vairogdziedzeris

ailii
ailii 2. februāris 2012 23:38

Sveikas! Vai Jums nav bijusas problemas ar vairogdziedzeri? Man gimene tas ir iedzimts, un es ari esmu sakusi just dazas blakusparadibas (bezmiegs, elpas trukums, apetites zudums, matu izkrisana, nepartraukta stresa sajuta ieksaa,kura beidz mani nost, jo visu uztveru loti saasinati..pat romantiskas filmas nevaru skatities, jo epizodees, kur kaut kas notiek man ir tads stress ieksaa, ka esmu gatava pa logu izlekt!Ta sajuta ir tada-it ka peksni no kaut kaa parbisties tik loti, ka sirds salecas! Un tada sajuta man ir ikdienaa.Gada vards sak likties, ka nu vairs nav talu lidz Strenciem..) Arsti veica analizes un neatklaja ipasi neko, jo darbojoties vins normali, bet esot tikai pa daudz apasinots. Medikamentus nekadus neizrakstija, bet es nevaru saprast kaa man dzivot un tikt ar sevi galaa, jo sobrid es nejutos 100% dzivotspejiga, bet gan eksisteju tikai... Ka jus domajat-vai tas ir vairogdziedzera del?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
moonshine 15. februāris 2012 19:15

noelle - ir atšķirība vai vairogdziedzeris ir vienkārši palielināts vai arī veidojas mezgli, ko dēvē arī par audzējiem, kuri savukārt ir arī labvēlīgi un nelabvēlīgi. Man ,kad man bija 10 gadi, bija 7!!!!! nelabvēlīgi šie te mezgli. Kā jau minēju pirms tam nekas neliecināja,ka ir kaut kas slikti, jo vairogdziedzeris ne vienmēr izrada traucejumus uzreiz. Arī manai māsīcai bija problēmas ar vairogdziedzeri, tomēr tā kā tas bija tikai nedaudz palielināts un nekādi veidojumi nebija, tad viņa padzēra nedaudz kaut kadas zāles, vitamīnus u.tml. un viss nokārtojās. Es piekrītu, ka uzreiz gulties zem skalpeļa nevajag, tomēr nevar katru pusgadu iet pie ārstiem un pārbaudīties vai viss ir kārtībā, līdz ar to ne vienmēr var noķert to momentu, kad vēl var visu mainīt ar homeopātiskām zālēm. Man prieks,ka Tev tā veiksmīgi izdevās.
ailii - uzskatu, ka veselība ir pirmajā vietā. Ja nebūs veselības nebūs arī darba un citas ekstras. Līdz ar to, iesaku atrast iespēju pārbaudīties Ltavijā pie kāda laba endokrinologa. Kaut vai nežēlot naudu un iet pa maksu. Zinu...dārgi, bet ja nokavēsi to momentu,kad visu var mainīt vienkāršā veidā, tad nāksies šķirties no vēl lielakas naudas. Pieredze.

sintija70 15. februāris 2012 07:03

ailii-nu,tiešām dīvains apraksts par ārstiem,bet,ja Tu dzīvo UK,tad tas pat ir iespējams,zinu kāda tur ir standarta medicīna...:)Tas tā.bet vispār man tieši UK analīžu rezultātos noteica,ka atkal sācis vairogdziedzeris trakot...izrakstija zāles, bezmaksas (starp citu) sonogrāfija un pastiprināta pārbaude...Nu,un kas šeit raksta par savu slimību,zina,ka ilgstoša psiholoģiska spriedze ir tā kas vairogdziedzerim liek darboties pastiprināti....

Noelle 14. februāris 2012 23:56

Arī man pusaudža gados bija vairogdziedzera problēmas (protams, kā jau vairumam - iedzimtas), bet ar cītīgu homeopātisko ārstēšanu esmu no šīm problēmām pilnībā atbrīvojusies un tagad tikai laiku pa laikam uztaisu analīzes un USG, lai pārliecinātos, ka nav nekādu izmaiņu.

Katrā ziņā - nedomāju, ka vairogdziedzera problēmas vienmēr ir ar rezultātu: operācija+zāles uz mūžu. vienkārši vajag laicīgi visu pārbaudīt un uzsākt ārstēšanu, nevis zem skalpeļa gulties. Jā, vecmāmiņai un mammai jau bija tālākas stadijas un ar homeopātiju vien nepietika, tādēļ risinājums bija ķirurģiska iejaukšanās, bet mans gadījums ir dzīvs pierādījums, ka var būt arī savādāk.

ailii 14. februāris 2012 22:11

Man tā muļigi sanāca, jo nedzīvoju šobrīd Latvijā.. kad sāku justies slikti un mani nervi sāka aurot gāju te pat pie vietējā ārsta, viņš mani neapskatot ieteica mazāk nervozēt un nedzert kafiju! Tā nu gaidiju atvaļinājumu, kurš man bija pārāk īss, vienīgais ko paspēju-asinsanalīzes un sonogrāfs. Sonogrāfs teica, ka redz, ka ir kaut kas pa daudz appasiņojies vai apaudzis...nepratīšu konkrētāk izteikties, tādēļ ģimenes ārsts mani nosūtija pie endokrinologa, kuru diemžēl nepaspēju apmeklēt, jo bija jau jālido atpakaļ...
Tā nu es ar visāmanalīzēm un bildi devos atkal pie vietējā ārsta, pēc kura reakcijas varēju saprast, ka viņam nekas īpaši neinteresē... nosūtija mani vēlreiz uz asinsanalīzēm un sonogrāfu, jo nevēlējās mani sūtīt pa taisno pie endokrinologa....šonedēļ zvaniju, lai pieteiktos uz vizīti, bet māsiņa man atbildēja, ka visi rezultāti ir labi un nekas nav atrasts, ka neesot jēga pie daktera iet...
Tā nu es esmu nesaprašanā...vai man pie tā trakā iekšējā stresa ir jāpierod? Un ja nespēju ar to sadzīvot ir jālec laukā pa logu vai gandrīz gads jāgaida līdz atgriezīšos Latvijā un varēšu tikt pie endokrinologa...Bet varbūt jābūt uzstājīgai un jāsaka, ka viņam ir jāmeklē vaina, kas ar mani notiek!

moonshine 14. februāris 2012 20:15

Vairogdziedzeris ir mana sapīga tēma. Pirmās 2 operācijas man bija talajā 1998 gadā. Ta kā man bija tikai 10-11 gadi, man tomēr kaut ko atstāja,lai attīstītos. Tomēr pagājuso gadu saka veidoties kārtējais mezgls. Ta nu decembrī man izgrieza visu vairogdziedzeri. Diemzēl visu atlikuso dzīvi man nakas dzert zāles, lai normāli viss darbotos. Tas ,mums ir gimenē iedzimts.
Jāsaka,ka būdama maza, neuztvēru šo situāciju nopietni. Biezi vien vairogdziedzera problēmas uzreiz nevar manīt. Vienmēr uzskatīju,ka esmu stresaina, jo tada ir mana daba, tomēr liela daļa kaites ir saistītas tieši ar vairogdziedzera problēmām. Varu pateikt,ka vairogdziedzeris ĻOTI ietekmē nervu sistēmu. Bet cik mēs labi zinām, ja nervu sistēma nav kārtība, tad visas pārējās kaites ir dabiskas sekas. Ta kā noteikti ej pie ģim ārsta, prasi nosūtījumu pie endokrenologa , jo lai cik labs ģim ārsts, viņs nav specializējies šajā jomā. Iesaku Gaiļezerā ārsti - Valtere. Fantastiska daktere, kura iedziļinās problēma un risina to. Pirms tam, gan vajag sonogrāfiju un asinsanalīzes uztaisīt,lai viņai ir ko redzēt. Veiksmīgi.

mazaa raganina 14. februāris 2012 08:23

Var uztaisīt hormonu asins analīzes,man pašai tādas regulāri taisa, tur arī parāda vai vairogdziedzeris strādā pareizi!

sintija70 14. februāris 2012 06:34

Obligāti jāaiziet pie ārsta un jāuztaisa sonogrāfija.Pirmo reizi saslimu ar vairogdziedzeri,kad man bija 16.g.toreiz pagadijās gudrs ārsts,viņš teica tā:"Ja tev ir draugs-dzemdē.tad nebūs jāgriež un vairogdziedzeris nomierināsies"Jāsaka,ka taisnība viņam bija,tomēr tas atgriezies atkal pēc 23.gadiem.Tas viens,otrs ,ja ir ārtsa diagnoze-vairogdziedzeris,tad zālēm atlaide pienākas no valsts 75%,un,ja kāds,es atvainojos vēl domā,ka vairogdziedzeris nav saistīts ar nervu sistēmas traucējumiem,tad maldās.....un tā nav slimība-netikums,tas ir ļoti nopietni.Tā,ka ārts ir ārsts un pateiks,jau vislabāk.

