikā iespējams gan izdziedāties līdzi, gan baudīt vizuāli krāšņus skatuves tērpu un gaismu risinājumus.” 

2018.gada jūlijā uz Dailes teātra skatuves trīs koncertos piedalījās 160 vilcēni (12 lieliski un talantīgi bērnu ansambļi no visas Latvijas), Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis, abi uzveduma komponisti – Andris un Reinis Sējāni, un divi talantīgi jaunie solisti – Roberta Kumsāre un Eremijs Sējāns. Par katra dziesmas horeogrāfisko uzvedumu rūpējās horeogrāfes Inga Cipe un Sanita Sējāne, scenogrāfiju veidoja Didzis Jaunzems, bet par gaismas koncepciju rūpējās Mārtiņš Feldmanis.

“Pēc koncertiem saņēmām ļoti daudz lieliskas atsauksmes, skatītāju mīlestību un lūgumu parādīt šo uzvedumu arī citās Latvijas pilsētās, un kopumā uzvedums “Vilkam tāda dvēselīt’” Latvijā tika izrādīts 17 reižu. 2019. gada rudenī uzvedums ciemojās Briseles, Tilburgas un Minsteres koncertzālēs,”  atgādina Sanita Sējāne. 

Jāpiebilst, ka komponists Andris Sējāns jau ilgstoši sadarbojas ar bērnu vokālo ansambli “Knīpas un knauķi”, un sadarbības rezultātā tapuši vairāki viņa dziesmu albumi. “Ar vilciņu Rīgā braucu” 2017.gada Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvā “Zelta mikrofons” tika atzīts par labāko albumu bērnu mūzikas kategorijā, savukārt darbs “Vilkam tāda dvēselīt’”  “Zelta mikrofonu” ieguva  2019.gada 12.februarī. 

Projektu “Vilkam tāda dvēselīt’” atbalsta Rīgas domes Kultūras un izglītības departaments. 

Biļetes uz Rīgas izrādēm var rezervēt, rakstot uz e-pastu

rlbkulturizglitiba@gmail.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies