sūna

floksis
floksis 20. jūlijs 2010 14:10

Vai kādai nav pieredze, kā no zāliena dabūt ārā sūnu. Paldies!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
esmeita 21. februāris 2012 12:28

Zālāja aerācija pavasarī, minerālais mēslojums zālājam, plus vēl kaļķa iestrāde zemē..
Un tad var ko domāt.. Ja ir laistīšanas sistēma zālājam, tad minerālo mēslojumu pastiprināti jādod visu laiku (protams ne ziemā :D ) Ziemā tiešām var bērt pelnus - tas no senču metodēm. Kad sniegs nokusīs pelni kopā ar ūdeni nonāks augsnē. Par efektīvu šo metodi gan neuzskatu.
Viss jādara sistemātiski un pakāpeniski.
Interesē kā cīnieties ar sūnu un nezālēm uz bruģa??
Es šogad plānoju izmēģināt "dedzināšanu" - ar aparātu, kurš līdzīgs lodlamapi :)

svente 30. novembris 2010 16:19

Sūnas problēma ir pārāk skābā un noblietētā zemē. Maišijums pret sūnu ir efektīvs tad ja zeme ir irdena, bet ja noblietēta zeme, tad nav. Viens paņēmiens. Pie apaviem (zābakiem) ir jāpiestiprina koka dēlītis, kurā ir sadzītas lielas biezas naglas (no dēlīša redzamā daļa apm.15cm) un jāpastaigā pa zālienu - bieži. Lai zemei piekļūst gaiss. Brīdinu - kājām ļoti liela slodze. Praktiski to vajadzētu darīt vīrietim. Iedzīt zemē nav liela lieta, bet to uzparikti dabūt ārā un staigāt...!

aa 30. novembris 2010 14:58

Pelni palīdz.es rudenī kad nogrābju apkārtni krietni pakaisu pelnus sūnainajās vietās. pavasarī grābjot sūna smuki gabaliem veļas ārā. Vienā gadā sūnu iznīcināt nevar, un vai vispār ir iespējams to iznīcināt pilnībā. Mana kaimiņiene pakaisīja to speciālo maisījumu. Pāris gadu sūnas nebija, bet pēc tam atauga dubultā.

laaciite 20. jūlijs 2010 14:48

Veikalos ir speciāli maisījumi, bet no tautas metodēm man ieteica bērt pelnus.

floksis 20. jūlijs 2010 14:10

Vai kādai nav pieredze, kā no zāliena dabūt ārā sūnu.
Paldies!