Lapsaa 14. februāris 2012 00:32

Starpcitu.
Vakar biju pie ģim ārsta lai nokartotu papirus baltajām tiesībām, izčamdija kaklu un drošības pēc izsūtīja sonogrāfiju dēļ vairogdziedzera...
Teica ka nekas nopietns bet sirdsmieram labāk pārbaudīt.

Lapsaa 14. februāris 2012 00:32

Starpcitu.
Vakar biju pie ģim ārsta lai nokartotu papirus baltajām tiesībām, izčamdija kaklu un drošības pēc izsūtīja sonogrāfiju dēļ vairogdziedzera...
Teica ka nekas nopietns bet sirdsmieram labāk pārbaudīt.

14. februāris 2012 00:15

Man nekas nav izoperēts bet vienalga jādzer visu mūžu zāles, jo vairogdziedzeris nestrādā ar pilnu jaudu.

Ja izoperē- tad ir jādzer zāles, kas kompensē vielu ko izstrādāja vairogdziedzeris.

Bet tici man - tas ir tīrais nieks. No rīta 30 min pirms ēšanas iedzer un dziīvo svilpodams

ailii 13. februāris 2012 23:04

Esmu dzirdējusi, ja izoperē, tad visu atlikušo mūžu ir jādzer zāles...Vai tā ir patiesība?

pce 13. februāris 2012 22:02

Arī man bija līdzīgas problēmas, bet pirms gadiem 10. arī man analīzes bija normā, bet sonogrāfijā parādījās mezgli. Izoperēja. Iesaku sonogrāfu iziet.

Briošs 4. februāris 2012 14:43

Man pašai arī ir problēmas ar vairogdziedzera darbību- tas neizstrādā hormonus pietiekamā daudzumā. Vairogdziedzeris ietekmē visu veselību, tāpēc ir svarigi, lai tas darbotos kā nākas. Iesaku nenodarboties ar pašārstēšanos- aizej pie endokrinaloga( ar ģimenes ārsta nosūtijumu tas maksā 3Ls), veic asins analīzes.

ailii 4. februāris 2012 11:44

Pasldies par padomu. Meginasu padzetr magniju un tad jau redzes, varbut vieglak paliks.

svente 3. februāris 2012 09:06

Tavas izjūtas drīzāk būs saistītas ar nerviem, nevis vairogzdziedzeri. Plus vēl tas, ka tagad pati esi sadomājusies, ka pie vainas ir vairogdziedzeris. Ieklausies Ievā - nostabilizē nervus. Bezmiegs, elpas trūkums, apetītes zudums - tas viss novērojams arī pie sirds problēmām.

2. februāris 2012 23:44

Padzer magniju- kādu mēnesi. šis preparāts nevienam nekaitē un par daudz iedzert arī nevar, lieko izčurā laukā. Nostabilizē nervus .

Ja nelīdz - aizej pie laba endokrinologa. Iesaku dakteri Daci Teterovsku (pieņem gan Olainē)

ailii 2. februāris 2012 23:38

Sveikas! Vai Jums nav bijusas problemas ar vairogdziedzeri? Man gimene tas ir iedzimts, un es ari esmu sakusi just dazas blakusparadibas (bezmiegs, elpas trukums, apetites zudums, matu izkrisana, nepartraukta stresa sajuta ieksaa,kura beidz mani nost, jo visu uztveru loti saasinati..pat romantiskas filmas nevaru skatities, jo epizodees, kur kaut kas notiek man ir tads stress ieksaa, ka esmu gatava pa logu izlekt!Ta sajuta ir tada-it ka peksni no kaut kaa parbisties tik loti, ka sirds salecas! Un tada sajuta man ir ikdienaa.Gada vards sak likties, ka nu vairs nav talu lidz Strenciem..)
Arsti veica analizes un neatklaja ipasi neko, jo darbojoties vins normali, bet esot tikai pa daudz apasinots. Medikamentus nekadus neizrakstija, bet es nevaru saprast kaa man dzivot un tikt ar sevi galaa, jo sobrid es nejutos 100% dzivotspejiga, bet gan eksisteju tikai...
Ka jus domajat-vai tas ir vairogdziedzera del?