“AHHAA” dodas kosmosa izpētē

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 23. maijs 2019 09:32
351

“AHHAA” zinātnes centrs Tartu aicina doties kosmosa izpētes ceļojumā un atklāt Visuma noslēpumus jaunajā izstādē “Ahhaa, skrējiens kosmosā!”. Tajā varēs apskatīt dažādus raķešu modeļus, īstu “Sputnik” mākslīgo pavadoni, kas lidojis Zemes orbītā, kosmonautu skafandrus, kā arī citus aizraujošus kosmosa zinātnes eksponātus.  

Iedvesmojoties no vērienīgākajiem kosmosa zinātnes sasniegumiem, “AHHAA” zinātnes centrā atklāta unikāla izstāde par kosmosa izpētes misiju pirmsākumiem, pirmo cilvēka ceļojumu kosmosā un starpplanētu komercbraucienu iecerēm. Apmeklētāji varēs izzināt vēsturisko milžu cīņu starp ASV un Padomju Savienību par pirmo lidojumu orbītā un ceļojumu uz Mēnesi, kā arī atklāt, kuras valstis gatavojas tuvākiem vai tālākiem lidojumiem kosmosā. Izstādes apmeklētāji varēs arī ielūkoties nākotnē – vai cilvēks drīzumā spers pirmos soļus uz Marsa un kad varēsim doties jaunu galaktiku atklāšanā.  

Izstādes “Ahhaa, skrējiens kosmosā!” eksponātu vidū ir mākslīgais pavadonis “Sputnik”, kas vēl 1990. gadā lidoja Zemes orbītā, kosmonautu skafandru prototipi – Nīla Ārmstronga un Baza Oldrina “Apollo 11” misijas tērpi, mūsdienu ASV kosmonautu un nākotnes Marsa un Mēness misiju kostīmi, kā arī kosmonautu ēdiena paciņas, tostarp “Mēness zupas” konservi, zeķes un pildspalvas, kas paredzētas darbam kosmosā, virsmas paraugi, kas ievākti Mēness misijas laikā, teleskopi un dažādas mērierīces no pašiem kosmosa apguves pirmsākumiem līdz pat mūsdienām. To vidū ir arī fotoaparāts, ar kuru uzņemti attēli uz Mēness. 

“Ahhaa, skrējiens kosmosā!“gaidīs apmeklētājus katru dienu līdz pat 2019. gada 3. novembrim. Plašāka informācija par izstādi pieejama “AHHAA” zinātnes centra mājaslapā“Ahhaa, skrējiens kosmosā!“izstādes autors ir“Aurea Exhibitions”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies