Tenkotāji... Sasiet mēli mezglā katram piektajam... Vai ko??

Kerstyna
Kerstyna 17. februāris 2015 13:19

"Bērns prasa mammai - kā Dieviņš var zināt visu?
Mamma - Dieviņš radīja tantiņa un soliņus....? "

Savulaik Pece ielika šo joku kā komentāru pie viena mana stāstiņa. Par tenkošanu.

Kāpēc reanimēju tematu? Šodien daudz ko jaunu par mūsu ģimenis un ģimenes plāniem uzzināju no cilvēka, kas nav pat mūsu draugu lokā, tikai paziņa.... CBB (centrālais baumu birojs) strādā uz pilnu klapi....

No sākuma biju uz pauzes, tad sasmējos par cilvēku izdomu un visbeidzot drusku apskaitos....

Kādas Jūsu domas par /ap/virs/pār tenkotājiem un tenkām?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nikte 17. februāris 2015 17:22

Ja man runā aiz muguras,tas nozīmē,ka esmu viņiem priekšā! ;)
Par sevi arī esmu dzirdējusi dažādas interesantas klačas,pat līdz tam,ka man gandrīz visa ciema puiši ir brūtgāni :D

mazaa raganina 17. februāris 2015 16:37

Man patīk Koko šaneles teiktais-man vienalga,ko Jūs par mani domājat,jo es par Jums nedomāju vispār. Tā arī dzīvoju...suņi rej,bet karavāna iet tālāk.:)

Ciao 17. februāris 2015 14:51

Man nav viedokļa šajā jautājumā.. neuzskatu par kaut ko tādu bez kā mana dzīve var apstāties. Tas vai kāds runā par mani.. arī nesatrauc!

vecsprofils 17. februāris 2015 14:45

"Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people." - Anna Eleanor Roosevelt

Tenkas mēdz būt dažādas, gan pēc satura, gan pēc mēroga un smaguma pakāpes.
Ir tenkas, kuras paliek tikai ģimenē un netiek iznestas publikā. Šis būtu laikam tas gadījums, kas nerada nekāda veida sekas personai, par kuru tenko. Būtība paliek tikai saturā, vai nu baumo labsirdīgi joka pēc, vai arī tajā ģimenē tenko par cilvēku negatīvā veidā - liekulība, lišķība.
Pirmajā gadījumā nedomāju, ka tas būtu kaut kas slikts, otrajā gadījumā jau liecina par tenkotāja būtību.

Par tenkām, kuras tiek iznestas publiski ārpus mājas sienām - Ir pozitīvas tenkas, balstītas uz pārprašanu, tenkotājam pat neapzinoties, ka radījis baumas, kuras principā nerada negatīvas emocijas, tik vien kā izbrīnu un nepatieso faktu noraidīšanu. Piemēram, "ā, es jau biju domājusi tu esi apprecējusies, ā, es jau padomāju, ka jums ir bēbis, ā, es padomāju, ka tev jau ir jauns amats utt.", kur šie nenotikušie fakti tika kādam jau nodoti un to nākas noraidīt. Ir tādas, kur zināmas informācijas saturs tiek apzināti sagrozīts, no informācijas tiek atvasināts un piedomāts vesels stāsts par cilvēku, dzīvi, darbībām. Tādas tenkas parasti jau nes arī negatīvu dabu.
Ir tādas, kur tenkas savijas kopā ar personas apmelošanu, piedēvēšanu viņam tādas īpašības vai darbības, kādas personai nepiemīt. Domāju, ka šis tenkošanas veids ir smagākais, jo gan emocionāli aizvaino aprunājano personu, gan izplata nepatiesu, melīgu informāciju kūdot citus pret konkrēto personu.

Kāda mana attieksme? Pret tenkām: atkarībā no tā, kāda veida tenkas tās ir, kāda mēroga un smaguma, vai tās rada mazākas vai lielākas neērtības, kādā mērā ietekmē ikdienu.
Pret tenkotājiem: atkarībā no tenku satura un smaguma.
Visādi bija gadījies, gan tur, kur pasmējos, gan tādas, kurās jutos aizvainota. :)

Pati ar tādu publisku tenkošanu nedraudzējos, arī ar liekulīgu negatīvu tenkošanu ģimenes lokā - nē. Varu pajokot labsirdīgi-pozitīvā veidā ģimenē, bet neapsmejot cilvēku, tādā veidā neradot pretrunu starp to, kāda attieksme ir mājās un kāda - dzīvē, satiekot konkrēto cilvēku :)

pece 17. februāris 2015 14:40

Ja cilvēks nevēlas risināt savas problēmas, ja nav ar ko nodarbināt sevi, ja nav interešu un aizraušanos, tad metas iekšā svešu problēmu risināšanā un degunu citu darīšanās, jo no malas tak labāk redzams! :D

Dzīve mani ir iemācījusi stāvēt pāri tenkām un nu jau gadiem mani tās neskar. Ja nu kāds akurāt uzprasās, esmu iemācījusies atšaudīties un mācu arī savu mammu, kura lēnām to apgūst.

Stāsts iz dzīves - es vēl brīva, bez bērniem; radiniece zvana manai mammai un stāsta, ka man mīļākais esot un tā un šitā.... mamma sašutusi; es šo pamācīju, lai nākamreiz saka, ka protams man ir nevis viens, ebt divi mīļākie, jo nevaru izvēlēties vai man labāk patīk piecistabu dzīvoklis vecrīgā, vai skats no privātmājas jūrmalā uz jūru un sporta auto! Mamma sasmējās un nākamās reizes šo taktiku veiksmīgi izmantoja.... tenkotājiem apnika!